AcarizaxJak działa i kiedy stosujemy Acarizax?

ACARIZAX zawiera wyciąg alergenowy roztoczy kurzu domowego. Lek ma postać liofilizatu doustnego, jest podobny do tabletki, ale bardziej miękki i wchłania się do ustroju po umieszczeniu go pod językiem.

ACARIZAX jest stosowany w leczeniu alergicznego nieżytu nosa (zapalenia śluzówki nosa) u dorosłych i młodzieży (w wieku od 12 do 65 lat) i powiązanej astmy alergicznej u dorosłych (w wieku od 18 do 65 lat), wywołanych roztoczami kurzu domowego.

ACARIZAX zwiększa tolerancję immunologiczną (zdolność organizmu do radzenia sobie) na roztocze kurzu domowego. Może upłynąć od 8 do 14 tygodni zanim pacjent zauważy jakąkolwiek poprawę.

Lekarz oceni występujące objawy alergiczne i wykona testy skórne i (lub) zleci badanie krwi, aby zdecydować, czy lek ACARIZAX powinien być zastosowany.

Pierwsza dawka liofilizatu doustnego powinna być przyjęta w obecności lekarza. Po przyjęciu pierwszej dawki, pacjent powinien pozostać pod obserwacją personelu medycznego przez co najmniej pół godziny. Zastosowanie takiego środka ostrożności umożliwia ocenę indywidualnej wrażliwości pacjenta na leczenie i omówienie z lekarzem możliwych działań niepożądanych.

ACARIZAX jest przepisywany przez lekarzy z doświadczeniem w leczeniu alergii.

Jaki jest skład Acarizax, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest standaryzowany wyciąg alergenowy roztoczy kurzu domowego Dermatophagoides pteronyssinus i Dermatophagoides farinae. Aktywność jednego liofilizatu doustnego jest wyrażona w jednostkach SQ-HDM. Aktywność jednego liofilizatu wynosi 12 SQHDM.

Pozostałe składniki to: żelatyna (pochodząca z ryb), mannitol i sodu wodorotlenek.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Acarizax – jak stosować ten lek?

Lek ACARIZAX należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawka wynosi zazwyczaj jeden liofilizat na dobę. Lekarz zadecyduje jak długo należy przyjmować lek ACARIZAX.

Stosowanie u dorosłych i młodzieży
Przed dotknięciem leku należy upewnić się, że ręce są suche. Lek należy przyjmować w następujący sposób:

1. Oderwać pasek oznaczony trójkątami w górnej części opakowania.
2. Oderwać od opakowania liofilizatu doustnego jeden kwadracik wzdłuż linii perforacji.
3. Nie należy wypychać leku przez folię. Może to spowodować jego uszkodzenie, ponieważ lek łatwo pęka. Należy zagiąć zaznaczony narożnik folii, a następnie pociągnąć za niego.
4. Ostrożnie wyjąć lek z folii i niezwłocznie go przyjąć.
5. Lek należy umieścić pod językiem. Powinien on tam pozostawać, aż do rozpuszczenia. Przez pierwszą minutę nie należy przełykać śliny. Nie należy spożywać pokarmów ani napojów przez co najmniej 5 minut.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia zbyt wielu liofilizatów, pacjent może doznawać objawów alergii, w tym miejscowych objawów ze strony jamy ustnej i gardła. W przypadku, gdy objawy są ciężkie, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Acarizax – czy mogę spożywać alkohol?

Przez 5 minut po przyjęciu tego leku należy powstrzymać się od jedzenia i picia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Acarizax w okresie ciąży i karmienia piersią?

Obecnie brak jest doświadczeń ze stosowaniem leku ACARIZAX podczas ciąży. Nie należy rozpoczynać leczenia lekiem ACARIZAX podczas ciąży. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia, powinna porozmawiać z lekarzem, czy może kontynuować leczenie tym lekiem.

Obecnie brak jest doświadczeń ze stosowaniem leku ACARIZAX podczas karmienia piersią. Nie przewiduje się wpływu leku na dziecko karmione piersią. Należy porozmawiać z lekarzem, czy można kontynuować przyjmowanie leku ACARIZAX podczas karmienia dziecka piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Acarizax i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz także czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji) - sprawdź cenę leku.

Ulotka Acarizax – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Acarizax m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Acarizax? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 1000 najnowszych opinii pacjentów.

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(9 ocen, średnia: 4,22 na 10)

5 OPINIE O LEKU

  1. Stosuję Acarizax od 2 lat. Poprawa nastąpiła po kilku miesiącach. Teraz się zastanawiam, czy jest sens kontynuowania, bo lek jest bardzo drogi. Alergolog zalecił stosowanie od 3 do 5 lat (rzekomo żeby efekt się utrwalił).

  2. Witam,
    Nasz alergolog przepisał ta kuracje dla dziecka, które kończy w tym roku 12 lat. Czy ktoś miał podobną sytuację? Czytam ulotkę i tam jest napisane, że lek jest przeznaczony dla osób dorosłych. Interesuje mnie czy ten lek dopuszcza się w odczulani dzieci i jaki skutki uboczne może wywołać.
    Dziękuje za odpowiedź, lub link gdzie mogę znaleźć więcej informacji na ten temat.

  3. Mam zgagę oraz oraz bol w przelyku. Jakby kwasy z zoladka podchodzily w gore. Po zjedzeniu na sile pokarmu powstaje odruch wymiotny. Stan pelnego zoladka utrzymuje sie dluzszy czas. Nie wymiotuje. Czy odstawic lek czy to minie? Dziekuje za odp.

    • Jestem alergologiem. Myślę, że powinien Pan skontaktować się z lekarzem alergologiem, który zastosował u Pana Acarizax. Pomimo, że są to tabletki do samodzielnego używania, lekarz alergolog musi tą terapią kierować. Właśnie on, nie inny lekarz i nie porady internetowe. Zwłaszcza nie te ostatnie. Odczulanie czyli immunoterapia swoista jest leczeniem trudnym, jest sztuką i to sztuką niełatwą. Nawet tak dobry lek jak Acarizax potrzebuje dobrego, specjalistycznego nadzoru lekarza alergologa.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.