Ziele nostrzyka

Ziele nostrzyka to tradycyjny produkt leczniczy roślinny, który jest dostępny bez recepty. Jest stosowany zewnętrznie w schorzeniach takich jak obrzęki czy czyraki, ułatwiając gojenie. Preparat ten wykazuje właściwości ograniczające przepuszczalność naczyń krwionośnych oraz usprawnia przepływ krwi. Stosowanie ziela nostrzyka doustnie sprzyja nieznacznemu ograniczeniu krzepliwości krwi, poprawia przepływ krwi przez naczynia żylne i włosowate, dzięki czemu usprawnia krążenie obwodowe i łagodzi uczucie ciężkości nóg. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Ziele nostrzyka. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Wskazania do stosowania: Stosuje się na niewielkie obrzęki, czyraki, jako środek rozmiękczający, ułatwiający gojenie.

Jaki jest skład Ziele nostrzyka, jakie substancje zawiera?

100g produktu zawiera 100g ziela nostrzyka (Meliloti herba).

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Ziele nostrzyka – jak stosować?

Sposób stosowania i droga podania:
1 łyżkę ziela (2,5 g) zalać 1 – 1,5 szklanki wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 10 minut. Ciepłego naparu użyć do przygotowania okładów na chore miejsce.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas brak doniesień.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ziele nostrzyka – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Ziele nostrzyka w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak danych. Nie stosować bez porozumienia z lekarzem.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Ziele nostrzyka

Ulotka Ziele nostrzyka – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Ziele nostrzyka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie leków.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ziele nostrzyka m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie leków.

Sprawdź cenę i dostępność Ziele nostrzyka w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Ziele nostrzyka

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ziele nostrzyka? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Ziele nostrzyka. Podziel się doświadczeniami na forum.