Konsultacja merytoryczna:

Amlozek

Amlozek

Lek Amlozek zawiera substancję czynną amlodypinę, która należy do grupy leków nazywanych antagonistami wapnia.

Lek Amlozek jest wskazany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia tętniczego) lub bólu w klatce piersiowej, nazywanego dławicą piersiową, którego rzadko występującą postacią jest dławica piersiowa typu Prinzmetala (naczynioskurczowa).

U pacjentów z wysokim ciśnieniem tętniczym lek rozszerza naczynia krwionośne, ułatwiając krwi przepływ przez nie. U pacjentów z chorobą niedokrwienną serca, lek Amlozek ułatwia dopływ krwi do mięśnia sercowego zwiększając ilość dostarczanego tlenu, co w rezultacie zapobiega bólowi w klatce piersiowej. Lek nie przynosi natychmiastowej ulgi w bólu dławicowym w klatce piersiowej.

Jaki jest skład Amlozek, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest amlodypina w postaci amlodypiny bezylanu. Każda tabletka zawiera 5 mg lub 10 mg amlodypiny w postaci amlodypiny bezylanu.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Amlozek – jak stosować ten lek?

Zazwyczaj stosowana dawka początkowa leku Amlozek to 5 mg raz na dobę. Lekarz może zwiększyć dawkę do 10 mg raz na dobę.

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków i napojów. Zaleca się stosowanie leku codziennie o tej samej porze, popijając wodą. Nie należy stosować leku Amlozek z sokiem grejpfrutowym.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
U dzieci i młodzieży (6-17 lat) zazwyczaj zalecana dawka początkowa wynosi 2,5 mg na dobę.

Maksymalna zalecana dawka to 5 mg na dobę. Tabletki Amlozek o mocy 5 mg można podzielić na połowy, w celu uzyskania dawki 2,5 mg.

Ważne jest, aby stosować tabletki w sposób ciągły. Nie należy czekać do momentu zużycia wszystkich tabletek przed wizytą u lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zastosowanie zbyt wielu tabletek może spowodować obniżenie, a nawet niebezpieczne obniżenie ciśnienia tętniczego. Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie „pustki” w głowie, omdlenie lub osłabienie. Jeśli obniżenie ciśnienia tętniczego jest bardzo duże, może wystąpić wstrząs. Skóra może stać się chłodna i wilgotna, a pacjent może stracić przytomność. W razie przyjęcia zbyt wielu tabletek leku Amlozek, należy niezwłocznie zgłosić się po pomoc medyczną.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Amlozek – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy spożywać soku grejpfrutowego ani grejpfrutów podczas stosowania leku Amlozek, ponieważ mogą one spowodować zwiększenie stężenia substancji czynnej – amlodypiny we krwi, co w rezultacie może wywołać nieprzewidziane nasilenie działania leku Amlozek, obniżającego ciśnienie krwi.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Amlozek w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania amlodypiny w ciąży u ludzi.

Nie wiadomo czy amlodypina przenika do mleka ludzkiego. Jeśli pacjentka karmi lub zamierza karmić piersią, przed zastosowaniem leku Amlozek powinna powiedzieć o tym lekarzowi.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Amlozek – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Amlozek, 5 mg , 10 mg, tabletki (Amlodypina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 126 razy

Rozmiar plku 130.77 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Amlozek m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Amlozek, 5 mg , 10 mg, tabletki (Amlodypina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 68 razy

Rozmiar plku 205.84 KB

Cena - ile kosztuje Amlozek?

Cena Amlozek i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Amlozek.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Amlozek? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

3 komentarze do “Amlozek”

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Vichy Liftactiv Flexilift Teint 15 podkład wygładzający (Opakowanie: 30 ml)Nowy podkład stanowiący połączenie serii Liftactiv z Flexilift co daje:
natychmiastowy efekt liftingu,
rozświetloną skórę,
potwierdzone działanie przeciwzmarszczkowe po 1 miesiącu stosowania
Pierwsza formuła z silikonem o działaniu napinającym. Umożliwia jednolite rozprowadzenie podkładu, dzięki czemu wygładza on zmarszczki i przylega do skóry nie powodują…

92.99 

Zastosowanie Lecytyna 1200 mg Forte tabletki (Opakowanie: 80 )Lecytyna 1200 mg Forte tabletki (Opakowanie: 80 ) to suplement diety zawierający lecytynę. Substancja wspiera ogólne funkcjonowanie organizmu, w szczególności układu nerwowego i sercowo-naczyniowego. Lecytyna jest także popularnym środkiem stosowanym przez osoby aktywne fizycznie.
Efekt działania Lecytyna 1200 mg Forte tabletki (Opakowanie: 80 )Lecytyna 1200 mg Forte tabletki (Opakowanie: 80 ) to bogate źródło lecytyny, która należy do związków…

31.88 

Zastosowanie Aviomarin 50 mg tabletki (Opakowanie: 10 )Aviomarin 50 mg tabletki (Opakowanie: 10 ) jest lekiem stosowanym w celu zwalczania objawów choroby lokomocyjnej - nudności i odruchów wymiotnych o innym pochodzeniu. Ma także delikatne działanie uspokajające i przeciwalergiczne.
Efekt działania Aviomarin 50 mg tabletki (Opakowanie: 10 )Aviomarin 50 mg tabletki (Opakowanie: 10 ) zaczyna działać już po 20 minutach i utrzymuje działanie nawet do 6 godzin. Zawiera dimenhydrynat, który ma działanie…

21.97 

Zastosowanie Gardimax Medica Spray (Opakowanie: 30 ml)Gardimax Medica Spray (Opakowanie: 30 ml) to lek w postaci aerozolu do stosowania przy podrażnieniu gardła i jamy ustnej. Ma działanie antyseptyczne oraz przeciwbólowe. Może być stosowany u dorosłych i dzieci od 2,5. roku życia.
Efekt działania Gardimax Medica Spray (Opakowanie: 30 ml)Gardimax Medica Spray (Opakowanie: 30 ml) zawiera dwie substancje czynne, które gwarantują preparatowi podwójne działanie…

24.97 

Zastosowanie Oleum Ricini PhytoPharm płyn doustny (Opakowanie: 30 g)Oleum Ricini PhytoPharm płyn doustny (Opakowanie: 30 g) jest olejem rycynowym pozyskiwanym z tłoczonych na zimno nasion rącznika pospolitego (Ricinus communis). Preparat wykazuje działanie przeczyszczające i może być pomocny w przebiegu zaparć.

Lek może być stosowany u osób borykających się z jednostkowymi przypadkami zaparć, nie może być przyjmowany w przypadku przewlekłych…

3.88 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief