Konsultacja merytoryczna:

Aciclovir Mylan

Lek Aciclovir Mylan jest lekiem przeciwwirusowym.

Jest stosowany:
– w leczeniu ciężkiego opryszczkowego zakażenia narządów płciowych;
– w zapobieganiu lub leczeniu zakażeń wywołanych wirusem opryszczki pospolitej (występujących w postaci opryszczki wargowej lub pęcherzy na różnych częściach ciała, w tym na narządach płciowych) u pacjentów, u których układ odpornościowy nie działa prawidłowo;
– w leczeniu zakażeń wywołanych wirusem opryszczki pospolitej u dzieci lub niemowląt do 3. miesiąca życia;
– w leczeniu zakażeń wywołanych wirusem ospy wietrznej i półpaśca (np. półpasiec);
– w leczeniu opryszczkowego zapalenia mózgu (zapalenia mózgu, które może wystąpić po zakażeniu wirusem opryszczki).

Jaki jest skład Aciclovir Mylan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest acyklowir. Każdy ml koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji zawiera 25 mg acyklowiru w postaci soli sodowej acyklowiru.

Każda ampułka 10 ml zawiera 250 mg acyklowiru (w postaci soli sodowej powstającej in situ). Każda ampułka 20 ml zawiera 250 mg acyklowiru (w postaci soli sodowej powstającej in situ).

Pozostałe składniki to: wodorotlenek sodu (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Aciclovir Mylan – jak stosować ten lek?

Lek Aciclovir Mylan podaje się w powolnej infuzji dożylnej trwającej ponad 1 godzinę. Lek podaje lekarz lub pielęgniarka. Przed podaniem lek będzie rozcieńczony takim płynem, jak 0,9% roztwór chlorku sodu. Lek będzie podawany w postaci powolnej infuzji dożylnej (kroplówki), trwającej ponad godzinę. Pacjent może otrzymywać płyny, aby było pewne, że się nie odwodni. Jeśli lek Aciclovir Mylan dostanie się przypadkowo do oczu lub na skórę, należy natychmiast powiedzieć lekarzowi lub pielęgniarce, aby go zmyć.

Dawkowanie
Dawkę oraz częstość podawania leku ustala lekarz, biorąc pod uwagę stan zdrowia pacjenta, wiek, masę ciała oraz pracę nerek. Leczenie acyklowirem trwa zazwyczaj 5 dni, jednak lekarz może zmienić długość leczenia, w zależności od tego, jak szybko następuje poprawa. Jednak leczenie opryszczkowego zapalenia mózgu oraz opryszczki pospolitej u bardzo małych dzieci trwa zazwyczaj przez co najmniej 14 dni. Jednakże, leczenie noworodków i niemowląt może trwać dłużej, w zależności od choroby. Jeśli acyklowir jest stosowany w zapobieganiu zakażeniom wirusowych, będzie podawany przez okres, w którym według oceny lekarza występuje ryzyko zakażenia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek ten będzie podawany w szpitalu, pod nadzorem lekarza. Jest mało prawdopodobne, że pacjent otrzyma zbyt dużą lub zbyt małą dawkę, jeśli jednak są jakiekolwiek wątpliwości, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub pielęgniarce. W przypadku jakichkolwiek dalszych wątpliwości należy zapytać lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aciclovir Mylan – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku
Acetylcysteine MYLAN z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aciclovir Mylan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży, planuje zajść w ciążę lub karmi piersią, powinna powiedziećo tym lekarzowi. Lekarz zadecyduje, czy pacjentka powinna stosować ten lek.
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Aciclovir Mylan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Aciclovir Mylan, 25 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 57 razy

Rozmiar plku 65.83 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aciclovir Mylan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Aciclovir Mylan, 25 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 57 razy

Rozmiar plku 106.50 KB

Cena - ile kosztuje Aciclovir Mylan?

Cena Aciclovir Mylan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Aciclovir Mylan.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Aciclovir Mylan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Tantum Flu smak cytrynowy 600 mg+10 mg (Opakowanie: 10 )Tantum Flu smak cytrynowy 600 mg+10 mg (Opakowanie: 10 ) to lek zawierający połączenie substancji stosowanych w łagodzeniu objawów występujących w przebiegu przeziębienia i grypy takich, jak: bóle głowy, gardła, przekrwienie błony śluzowej nosa czy gorączka.

Lek może być stosowany u młodzieży powyżej 12 lat oraz dorosłych.Efekt działania…

16.49 

MOMME Intensywna kuracja przeciw rozstępom (Opakowanie: 150 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

52.99 

Zastosowanie Weleda krem do rąk z wyciągiem z granatów (Opakowanie: 10 ml)Regenerujący krem do rąk Weleda pielęgnuje, odżywia i przywraca skórze dłoni gładkość i elastyczność. Zawiera kompleks antyoksydacyjnych składników aktywnych, dzięki czemu zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry rąk jak również powstawaniu, w związku z upływem lat, plam pigmentacyjnych.
Dzięki Weleda krem…

8.99 

Zastosowanie Sylimarol 35mg (Opakowanie: 60 )Sylimarol 35mg (Opakowanie: 60 ) jest lekiem poprawiającym funkcjonowanie i regenerację wątroby. Służy zapobiegnięciu dolegliwości trawiennych po spożyciu ciężkostrawnych posiłków czy przy uszkodzeniach w wyniku przyjmowania toksyn – na przykład alkoholu.
Efekt działania Sylimarol 35mg (Opakowanie: 60 )Sylimarol 35mg (Opakowanie: 60 ) zawiera wyciąg z łusek ostropestu, który jest bogaty w substancję zwaną sylimaryną. Syntezuje ona lipidy bł…

14.39 

Zastosowanie Weleda wyciąg z arniki żel (Opakowanie: 70 g)Nowoczesna formuła galaretki sprawia, że preparat jest wyjątkowo łatwy i przyjemny w użytkowaniu. Działa kojąco na uszkodzone tkanki, stłuczenia, obrzęki pourazowe oraz siniaki.
Weleda wyciąg z arniki żel (Opakowanie: 70 g) stanowi naturalną ochronę na bazie ziół i substancji aktywnych, co sprawia, że jest niezawodnym środkiem na bolesne problemy skórne. Efekt działania…

61.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief