Vitaminum E Synteza

Vitaminum E Synteza to lek w postaci kapsułek miękkich, który zawiera witaminę E, znaną również jako tokoferol. Witamina E jest przeciwutleniaczem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz fosfolipidów, które tworzą błony komórkowe. Lek jest stosowany w leczeniu i zapobieganiu stanom niedoboru witaminy E, wspomagająco w profilaktyce przeciwmiażdżycowej, zawałowej i niedokrwiennej chorobie serca, a także w celu ochrony krwinek czerwonych. Jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Vitaminum E Synteza. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

VITAMINUM E SYNTEZA jest lekiem w postaci kapsułki żelatynowej miękkiej o barwie czerwonej, zawierającym w swoim składzie all-rac-a-tokoferylu octan.

Rozpuszczalna w tłuszczach witamina E jest przeciwutleniaczem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i fosfolipidów wchodzących w skład błon komórkowych. Bierze także udział w niektórych procesach metabolicznych. Działa stabilizująco na błony komórkowe krwinek czerwonych i białych. Chroni czerwone krwinki przed hemolizą. Przewlekły niedobór witaminy E może prowadzić do zaburzeń neurologicznych. Niedobór ten występuje zazwyczaj w przebiegu zespołów złego wchłaniania z biegunką tłuszczową, u dzieci z zarośnięciem dróg żółciowych, lub zwłóknieniem torbielowatym oraz u wcześniaków karmionych sztucznie. Witamina E przenika do wszystkich tkanek, wydala się z moczem w postaci metabolitów.

Jaki jest skład Vitaminum E Synteza, jakie substancje zawiera?

1 kapsułka zawiera:
substancja czynna: all-rac-a-tokoferylu octan 100 mg.
substancje pomocnicze: olej sojowy, żelatyna, glicerol, etylu parahydroksybenzoesan (E2I4), koszenila (E l20).

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Vitaminum E Synteza – jak stosować?

Jeżeli lekarz nie zalecił innego schematu dawkowania lek V1TAMINUM E SYNTEZA jest stosowany zwykle w dawkach:
VITAMINUM E SYNTEZA 100 mg:
Dorośli-jedna kapsułka jeden raz do dwóch razy na dobę (100 – 200 mg)
Dzieci – według wskazań lekarza.

VITAMINUM E SYNTEZA 200 mg:
Dorośli -jedna kapsułka na dobę
Kapsułkę połknąć popijając odpowiednią ilością płynu.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie obserwowano ciężkich objawów przedawkowania witaminy E po podaniu doustnym.
W przypadku zażycia większej dawki niż zalecana mogą wystąpić niżej wymienione działania niepożądane.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Vitaminum E Synteza – czy mogę spożywać alkohol?

Lek może być przyjmowany przed posiłkiem w jego trakcie lub pojedzeniu.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Vitaminum E Synteza w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Vitaminum E Synteza

Ulotka Vitaminum E Synteza – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Vitaminum E Synteza przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Vitaminum E Synteza m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Vitaminum E Synteza w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Vitaminum E Synteza

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Vitaminum E Synteza? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Vitaminum E Synteza. Podziel się doświadczeniami na forum.