Konsultacja merytoryczna:

Tisercin

Tisercin jest to lek stosowany w leczeniu zaburzeń psychicznych (neuroleptyk).

Wskazania: choroby psychiczne przebiegające z pobudzeniem ruchowym i psychoruchowym, zespoły paranoidalne (schizofrenia). Jako lek wspomagający w niektórych towarzyszących objawach padaczki, niedorozwoju umysłowego, w depresji z niepokojem. W małych dawkach w zespołach lękowych (w pojedynczej wieczornej dawce w zaburzeniach snu). Nasilenie działania przeciwbólowego. Przygotowanie i pogłębienie znieczulenia ogólnego.

Jaki jest skład Tisercin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest lewomepromazyna.
Każda tabletka powlekana zawiera 25 mg lewomepromazyny (w postaci lewomepromazyny maleinianu).

Pozostałe składniki to: magnezu stearynian, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), powidon K-25, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna.

Otoczka tabletki: hypromeloza, magnezu stearynian, tytanu dwutlenek, dimetykon .

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tisercin – jak stosować ten lek?

Leczenie należy zaczynać od małych dawek, które później można stopniowo zwiększać w zależności od tolerancji pacjenta na lek. Po osiągnięciu poprawy dawkę należy zmniejszyć do ustalanej indywidualnie dawki podtrzymującej. W psychozach dawka początkowa wynosi 25-50 mg (1-2 tabletki powlekane) na dobę w dwóch dawkach podzielonych. W razie potrzeby dawkę można zwiększyć do dawki dobowej 150-250 mg na dobę (stosowanej w 2-3 dawkach podzielonych) a następnie po uzyskaniu efektów leczenia dawkę można zredukować do dawki podtrzymującej.

• Aby uniknąć nadmiernych spadków ciśnienia przy zmianie pozycji na stojącą, zalecane jest leżenie przynajmniej przez pół godziny po zażyciu pierwszej dawki. Jeśli po przyjęciu tabletki pacjent odczuwa zawroty głowy zalecane jest leżenie po przyjęciu każdej dawki leku.
• Pacjenci w podeszłym wieku (powyżej 65 lat) są bardziej wrażliwi na działania niepożądane leku Tisercin, dlatego w tej grupie pacjentów zaleca się rozpoczynanie leczenia od niewielkich dawek i zwiększanie ich stopniowo.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. W razie przedawkowania mogą wystąpić: hipotonia, gorączka, zaburzenie przewodzenia, arytmia, sztywność mięśni, skurcze mięśni, senność, pobudzenie centralnego układu nerwowego (drgawki padaczkowe) i złośliwy zespół neuroleptyczny (groźna reakcja przejawiająca się gorączką, sztywnością mięśni, splątaniem, zlewnymi potami i zmianami rytmu serca). W przypadku podejrzenia przedawkowania należy niezwłocznie wezwać pomoc medyczną. Niewskazane jest wywoływanie wymiotów, ponieważ ze względu na sztywność mięśni głowy i szyi oraz ryzyko drgawek padaczkowych istnieje ryzyko zachłyśnięcia się wymiocinami i dostania się ich do płuc.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tisercin – czy mogę spożywać alkohol?

Spożywanie napojów alkoholowych jest surowo zabronione w czasie leczenia lekiem Tisercin, jak również przez 4-5 dni po odstawieniu leku Tisercin.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tisercin w okresie ciąży i karmienia piersią?

U noworodków, których matki stosowały Tisercin w ostatnim trymestrze (trzy ostatnie miesiące ciąży) mogą wystąpić: drżenie, wzmożone napięcie i (lub) obniżone napięcie, senność, pobudzenie, zaburzenia oddychania i zaburzenia karmienia. W razie pojawienia się tych objawów u własnego dziecka należy skontaktować się z lekarzem.

W ciąży stosowanie leku powinno być ograniczone do wyjątkowych przypadków i jedynie wtedy, gdy lekarz prowadzący stwierdzi, że potencjalne korzyści przewyższają możliwe ryzyko. Substancja czynna leku przenika do mleka kobiecego i dlatego, wobec braku kontrolowanych danych, stosowanie leku jest przeciwwskazane u matek karmiących piersią.

Ulotka Tisercin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

TISERCIN 25 mg, tabletki powlekane (Levomepromazinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 83 razy

Rozmiar plku 73.57 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tisercin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

TISERCIN 25 mg, tabletki powlekane (Levomepromazinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 47 razy

Rozmiar plku 93.24 KB

Cena - ile kosztuje Tisercin?

Cena Tisercin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tisercin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tisercin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Aderma Exomega Control geschmeidigmachende krem (Opakowanie: 400 ml)Aderma Exomega Control geschmeidigmachende krem (Opakowanie: 400 ml) to odżywczy kosmetyk niemal natychmiast łagodzący dyskomfort, podrażnienia, suchość i swędzenie. Polecany dla skóry suchej, bardzo suchej, skłonnej do zmian atopowych. Krem może być stosowany od urodzenia.
Efekt działania Aderma Exomega Control geschmeidigmachende krem (Opakowanie: 400 ml)Kremowa, nieklejąca i nietłusta konsystencja łagodzącego kremu poprawia…

69.27 

Zastosowanie Ulgix wzdęcia, kapsułki (Opakowanie: 100 )Ulgix wzdęcia, kapsułki (Opakowanie: 100 ) to wyrób medyczny przeznaczony dla osób zmagających się z nadmiernym wydzielaniem się gazów w układzie pokarmowym. Preparat rozbija pęcherzyki powietrza i pozwala na ich wchłonięcie.
Efekt działania Ulgix wzdęcia, kapsułki (Opakowanie: 100 )Ulgix wzdęcia, kapsułki (Opakowanie: 100 ) zawiera symetykon – substancję chemicznie obojętną, która w…

22.80 

Zastosowanie Olimp Kolonbiotic 7GG kapsułki (Opakowanie: 10 )Olimp Kolonbiotic 7GG kapsułki (Opakowanie: 10 ) to suplement diety zawierający bakterie kwasu mlekowego, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Zmniejszają ryzyko biegunek, szczególnie po antybiotykoterapii. Produkt przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 3. roku życia.
Efekt działania Olimp Kolonbiotic 7GG kapsułki (Opakowanie: 10 )Olimp Kolonbiotic 7GG kapsułki (Opakowanie: 10 ) zawiera bakterie Lactobacillus rhamnosus…

20.32 

Zastosowanie Lactacyd Pharma nawilżający płyn ginekologiczny (Opakowanie: 250 ml)Lactacyd Pharma nawilżający płyn ginekologiczny (Opakowanie: 250 ml) to specjalistyczny płyn ginekologiczny o działaniu nawilżającym, który może być stosowany przez kobiety doświadczające suchości, szczególnie po przebytych infekcjach okolic intymnych.

Lactacyd Pharma nawilżający przeznaczony jest dla kobiet codziennie dbających o właściwy stopień nawilż…

21.89 

Zastosowanie A-Z CandiSTOP kapsułki (Opakowanie: 30 )A-Z CandiSTOP kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety polecany osobom, które chcą wspierać odporność swojego organizmu oraz utrzymać prawidłową mikroflorę bakteryjną jelit. Preparat może być stosowany w przypadku zaburzeń jelit spowodowanych np. przyjmowaniem leków, jak i profilaktycznie.
Efekt działania A-Z CandiSTOP kapsułki (Opakowanie: 30 )A-Z CandiSTOP kapsułki (Opakowanie: 30 ) zawiera aż siedem szczepów probiotycznych bakterii, które naturalnie…

28.33 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief