Konsultacja merytoryczna:

Vitaminum E Synteza

VITAMINUM E SYNTEZA jest lekiem w postaci kapsułki żelatynowej miękkiej o barwie czerwonej, zawierającym w swoim składzie all-rac-a-tokoferylu octan.

Rozpuszczalna w tłuszczach witamina E jest przeciwutleniaczem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i fosfolipidów wchodzących w skład błon komórkowych. Bierze także udział w niektórych procesach metabolicznych. Działa stabilizująco na błony komórkowe krwinek czerwonych i białych. Chroni czerwone krwinki przed hemolizą. Przewlekły niedobór witaminy E może prowadzić do zaburzeń neurologicznych. Niedobór ten występuje zazwyczaj w przebiegu zespołów złego wchłaniania z biegunką tłuszczową, u dzieci z zarośnięciem dróg żółciowych, lub zwłóknieniem torbielowatym oraz u wcześniaków karmionych sztucznie. Witamina E przenika do wszystkich tkanek, wydala się z moczem w postaci metabolitów.

Jaki jest skład Vitaminum E Synteza, jakie substancje zawiera?

1 kapsułka zawiera:
substancja czynna: all-rac-a-tokoferylu octan 100 mg.
substancje pomocnicze: olej sojowy, żelatyna, glicerol, etylu parahydroksybenzoesan (E2I4), koszenila (E l20).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Vitaminum E Synteza – jak stosować ten lek?

Jeżeli lekarz nie zalecił innego schematu dawkowania lek V1TAMINUM E SYNTEZA jest stosowany zwykle w dawkach:
VITAMINUM E SYNTEZA 100 mg:
Dorośli-jedna kapsułka jeden raz do dwóch razy na dobę (100 – 200 mg)
Dzieci – według wskazań lekarza.

VITAMINUM E SYNTEZA 200 mg:
Dorośli -jedna kapsułka na dobę
Kapsułkę połknąć popijając odpowiednią ilością płynu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie obserwowano ciężkich objawów przedawkowania witaminy E po podaniu doustnym.
W przypadku zażycia większej dawki niż zalecana mogą wystąpić niżej wymienione działania niepożądane.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Vitaminum E Synteza – czy mogę spożywać alkohol?

Lek może być przyjmowany przed posiłkiem w jego trakcie lub pojedzeniu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Vitaminum E Synteza w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka Vitaminum E Synteza – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

VTTAMINUM E SYNTEZA, 200 mg, kapsułki miękkie (int-rac-α-Tocopherylis acetas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Vitaminum E Synteza m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

VTTAMINUM E SYNTEZA, 200 mg, kapsułki miękkie (int-rac-α-Tocopherylis acetas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Vitaminum E Synteza?

Cena Vitaminum E Synteza i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Vitaminum E Synteza.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Vitaminum E Synteza? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
13.44 

Zastosowanie Lacrimal natura krople na podrażnione oczy (Opakowanie: 10 ml)Lacrimal natura krople na podrażnione oczy (Opakowanie: 10 ml) to wyrób medyczny w formie roztworu przeznaczonego do wkraplania do worka spojówkowego oka. Krople pomagają niwelować uczucie dyskomfortu czy…

2.88 

Zastosowanie Krople żołądkowe (Opakowanie: 35 g)Krople żołądkowe (Opakowanie: 35 g) to produkt leczniczy stosowany tradycyjnie w niestrawności i zaburzeniach trawienia.
Efekt działania Krople żołądkowe (Opakowanie: 35 g)Krople żołądkowe (Opakowanie: 35 g) pobudzają łaknienie i wydzielanie soku ż…

19.31 

Zastosowanie Neospasmina Extra kapsułki (Opakowanie: 30 )Neospasmina Extra kapsułki (Opakowanie: 30 ) to roślinny produkt leczniczy o działaniu uspokajającym. Łagodzi delikatne stany napięcia nerwowego i stresu. Może być stosowany przy trudnościach w zasypianiu. Umożliwia…

94.99 

Zastosowanie Eucerin Atopicontrol balsam do skóry atopowej (Opakowanie: 400 ml)Eucerin Atopicontrol balsam do skóry atopowej (Opakowanie: 400 ml) to balsam przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry suchej, podrażnionej, popękanej, swędzącej i atopowej.

Produkt zawiera…

39.66 

SIKATRIS Silikonowe plastry na blizny okołobrodawkowy kolisty 7,6cm (Opakowanie: 5 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief