Konsultacja merytoryczna:

Alneta

Alneta zawiera substancję czynną amlodypinę, która należy do grupy leków zwanych antagonistami wapnia.

Lek Alneta stosowany jest w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia) oraz bólu w klatce piersiowej nazywanego dławicą piersiową, której rzadko występującą postacią jest dławica typu Prinzmetala, nazywana też dławicą odmienną.

U pacjentów z wysokim ciśnieniem tętniczym lek powoduje rozluźnienie naczyń krwionośnych, dzięki czemu krew łatwiej przez nie przepływa. U pacjentów z dławicą piersiową, lek Alneta poprawia dopływ krwi do mięśnia sercowego, który w konsekwencji otrzymuje więcej tlenu. Pozwala to zapobiegać powstawaniu bólu w klace piersiowej. Lek nie przynosi natychmiastowej ulgi w przypadkach bólu w klatce piersiowej związanego z dławicą piersiową.

Jaki jest skład Alneta, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest amlodypina.

Alneta, 5mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 5 mg amlodypiny (w postaci amlodipiny bezylanu).

Alneta,10 mg, tabletki
Każda tabletka zawiera 10 mg amlodypiny (w postaci amlodipiny bezylany).

Pozostałe składniki leku to celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, żelowana, karboksymetyloskrobia sodowa (typu A), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Alneta – jak stosować ten lek?

Zazwyczaj stosowana dawka początkowa leku Alneta wynosi 5 mg raz na dobę. Lekarz może zalecić zwiększenie dawki do 10 mg raz na dobę.
Lek można przyjmować przed posiłkiem lub po posiłku. Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, popijając wodą. Nie wolno przyjmować leku Alneta z sokiem grejpfrutowym.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Dla dzieci i młodzieży (w wieku od 6 do 17 lat) zalecana dawka początkowa to 2,5 mg na dobę.
Maksymalna zalecana dawka dobowa wynosi 5 mg. Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Ważne jest, aby nie przerywać przyjmowania tabletek. Nie należy odkładać wizyty u lekarza do czasu
zużycia wszystkich tabletek.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli pacjent przyjmie przypadkowo za dużo tabletek lub w przypadku, gdy lek przyjmie inna osoba lub dziecko, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku i pozostałe tabletki, aby lekarz wiedział, jaki lek został przyjęty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alneta – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas stosowania leku Alneta nie należy pić soku grejpfrutowego ani jeść grejpfrutów, ponieważ grejpfruty i sok grejpfrutowy mogą prowadzić do zwiększenia stężenia substancji czynnej amlodypiny we krwi, co może spowodować nieprzewidywalne nasilenie działania leku Alneta polegające na obniżaniu ciśnienia tętniczego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Alneta w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania amlodypiny podczas ciąży u ludzi. W przypadku podejrzenia lub planowania ciąży, należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Alneta. Brak danych dotyczących przenikania amlodypiny do mleka ludzkiego. W przypadku karmienia piersią lub zamiaru karmienia piersią, należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Alneta.

Ulotka Alneta – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Alneta, 5 mg, 10 mg tabletki

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 54 razy

Rozmiar plku 171.50 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Alneta m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Alneta, 5 mg, 10 mg tabletki

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 36 razy

Rozmiar plku 201.50 KB

Cena - ile kosztuje Alneta?

Cena Alneta i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Alneta.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Alneta? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Elastyczna opaska z gazy 4mx6cm (Opakowanie: 20 szt.)Domowa apteczka powinna być dobrze wyposażona. Nigdy nie wiemy na jakie urazy możemy być narażeni. Podobnie z apteczką samochodową – tam także na wszelki wypadek powinny znajdować się wszelkie niezbędne artykuły pierwszej pomocy. Elastyczna opaska z gazy 4mx6cm (Opakowanie: 20 szt.) to jeden z artykułów, który powinien znaleźć się w każdym domu i…

56.99 

Zastosowanie Protego Omega-3 1000 kapsułki (Opakowanie: 60 )Protego Omega-3 1000 kapsułki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety, zawierający najwyższej jakości olej z ryb, będący źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (EPA i DHA).

Kwasy Omega-3 nie są syntetyzowane przez organizm, dlatego należy je dostarczać wraz z codzienną dietą.

Wystarczy przyjmować 1 kapsułkę dziennie.Efekt działania Protego Omega-3 1000 kapsułki (Opakowanie: 60 )Wielonienasycone kwasy tłuszczowe…

15.49 

Zastosowanie Olimp B12 MAX tabletki (Opakowanie: 60 )Olimp B12 MAX tabletki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety zawierający witaminę B12, przeznaczony dla osób dorosłych. Wspomaga utrzymanie prawidłowego metabolizmu homocysteiny, dzięki czemu wspiera prawidłowe funkcjonowanie układów sercowo-naczyniowego i krwiotwórczego.

Witamina B12 dodatkowo przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i funkcji psychologicznych, zmniejszenia uczucia zmęczenia, prawidłowej produkcji czerwonych krwinek oraz odpowiedniego funkcjonowania…

36.17 

Zastosowanie Hair Volume Żelki (Opakowanie: 60 )Hair Volume Żelki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety w formie żelek dostarczający do organizmu cenne minerały, witaminy i ekstrakty roślinne wspomagające utrzymanie zdrowego wyglądu skóry, włosów i paznokci.
Suplement przeznaczony jest do spożywania przez osoby doświadczających problemów z nadmiernym wypadaniem czy ograniczonym przyrostem nowych włosów.
Preparat zalecany jest także osobom profilaktycznie…

62.99 

Zastosowanie Luvos maseczka regenerująca (Opakowanie: 2X7.5 ml)Luvos maseczka regenerująca (Opakowanie: 2X7.5 ml) to maseczka regeneracyjna z ekstraktami roślinnymi. Ma działanie ujędrniające i ściągające.

Produkt tworzy warstwę ochronną przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych. Cera staje się piękniejsza i zdrowsza.Efekt działania Luvos maseczka regenerująca (Opakowanie: 2X7.5 ml)Luvos maseczka regenerująca (Opakowanie: 2X7.5 ml) zawiera ekstrakt z…

7.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief