Konsultacja merytoryczna:

Xolair

Substancją czynną leku Xolair jest omalizumab. Omalizumab jest białkiem wytworzonym przez człowieka, które jest podobne do naturalnego białka wytwarzanego przez organizm. Należy do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi. Lek ten stosuje się w celu zapobiegania zaostrzeniom astmy przez kontrolowanie objawów ciężkiej astmy alergicznej u dorosłych i młodzieży (w wieku 12 lat i starszych) oraz dzieci (w wieku od 6 lat do mniej niż 12 lat), którzy stosują już leki przeciwastmatyczne, ale u których objawy astmy nie są dobrze kontrolowane za pomocą leków, takich jak wziewne steroidy w dużych dawkach lub wziewni beta-agoniści.

Xolair działa poprzez blokowanie substancji zwanej immunoglobuliną E (IgE) wytwarzanej przez organizm człowieka. IgE odgrywa kluczową rolę w powstawaniu astmy alergicznej.

Jaki jest skład Xolair, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest omalizumab. Jedna fiolka zawiera 75 mg omalizumabu. Po odtworzeniu jedna fiolka zawiera 125 mg/ml omalizumabu (75 mg w 0,6 ml).

– Pozostałe składniki to: sacharoza, L-histydyna, L-histydyny chlorowodorek jednowodny i polisorbat 20.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Xolair – jak stosować ten lek?

Lekarz ustali odpowiednią dawkę leku Xolair i częstość jej podawania. Zależy to od masy ciała pacjenta i wyników badań krwi przeprowadzonych przed rozpoczęciem leczenia w celu określenia ilości IgE we krwi.

Lekarz lub pielęgniarka podaje lek Xolair we wstrzyknięciu pod skórę (podskórnym).

Należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza lub pielęgniarki.

Jaka dawkę leku otrzyma pacjent
Każdorazowo pacjent otrzyma od 1 do 4 wstrzyknięć leku. Zastrzyki będą podawane co dwa tygodnie lub co cztery tygodnie.

Podczas leczenia lekiem Xolair wymagane jest, aby pacjent kontynuował dotychczasowe leczenie przeciwastmatyczne. Nie należy przerywać przyjmowania żadnych leków stosowanych w astmie bez porozumienia z lekarzem prowadzącym.

Po rozpoczęciu leczenia lekiem Xolair pacjent może nie stwierdzić natychmiastowej poprawy. Pełne działanie występuje zazwyczaj po 12 do 16 tygodniach.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Xolair można stosować u dzieci i młodzieży w wieku 6 lat i starszych, które otrzymują już leki przeciwastmatyczne, ale u których objawy astmy nie są dobrze kontrolowane za pomocą leków, takich jak wziewne steroidy w dużych dawkach lub wziewni beta-agoniści. Lekarz ustali, jaką dawkę leku Xolair należy zastosować u dziecka i jak często należy ją podawać. Będzie ona zależała od masy ciała dziecka oraz od wyników badania krwi przeprowadzonego przed rozpoczęciem leczenia w celu określenia ilości IgE we krwi dziecka.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie określono maksymalnej tolerowanej dawki produktu leczniczego Xolair. Pacjentom podawano dożylnie pojedyncze dawki do 4 000 mg bez oznak toksyczności ograniczającej dawkę. Największa skumulowana dawka podana pacjentom w okresie 20 tygodni wynosiła 44 000 mg i nie spowodowała żadnych ostrych działań niepożądanych.

W razie podejrzenia przedawkowania należy monitorować stan pacjenta, czy nie występują jakiekolwiek nieprawidłowe objawy przedmiotowe i podmiotowe. Należy zastosować odpowiednie leczenie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Xolair – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Xolair w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy podawać leku Xolair w czasie ciąży, chyba że lekarz uzna to za konieczne.

Jeśli pacjentka planuje ciążę, powinna poinformować o tym lekarza prowadzącego przed rozpoczęciem leczenia lekiem Xolair. Lekarz omówi korzyści i potencjalne ryzyko związane z przyjmowaniem tego leku podczas ciąży.

Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas przyjmowania leku Xolair, powinna natychmiast poinformować o tym lekarza prowadzącego.

Nie należy podawać leku Xolair w czasie karmienia piersią.

Ulotka Xolair – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

XOLAIR, 75 mg, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (omalizumab)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 34 razy

Rozmiar plku 255.61 KB


XOLAIR, 150 mg proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (omalizumab)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 25 razy

Rozmiar plku 255.61 KB


XOLAIR, 75 mg, roztwór do wstrzykiwań (omalizumab)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 255.61 KB


XOLAIR, 150 mg, roztwór do wstrzykiwań (omalizumab)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 40 razy

Rozmiar plku 255.61 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Xolair m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

XOLAIR, 75 mg; 150 mg, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań/ roztwór do wstrzykiwań (omalizumab)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 36 razy

Rozmiar plku 255.61 KB

Cena - ile kosztuje Xolair?

Cena Xolair i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Xolair.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Xolair? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Farmona Nivelazione specjalistyczne antybakteryjne mydło do rąk (Opakowanie: 250 ml)Farmona Nivelazione specjalistyczne antybakteryjne mydło do rąk (Opakowanie: 250 ml) to produkt przeznaczony do mycia dłoni, o właściwościach antybakteryjnych, który jest bezpieczny dla skóry oraz może być często stosowany, bez obaw o przesuszenie skóry.

Mydło zawiera kompleks nawilżający, zapobiegający podrażnieniom skóry.Efekt…

7.99 

Zastosowanie Tantum Verde smak cytrynowy (Opakowanie: 30 )Tantum Verde smak cytrynowy (Opakowanie: 30 ) to preparat leczniczy w postaci pastylek do ssania o działaniu przeciwbólowym i zmniejszającym podrażnienia błon śluzowych jamy ustnej i gardła. Może być stosowany pomocniczo przy infekcjach górnych dróg oddechowych lub stanach zapalnych innego pochodzenia.
Efekt działania Tantum Verde smak cytrynowy (Opakowanie: 30 )Tantum Verde smak cytrynowy (Opakowanie: 30 ) zawiera benzydaminę, któ…

22.27 

Zastosowanie Loxon Max (Loxon 5%) (Opakowanie: 60 ml)Loxon Max (Loxon 5%) (Opakowanie: 60 ml) to płyn do stosowania miejscowego na skórę głowy u mężczyzn. Zapobiega łysieniu dziedzicznemu.

Loxon 5 szczególnie dobrze sprawdza się przy utracie włosów na czubku głowy, nieco słabiej w przypadku zakoli.
Efekt działania Loxon Max (Loxon 5%) (Opakowanie: 60 ml)Loxon Max (Loxon 5%) (Opakowanie: 60 ml) zawiera substancję czynną, która poprawia krążenie…

35.08 

Atrauman 7,5x10cm steril Kompressen (Opakowanie: 50 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

606.99 

Zastosowanie Es-kompressen unsteril 5x5cm kompresy niejałowe (Opakowanie: 100 szt.)Es-kompressen unsteril 5x5cm kompresy niejałowe (Opakowanie: 100 szt.) to niejałowe kompresy wykonane z gazy. Jedno opakowanie produktu zawiera 12 sztuk kompresów opatrunkowych Es-kompressen unsteril 5x5cm kompresy niejałowe (Opakowanie: 100 szt.) o rozmiarach 5 na 5 centymetrów. Jest to opatrunek niejałowy, mający zastosowanie między innymi w opatrywaniu ran, skaleczeń oraz otarć czy też ran pooperacyjnych i…

27.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief