Konsultacja merytoryczna:

Adenosine Kabi

Adenosine Kabi zawiera adenozynę. Należy do grupy leków przeciwarytmicznych. Adenosine Kabi działa przez spowolnienie impulsów elektrycznych pomiędzy górnymi i dolnymi jamami serca. To spowalnia szybkie lub nieregularne bicie serca zwane arytmią.

Adenosine Kabi jest wskazany do stosowania u dorosłych pacjentów:
– w diagnostyce rodzaju arytmii (nieregularnego bicia serca) występującej u pacjenta;
– w przywracaniu normalnego rytmu serca w pewnego rodzaju arytmiach, zwanych napadowym częstoskurczem nadkomorowym lub zespołem Wolffa-Parkinsona-White’a.

Jaki jest skład Adenosine Kabi, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest adenozyna.

Każda ampułko-strzykawka z 1 ml roztworu zawiera 3 mg adenozyny.
Każda ampułko-strzykawka z 2 ml roztworu zawiera 6 mg adenozyny.
Każda ampułko-strzykawka z 4 ml roztworu zawiera 12 mg adenozyny.

Pozostałe składniki to: sodu chlorek, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Adenosine Kabi – jak stosować ten lek?

Sposób podawania
Adenosine Kabi podaje się w szpitalu. Adenosine Kabi podaje lekarz lub pielęgniarka we wstrzyknięciu do żyły. Lekarz będzie ściśle kontrolował pracę serca i ciśnienie krwi podczas podawania leku.

Dawkowanie
W razie wątpliwości dotyczących stosowania i dawkowania leku Adenosine Kabi należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Dorośli pacjenci

– Pierwsza dawka to 3 mg podane w ciągu 2 sekund w szybkim wstrzyknięciu do żyły.
– Jeśli po podaniu pierwszej dawki, praca serca nie uległa poprawie, podaje się drugą dawkę. Druga dawka to 6 mg podane w szybkim wstrzyknięciu do żyły.
– Jeśli po podaniu drugiej dawki praca serca nie uległa poprawie, podaje się trzecią dawkę. Trzecia dawka to 12 mg podane w szybkim wstrzyknięciu do żyły.
– Nie należy podawać większych dawek leku niż 12 mg.

Niemowlęta i dzieci
Adenosine Kabi w ampułko-strzykawce nie jest wskazany do stosowania u dzieci.

Pacjenci w podeszłym wieku
Zalecane dawkowanie jak u dorosłych pacjentów.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ponieważ Adenosine Kabi podaje lekarz lub pielęgniarka, jest mało prawdopodobne, aby pacjent otrzymał zbyt dużą dawkę leku. Lekarz dokładnie określi, jaką dawkę leku należy podać pacjentowi.
W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku, mogą wystąpić następujące działania niepożądane:
– bardzo niskie ciśnienie krwi (ciężkie niedociśnienie tętnicze);
– wolne bicie serca (bradykardia);
– zaburzenia pracy serca (asystolia).

Lekarz będzie monitorował czynność serca podczas podawania leku.

Adenozyna utrzymuje się we krwi bardzo krótko. Z tego względu możliwe działania niepożądane występujące po podaniu zbyt dużej dawki leku, prawdopodobnie szybko ustąpią po przerwaniu podawania. Czasami konieczne jest dożylne podanie leków takich jak aminofilina lub teofilina w celu przerwania działań niepożądanych.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Adenosine Kabi – czy mogę spożywać alkohol?

Należy unikać przyjmowania pokarmów i napojów zawierających kofeinę, takich jak herbata, kawa, czekolada i cola na co najmniej 12 godzin przed rozpoczęciem stosowania leku Adenosine Kabi.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Adenosine Kabi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza, jeśli pacjentka:
– jest w ciąży, może być w ciąży lub przypuszcza, że może być w ciąży; nie należy podawać leku Adenosine Kabi w okresie ciąży, chyba, że jest to bezwzględnie konieczne;
– karmi piersią; nie należy podawać leku Adenosine Kabi podczas karmienia piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Adenosine Kabi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Adenosine Kabi, 3 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce (Adenosinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 258.89 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Adenosine Kabi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Adenosine Kabi, 3 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce (Adenosinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 277.66 KB

Cena - ile kosztuje Adenosine Kabi?

Cena Adenosine Kabi i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Adenosine Kabi.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Adenosine Kabi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Gardvit A+E Spray do gardła (Opakowanie: 30 ml)Gardvit A+E Spray do gardła (Opakowanie: 30 ml) to wyrób medyczny w postaci sprayu do jamy ustnej i gardła, który wpływa pozytywnie na stan nawilżenia błon śluzowych. Łagodzi podrażnienia, zmniejsza uczucie suchości oraz łagodzi ból wywołany nadmiernym użyciem strun głosowych. Preparat przeznaczony jest dla dorosłych i…

23.13 

Zastosowanie Naturell Koenzym Q10+E kapsułki (Opakowanie: 120 )Naturell Koenzym Q10+E kapsułki (Opakowanie: 120 ) to suplement diety z koenzymem Q10 i witaminą E. Wpływa pozytywnie na kondycję skóry, włosów i paznokci. Ma właściwości antyoksydacyjne i przedłużające młody wygląd. Preparat wspiera także prawidłowe działanie organizmu.Efekt działania Naturell Koenzym Q10+E kapsułki (Opakowanie: 120 )…

59.99 

FLOS-LEK Żel p/oczy z arniką n/sińce i obrzmienia (Opakowanie: 15 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

10.05 

Zastosowanie Kneipp Baden im Glück zestaw olejków do kąpieli (Opakowanie: 6X20 ml)Kneipp Baden im Glück zestaw olejków do kąpieli (Opakowanie: 6X20 ml) to aromatyczny zestaw olejków do kąpieli, w ozdobnym opakowaniu, który idealnie sprawdzi się na prezent.

Zestaw zawiera 6 olejków: 1 x olejek do kąpieli Czysty relaks (20 ml), 1 x olejek do kąpieli Głęboki relaks (20 ml), 1 x olejek…

49.99 

Zastosowanie SutriSept płyn na rany (Opakowanie: 250 ml)SutriSept płyn na rany (Opakowanie: 250 ml) to specjalistyczny płyn przyspieszający proces gojenia się ran pooperacyjnych lub spowodowanych chorobowo, który tworzy cienką warstwę ochronną na ranie.
Produkt skierowany jest dla chcących przyspieszyć proces regeneracyjny ran powstałych w wyniku odleżyn czy oparzeń 1. i 2. stopnia.
Płyn zalecany jest także jako środek ułatwiający usunięcie…

35.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief