Visken

Visken to lek, który zawiera substancję czynną - pindolol. Należy on do grupy leków nazywanych betaadrenolitykami, które zwalniają akcję serca oraz rozszerzają naczynia krwionośne. Lek Visken jest wskazany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi (nadciśnienia tętniczego), zapobieganiu bólowi w klatce piersiowej (napadom dusznicy bolesnej), leczeniu przyspieszonego rytmu serca oraz w leczeniu przyspieszonej czynności serca, zwanego zespołem hiperkinetycznego serca. Jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Visken. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Visken zawiera substancję czynną – pindolol, który należy do grupy leków nazywanych betaadrenolitykami.
Zwalniają one akcję serca oraz rozszerzają naczynia krwionośne.

Lek Visken wskazany jest w:
– leczeniu wysokiego ciśnienia krwi (nadciśnienia tętniczego)
– zapobieganiu bólowi w klatce piersiowej (napadom dusznicy bolesnej)
– leczeniu przyspieszonego rytmu serca (tachykardia zatokowa i przedsionkowa, tachykardia napadowa, tachykardia u chorych z trzepotaniem lub migotaniem przedsionków) i dodatkowych skurczów nadkomorowych serca
– w leczeniu przyspieszonej czynności serca, zwanej też zespołem hiperkinetycznego serca.

Jaki jest skład Visken, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku Visken jest pindolol (Pindololum).
Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana żelowana, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Visken – jak stosować?

Lekarz poinformuje pacjenta ile tabletek należy przyjmować. Wielkość dawki, jak również ilość tabletek w ciągu dnia oraz odstęp czasu pomiędzy kolejnymi dawkami zależą od schorzenia.

Zazwyczaj leczenie rozpoczyna się od najmniejszej dawki i w zależności od odpowiedzi pacjenta na leczenie lekarz może zalecić większą lub mniejszą dawkę leku. Lek należy zażywać o tej samej porze każdego dnia (łatwiej będzie dzięki temu pamiętać o porze przyjęcia kolejnej dawki). Tabletkę (tabletki) należy połykać popijając niewielką ilością wody.

Zazwyczaj stosowana dawka leku to:

– Nadciśnienie tętnicze
Dawka od 5 mg do 15 mg może być przyjmowana raz na dobę, rano. Dawkę 20 mg należy podzielić i przyjmować w 2 dawkach na dobę.
– Dusznica bolesna (ból w klatce piersiowej) i przyspieszony rytm serca (tachykardia)
Dawkę dobową 10 mg do 30 mg zwykle przyjmuje się w 2–3 mniejszych dawkach podzielonych.
– Zespół hiperkinetycznego serca
Dawka dobowa od 10 mg do 20 mg.

Jak długo stosować lek Visken

Lek należy przyjmować tak długo jak zalecił lekarz. Leczenie jest zazwyczaj długotrwałe.
Lek należy przyjmować tak długo jak zalecił lekarz. Leczenie jest zazwyczaj długotrwałe.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Visken, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. Należy zabrać ze sobą pozostałe tabletki lub tę ulotkę, aby personel medyczny wiedział, jaki lek został zażyty.

Do objawów, które mogą wystąpić po zastosowaniu większej niż zalecana dawki leku Visken należą: zawroty głowy, uczucie oszołomienia i zmęczenia, bardzo wolny rytm serca, niskie ciśnienie krwi, małe stężenie cukru we krwi, niedostateczna siła skurczów serca, która może prowadzić do utraty przytomności, nieregularny rytm serca, trudności w oddychaniu, w tym występowanie świszczącego oddechu lub kaszlu, duszność, wymioty, drgawki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Visken – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Visken można przyjmować z posiłkiem lub na czczo.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Visken w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Lekarz omówi z pacjentką potencjalne ryzyko i korzyści z przyjmowania leku Visken w czasie ciąży.

Niewielka ilość substancji czynnej wchodzącej w skład leku przenika do mleka kobiecego i może wpływać na dziecko. Przed zastosowaniem leku w czasie karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Visken

Ulotka Visken – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Visken przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Visken m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Visken w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Visken

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Visken? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Visken. Podziel się doświadczeniami na forum.