Ziele rdestu ostrogorzkiego

Ziele rdestu ostrogorzkiego to preparat w postaci ziół do zaparzania. Jest stosowany tradycyjnie w krwawieniach z przewodu pokarmowego oraz przy hemoroidach jako pomocniczy środek przeciwkrwotoczny. Produkt jest dostępny bez recepty. Pamiętaj, że mimo dostępności bez recepty, zawsze warto skonsultować jego stosowanie z lekarzem lub farmaceutą. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Ziele rdestu ostrogorzkiego. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Wskazania
Zewnętrznie do okładów w łagodnych otarciach naskórka.

Jaki jest skład Ziele rdestu ostrogorzkiego, jakie substancje zawiera?

100 % ziela rdestu ostrogorzkiego (Polygoni hydropiperis herba).

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Ziele rdestu ostrogorzkiego – jak stosować?

Podanie na skórę w postaci 2% naparu

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1,5 łyżki ziela zalać szklanką wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 minut, ostudzić. Jałową gazę, nasączoną przygotowanym naparem (ostudzonym) przykładać na lekko otartą skórę. Okłady stosować 2-3 razy dziennie.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ziele rdestu ostrogorzkiego – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Ziele rdestu ostrogorzkiego w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Ziele rdestu ostrogorzkiego

Ulotka Ziele rdestu ostrogorzkiego – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Ziele rdestu ostrogorzkiego przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie leków.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ziele rdestu ostrogorzkiego m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie leków.

Sprawdź cenę i dostępność Ziele rdestu ostrogorzkiego w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Ziele rdestu ostrogorzkiego

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ziele rdestu ostrogorzkiego? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Ziele rdestu ostrogorzkiego. Podziel się doświadczeniami na forum.