ACARIZAX

12345678910
(6 ocen, średnia: 4,67 na 10)
Loading...

WSKAZANIA

ACARIZAX zawiera wyciąg alergenowy roztoczy kurzu domowego. Lek ma postać liofilizatu doustnego, jest podoby do tabletki, ale bardziej miękki i wchłania się do ustroju po umieszczeniu go pod językiem.

ACARIZAX jest stosowany u osób dorosłych (18-65 lat) w leczeniu alergicznego nieżytu nosa (zapalenia śluzówki nosa) i powiązanej astmy alergicznej wywołanych roztoczami kurzu domowego.

ACARIZAX zwiększa tolerancję immunologiczną (zdolność organizmu do radzenia sobie) na roztocze kurzu domowego. Może upłynąć od 8 do 14 tygodni zanim pacjent zauważy jakąkolwiek poprawę.

Lekarz oceni występujące objawy alergiczne i wykona testy skórne i(lub) zleci badanie krwi, aby zdecydować, czy lek ACARIZAX powinien być zastosowany.

Pierwsza dawka liofilizatu doustnego powinna być przyjęta w obecności lekarza. Po przyjęciu pierwszej dawki, pacjent powinien pozostać pod obserwacją personelu medycznego przez co najmniej pół godziny. Zastosowanie takiego środka ostrożności umożliwia ocenę indywidualnej wrażliwościpacjenta na leczenie i omówienie z lekarzem możliwych działań niepożądanych.

ACARIZAX jest przepisywany przez lekarzy z doświadczeniem w leczeniu alergii.

SKŁAD

Substancją czynną leku jest standaryzowany wyciąg alergenowy roztoczy kurzu domowego Dermatophagoides pteronyssinus i Dermatophagoides farinae. Aktywność jednego liofilizatu doustnego jest wyrażona w jednostkach SQ-HDM. Aktywność jednego liofilizatu wynosi 12 SQHDM.

Pozostałe składniki to: żelatyna (pochodząca z ryb), mannitol i sodu wodorotlenek.

DAWKOWANIE

Lek ACARIZAX należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawka wynosi zazwyczaj jeden liofilizat na dobę. Lekarz zadecyduje jak długo należy przyjmować lek ACARIZAX.

Stosowanie u dorosłych
Przed dotknięciem leku należy upewnić się, że ręce są suche. Lek należy przyjmować w następujący sposób:

1. Oderwać pasek oznaczony trójkątami w górnej części opakowania.
2. Oderwać od opakowania liofilizatu doustnego jeden kwadracik wzdłuż linii perforacji.
3. Nie należy wypychać leku przez folię. Może to spowodować jego uszkodzenie, ponieważ lek łatwo pęka. Należy zagiąć zaznaczony narożnik folii, a następnie pociągnąć za niego.
4. Ostrożnie wyjąć lek z folii i niezwłocznie go przyjąć.
5. Lek należy umieścić pod językiem. Powinien on tam pozostawać, aż do rozpuszczenia. Przez pierwszą minutę nie należy przełykać śliny. Nie należy spożywać pokarmów ani napojów przez co najmniej 5 minut.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek ACARIZAX nie jest wskazany do stosowania u dzieci i młodzieży.

PRZEDAWKOWANIE

W razie przyjęcia zbyt wielu liofilizatów, pacjent może doznawać objawów alergii, w tym miejscowych objawów ze strony jamy ustnej i gardła. W przypadku, gdy objawy są ciężkie, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do szpitala.

JEDZENIE I PICIE

Przez 5 minut po przyjęciu tego leku należy powstrzymać się od jedzenia i picia.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Obecnie brak jest doświadczeń ze stosowaniem leku ACARIZAX podczas ciąży. Nie należy rozpoczynać leczenia lekiem ACARIZAX podczas ciąży. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia, powinna porozmawiać z lekarzem, czy może kontynuować leczenie tym lekiem.

Obecnie brak jest doświadczeń ze stosowaniem leku ACARIZAX podczas karmienia piersią. Nie przewiduje się wpływu leku na dziecko karmione piersią. Należy porozmawiać z lekarzem, czy można kontynuować przyjmowanie leku ACARIZAX podczas karmienia dziecka piersią.

ULOTKA

CHPL

3 KOMENTARZE

  1. Witam,
    Nasz alergolog przepisał ta kuracje dla dziecka, które kończy w tym roku 12 lat. Czy ktoś miał podobną sytuację? Czytam ulotkę i tam jest napisane, że lek jest przeznaczony dla osób dorosłych. Interesuje mnie czy ten lek dopuszcza się w odczulani dzieci i jaki skutki uboczne może wywołać.
    Dziękuje za odpowiedź, lub link gdzie mogę znaleźć więcej informacji na ten temat.

  2. Mam zgagę oraz oraz bol w przelyku. Jakby kwasy z zoladka podchodzily w gore. Po zjedzeniu na sile pokarmu powstaje odruch wymiotny. Stan pelnego zoladka utrzymuje sie dluzszy czas. Nie wymiotuje. Czy odstawic lek czy to minie? Dziekuje za odp.

    • Jestem alergologiem. Myślę, że powinien Pan skontaktować się z lekarzem alergologiem, który zastosował u Pana Acarizax. Pomimo, że są to tabletki do samodzielnego używania, lekarz alergolog musi tą terapią kierować. Właśnie on, nie inny lekarz i nie porady internetowe. Zwłaszcza nie te ostatnie. Odczulanie czyli immunoterapia swoista jest leczeniem trudnym, jest sztuką i to sztuką niełatwą. Nawet tak dobry lek jak Acarizax potrzebuje dobrego, specjalistycznego nadzoru lekarza alergologa.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here