Vagothyl

Vagothyl jest lekiem stosowanym miejscowo na tkankę zmienioną chorobowo, powodującym koagulację i złuszczanie martwych komórek nie uszkadzając tkanek zdrowych, co umożliwia pokrycie nadżerki nabłonkiem płaskim. Działa rzęsistkobójczo i bakteriobójczo, przy czym nie działa na pałeczki kwasu mlekowego, stanowiące florę fizjologiczną pochwy. Działa ściągające i powoduje miejscowe obkurczante naczyń krwionośnych, a tym samym zahamowanie krwawienia.

Wskazania do stosowania
– stany zapalne dolnego odcinka dróg rodnych, w tym wywołane zakażeniem rzęsistkiem pochwowym, bakteryjne i grzybicze, nadżerki części pochwowej i kanału szyjki macicy,
– krwawienia po pobraniu wycinków diagnostycznych, usunięciu polipów, elektroresekcji nadżerek części pochwowej macicy,
– miejscowe leczenie trudno gojących się ran, w tym owrzodzeń podudzi, miejscowe leczenie guzków krwawnicowych odbytu, szczeliny odbytu, leczenie uzupełniające po zabiegach proktologicznych, hamowanie krwawienia po usunięciu migdałków podniebicnnych.

Jaki jest skład Vagothyl, jakie substancje zawiera?

substancją czynną leku jest polikrezulen 360 mg/g.

Inny składnik leku to woda oczyszczona.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Vagothyl – jak stosować ten lek?

Lek przeznaczony wyłącznie do stosowania miejscowego.

W ginekologii

Płukanie pochwy
Do płukania pochwy stosuje się roztwór przygotowany z 1 do 3 łyżeczek (5 do 15 ml) leku rozpuszczonych w 1 litrze ciepłej wody.

W warunkach gabinetu zabiegowego

Nadżerki
Po osuszeniu jałowym tamponem zdrowych części pochwy przykłada się na nadżerkę waciki nasączone nicrozcieńczonym lekiem przez 1 do 3 minut. Nadmiar leku usuwa się suchym tamponem. Zabieg powtarza się od 2 do 3 razy w tygodniu.

Krwawienia
Jałowy tampon nasączony nicrozcieńczonym lekiem przykłada się na krwawiące miejsca przez 2 do 3 minut.

W chirurgii i dermatologii
Jałowy tampon nasączony nierozcieńczonym lekiem przykłada się na zmienione miejsce przez 2 do 3 minut.

W laryngologii w warunkach gabinetu zabiegowego

Hamowanie krwawienia
Jałowy tampon nasączony nierozcieńczonym lekiem przykłada się na zmienione miejsce przez 2 do 3 minut.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Po przedawkowaniu leku może wystąpić miejscowe podrażnienie (zaczerwienienie pochwy i sromu, świąd skóry, wysypka na skórze).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Vagothyl – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Vagothyl w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek należy stosować u kobiet w ciąży i w okresie laktacji tylko ze ściśle określonych wskazań, po uwzględnieniu wynikającego z leczenia ryzyka dla matki i dziecka.

Ulotka Vagothyl – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Vagothyl? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz