Konsultacja merytoryczna:

Aciclovir Hikma

Lek Aciclovir Hikma zawiera substancję czynną o nazwie acyklowir. Należy on do grupy leków zwanych lekami przeciwwirusowymi. Jego mechanizm działania polega na zabijaniu wirusów lub hamowaniu ich rozwoju.

Lek Aciclovir Hikma może być stosowany do:
• leczenia zakażeń wywołanych przez wirusa ospy wietrznej i półpaśca (ospa wietrzna);
• leczenia ciężkich przypadków opryszczki narządów płciowych;
• zapobiegania i leczenia zakażeń wywołanych przez wirusa opryszczki pospolitej (opryszczki wargowej i opryszczki narządów płciowych) u osób ze zmniejszoną odpornością, co oznacza, że ich organizm słabiej zwalcza zakażenia;
• leczenia zakażeń wywołanych przez wirusa opryszczki pospolitej u dzieci w wieku do 3 miesiąca. Tego rodzaju zakażenia w rzadko występujących przypadkach może wywoływać wirus odpowiedzialny za opryszczkę wargową i opryszczkę narządów płciowych.;
• leczenia opryszczkowego zapalenia mózgu (tego rodzaju zakażenia w rzadko występujących przypadkach może wywoływać wirus odpowiedzialny za opryszczkę wargową i opryszczkę narządów płciowych).

Jaki jest skład Aciclovir Hikma, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest acyklowir.

Każda fiolka zawiera 250 mg acyklowiru w postaci soli sodowej.
Każda fiolka zawiera 500 mg acyklowiru w postaci soli sodowej.

Pozostały składnik to sodu wodorotlenek.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Aciclovir Hikma – jak stosować ten lek?

Pacjent nigdy nie będzie podawał sobie samodzielnie tego leku. Jest on zawsze podawany pacjentowi przez osobę odpowiednio do tego przeszkoloną.

Przed podaniem pacjentowi lek ten zostanie rozcieńczony.

Lek Aciclovir Hikma jest podawany w formie ciągłego wlewu do żyły pacjenta. Lek ten jest podawany powoli dożylnie przez 1 godzinę.

Lek Aciclovir Hikma jest zwykle podawany co 8 godzin.

Pacjent może otrzymywać płyny, aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu.

Otrzymywana dawka, częstość podawania i czas, przez który lek będzie podawany, będą zależeć od:
• rodzaju występującego u pacjenta zakażenia,
• masy ciała pacjenta,
• wieku pacjenta.

Lekarz może zmienić dawkę leku Aciclovir Hikma, jeżeli:
• pacjent ma zaburzenia czynności nerek. Jeżeli pacjent ma problemy z nerkami, ważne jest, aby przyjmował duże ilości płynów w trakcie stosowania leku Aciclovir Hikma;
• pacjent ma nadwagę lub jest otyły;
• pacjent jest w podeszłym wieku.

Jeżeli pacjenta dotyczą powyższe, przed zastosowaniem leku Aciclovir Hikma należy najpierw zasięgnąć porady lekarza.

Stosowanie u dzieci
Dawka leku Aciclovir Hikma podawana:
• dzieciom w wieku od 3 miesięcy do 12 lat jest obliczana na podstawie powierzchni ciała,
• noworodkom i niemowlętom w wieku do 3 miesiąca jest obliczana na podstawie masy ciała.

Jeżeli dziecko ma problemy z nerkami, dawka leku może zostać zmniejszona.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie leku może spowodować podrażnienie żołądka i jelit z takimi objawami, jak ból brzucha, nudności, wymioty, biegunka.

Dotychczas nie obserwowano ciężkich działań niepożądanych lub objawów zatrucia, nawet po znacznym przedawkowaniu. Jednak w razie podejrzewania przedawkowania leku ACC Optima Active należy zwrócić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aciclovir Hikma – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aciclovir Hikma w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Aciclovir Hikma – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Aciclovir Hikma, 250 mg, 500 mg, proszek do sporządzania roztworu do infuzji (Aciclovirum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aciclovir Hikma m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Aciclovir Hikma, 250 mg, 500 mg, proszek do sporządzania roztworu do infuzji (Aciclovirum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Aciclovir Hikma?

Cena Aciclovir Hikma i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Aciclovir Hikma.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Aciclovir Hikma? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie BIO-OIL Olejek do pielęgnacji skóry Naturalny (Opakowanie: 125 ml)BIO-OIL Olejek do pielęgnacji skóry Naturalny (Opakowanie: 125 ml) to kosmetyk wspierający utrzymanie prawidłowej kondycji skóry. Działa przeciwstarzeniowo i nawilżająco. Preparat przeznaczony jest w szczególności osobom, których cera traci jędrność i elastyczność.Efekt działania BIO-OIL Olejek do pielęgnacji skóry Naturalny (Opakowanie: 125 ml)BIO-OIL Olejek do…

47.42 

Zastosowanie Play Woman żel intymny dla kobiet (Opakowanie: 150 ml)Play Woman żel intymny dla kobiet (Opakowanie: 150 ml) to pobudzający żel intymny dla kobiet potęgujący przyjemne doznania seksualne. Preparat może wpłynąć pozytywnei na wzmocnienie ukrwienia stref intymnych czy orgazmu.
Produkt przeznaczony jest dla kobiet pragnących odczuwać intensywne doznania podczas kontaktów seksualnych.
Preparat może być też stosowany przez kobiety chcące wzmocnić uczucie orgazmu…

26.99 

Zastosowanie Kneipp Aroma Piana do kąpieli (Opakowanie: 400 ml)Kneipp Aroma Piana do kąpieli (Opakowanie: 400 ml) to przyjemnie pachnący dodatek dla umilenia kąpieli. Poleca się osobom, które potrzebują odprężenia po ciężkim dniu. Może im to zapewnić kąpiel z wykorzystaniem produktu z olejkami eterycznymi, pobudzającymi zmysły i pozwalającymi na pełen relaks i odprężenie. Warto również od czasu…

20.99 

Zastosowanie Enterol 250 (Opakowanie: 10 )Enterol 250 (Opakowanie: 10 ) to produkt leczniczy wykazujący działanie wspomagające florę jelitową do przywrócenia naturalnej równowagi i tym samym niwelujący biegunkę.
Produkt przeznaczony jest do stosowania w przypadku występowania biegunki infekcyjnej czy biegunki występującej po antybiotykoterapii.
Preparat może być przyjmowany także przez osoby narażone na występowanie biegunki związanej z żywieniem dojelitowym.
Efekt działania Enterol 250 (…

25.35 

Zastosowanie NIVEROSIN krem (Opakowanie: 50 g)NIVEROSIN krem (Opakowanie: 50 g) przeznaczony jest dla osób z tak zwaną skórą naczynkową, objawiającą się miejscowym zaczerwienieniem wynikającym z osłabienia i pękania naczynek krwionośnych w skórze. Ich kruchość może być wrodzona lub wynikać z niewłaściwej diety, pielęgnacji lub gospodarki hormonalnej. Może być stosowany na twarz i na większe obszary skóry…

20.64 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief