Konsultacja merytoryczna:

Tiocolis

Tiocolis

Tiocolis jest lekiem zwiotczającym mięśnie. Jest on stosowany u dorosłych oraz u młodzieży w wieku od 16 lat, jako leczenie wspomagające w bolesnych przykurczach mięśni. Jest on stosowany w ostrych chorobach związanych z kręgosłupem.

Jaki jest skład Tiocolis, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest tiokolchikozyd.

Tiocolis, 4 mg:
Jedna tabletka zawiera 4 mg tiokolchikozydu.

Tiocolis, 8 mg:
Jedna tabletka zawiera 8 mg tiokolchikozydu.

Pozostałe składniki leku to:
Laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna typ 101, celuloza mikrokrystaliczna typ 102, powidon (typ K30), krzemionka koliodalna bezwodna, krospowidon (typ A), magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tiocolis – jak stosować ten lek?

Zalecane dawkowanie
Zalecana oraz maksymalna dawka to 8 mg co 12 godzin (tj. 16 mg na dobę). Czas trwania leczenia jest ograniczony do7 kolejnych dni.

Nie należy przekraczać zalecanego dawkowania oraz czasu trwania leczenia.

Lek ten nie powinien być stosowany w długotrwałym leczeniu (patrz punkt 2 „Ostrzeżenia i środki ostrożności” w załączonej ulotce).

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie podawać tego leku dzieciom oraz młodzieży w wieku poniżej 16 lat, ze względów dotyczących bezpieczeństwa.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego zastosowania większej niż zalecana dawki leku Tiocolis należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tiocolis – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki należy popijać wodą.

Lek można stosować z pokarmem lub niezależnie od pokarmu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tiocolis w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie stosować leku jeśli:
– pacjentka jest w ciąży, może zajść w ciążę lub przypuszcza, że może być w ciąży,
– pacjentka jest w wieku rozrodczym i nie stosuje antykoncepcji,

Lek ten może szkodliwie działać na nienarodzone dziecko. Nie stosować leku w okresie karmienia piersią, ponieważ przenika on do mleka matki.

Lek ten może powodować problemy z płodnością u mężczyzn, w związku z potencjalnymi uszkodzeniami w komórkach spermy (nieprawidłowa liczba chromosomów). Jest to oparte na badaniach laboratoryjnych.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Tiocolis

Biofarm Sp. z o.o.

Ulotka Tiocolis – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Tiocolis, 4 mg, 8 mg, tabletki (Thiocolchicoside)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 443 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tiocolis m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Tiocolis, 4 mg, 8 mg, tabletki (Thiocolchicoside)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 323 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Tiocolis?

Cena Tiocolis i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tiocolis.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tiocolis? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

64 komentarze do “Tiocolis”

 1. U mnie też po 2 dniach bule brzucha i ostra biegunka. Po 3 dniach dodatkowo bóle i zawroty głowy, złe samopoczucie. Trafiłem tutaj dopiero na 4 dzień, nie polecam.

  Odpowiedz
 2. Ból brzucha, sraczka co 5 min. gorzej jak wirusówka, ból kręgosłupa,mięśni i nerwów nie przechodzi ciagle odczuwalny, strata pieniędzy, czasu i zdrowia.
  Dziwne uczucie jak by mięśnie zniknęły i był bym jak z waty …!!!

  Odpowiedz
 3. A czy ktoś po tym leku czół się ciężki jak kamień? Nie mogłam przez 4 dni z psem chodzic bo nogi miałam jak z kamienia.

  Odpowiedz
 4. Właśnie jestem w trakcie przyjmowania leku wzięłam tabletki drugi dzień. Po jakiejś godzinie zaczęło mi się przelewać w brzuchu i biegunka co chwilę. Już też myślałam, że to jakaś wirusówka, ale z ciekawości weszłam na opinie i widzę, że jednak nie. Od jutra odstawiam ten lek!!!!

  Odpowiedz
 5. Lek pomógł mojej żonie. Mnie zaszkodził:bół podbrzusza i krwawy , wolny stolec.Uważam, że większa powinna być odpowiedzialność lekarza przy zalecaniu stosowania tego leku np.informacja o ew.skutkach ubocznych i na litość:nie przepisywanie na 30 dni!!!!!!! Tak było.

  Odpowiedz
  • Do tego służą ulotki załączone do opakowania leku. Poza tym biegunki, itp. należą do bardzo rzadkich efektów ubocznych Tiocolisu. Gdyby lekarz miał wymieniać wszystkie możliwe efekty uboczne które mogą się pojawić to by Pan w gabinecie godzinę spędził.
   Oto link to CHPL, w której zawarte są wszelkie ifnormacje o tym leku, w tym o skutkach ubocznych:
   https://baza-lekow.com.pl/download/tiocolis-charakterystyka/#

   Odpowiedz
 6. To jest nie lek, a trucizna.
  Po dwóch dniach przyjmowania leku czuję się okropnie.
  Wyczuwam ból wszędzie – głowie, brzuchu, mięśni, w
  dolnych okolicach kręgosłupa. Jestem jak obite jabłko. Ciągle się pocę, ciało takie gorące jak w stanie gorączkowym.
  Odstawiam to świnstwo.

  Odpowiedz
 7. Po 4 dniach stosowania leku ból w okolicy lędźwiowej minimalnym stopniu się zmniejszył, natomiast pojawiły się bóle brzucha, bulgotanie, nudności i nieustępująca biegunka (2 dzień od odstawienia leku). Pani w aptece powiedziała że po tym leku wielu pacjentów trafia do niej z takimi objawami, część wylądowała w szpitalu. Zdecydowanie odradzam stosowanie tego syfu.

  Odpowiedz
 8. Fajnie że tu wszedłem, myślałem że umieram, bulgotanie, silny ból żołądla i jelit. Kto to gówna produkuje. Nie bierzucie tego?

  Odpowiedz
 9. Również przyjmuje ten lek i mam ostre bóle żołądka uczucie przelewania się oraz silne bóle głowy wręcz migrenowe. Dobrze że weszłam na forum bo zastanawiałam się już czy to po tabletkach czy mam może koronkę albo się zatrułam. Odstawiam natychmiast.

  Odpowiedz
 10. Cudowny lek ! Bóle w nodze ustąpiły natychmiast bo ból żoładka taki,że tamten w nodze to pestka.Pozatym lek dobry na odchudzanie,bo trzeba „lecieć” 10-12 razy dziennie do ubikacji (rozwolnienie). A tak poważnie to SYF, bo skutki ubocznesą takie,że odradzam brania go, chyba,ze na odchudzanie (jak wyżej !!!).

  Odpowiedz
 11. Bole brzucha i zoladka. Myslalam ze mam wirusowke zoladkowo jelitowa. Bole barku i lokcia mniejsze po braniu milgammy i movalisu. Lek odstawiam. Lepszy jest sirdalud. Po nim nie mam objawow ubocznych.

  Odpowiedz
 12. Mnie lekarz przepisał ten lek na ostry ból odcinka szyjnego kręgosłupa promieniujący do ramienia (problemów mięśniowych czy ograniczeń ruchowych nie miałam). Abstrahując od tego czy w ogóle powinnam go zażywać – żałuję, że zaczęłam. Poprawy żadnej (po 5 dniach), a od 2 dnia ostra biegunka (w życiu takiej nie miałam) i ciągłe bulgotanie w brzuchu plus skręty jelit I ból żołądka. Największy syf ever, nigdy więcej.

  Odpowiedz
 13. Przez cały czas stosowania leku silna biegunka,gazy i bóle brzucha.Zażywałam jednak,bo ból w barku od razu ustąpił.Natomiast, gdyby lekarz znów przepisał mi kiedyś Tiocolis, poproszę o inny lek.

  Odpowiedz
  • Bóle w podbrzuszu + biegunka od drugiego dnia stosowania. Nie polecam, odstawiam od razu i drugi raz poprosze o inny lek. W moim przypadku przepisany na ból lędźwi związany z dyskopatia..

   Odpowiedz
 14. Niestety u mnie też samo. Poprawa z kręgosłupem jest, ale do tego koszmarna biegunka, bulgotanie i ból brzucha, mdłości. Tragedia:( zostały mi 3 dni z 7 do brania, ale skonsultuje z lekarzem czy powinnam dalej zażywać ten lek.

  Odpowiedz
 15. Niestety również po tym leku dostałam biegunki, bulgotanie w brzuchu i ból podbrzusza. Jeżeli chodzi o ból kręgosłupa – lek się sprawdził szkoda , że ma takie skutki uboczne. :(

  Odpowiedz
 16. Ja za to dostałam plamienia… ból ogółem mniejszy, ale nie wiem czy od tych tabletek czy od zastrzykow, czuje się taka jakaś wczorajsza, ale nie ma lipy biorę 5ty dzień i ostatni.

  Odpowiedz
 17. Ja za to dostałam plamienia… ból ogółem mniejszy, ale nie wiem czy od tych tabletek czy od zastrzykow, czuje się taka jakaś wczorajsza, ale nie ma lipy biorę 5ty dzień i ostatni.

  Odpowiedz
 18. Silny ból kręgosłupa ustąpił już po drugiej tabletce to na plus ,ale juz czwarty dzień mam ból brzucha i ciągłą biegunkę .Już sama nie wiem co gorsze.

  Odpowiedz
 19. Po pierwszej tabletce po 5 godzinach silne bóle brzucha i biegunka. Ewidentnie nie mogę tego przyjmować. Bardzo szybka zła reakcja

  Odpowiedz
 20. Po całym tygodniu treningów (rower, pompki, bieganie) chciałem w poniedziałek wejść do samochodu i poczułem ból w krzyżu. Po kilku godzinach w pracy było coraz gorzej. Ból masakryczny, z łóżka schodziłem na czworakach. Na następny dzień skonsultowałem z lekarzem przepisał Tiocolis oraz Scudexa miałem brać po pół tabletki 3 razy na dzień z odstępami między tymi dwoma lekami ok 2 godziny. Po jednym dniu terapii chodzę, nie jest idealnie ale wykonuję ćwiczenia rozciągające, przysiady, rozciąganie grzbietu. Z objawów Tiocolisu to jedynie lekka senność u mnie występuje. Biegunki brak.

  Odpowiedz
 21. Masakra!!!!!
  Dostałam lek od pani neurolog
  Miał pomagać a szkodzi
  (niestety)
  U mnie bez biegunki i dolegliwości żołądkowych za to ból głowy piekąco – rozsadzający ????

  Odpowiedz
 22. W pierś ym dniu samopoczucie kiepskie kilka razy na ubikacji cały czas uczucie stałej konieczności wypruznienia i klasyczna sraczka efekt nie boli noga ale dupa os papieru i siedzenia na ubikacji

  Odpowiedz
 23. O matko, przed chwilą miałam zażyć pierwszą tabletkę ale po przeczytaniu tych wszystkich opinii już wiem, że nie będę ich zażywała. Pozdrawiam i zdrówka Wszystkim życzę.

  Odpowiedz
  • Brałam tiocolis i okropnie się po nim czułam ciśnienie mi bardzo sksakalo ból brzucha biegunka a teraz opóźnia mi się miesiączka. Ból kręgosłupa szyjnego ustąpił ale więcej razy nie chce tego leku. Odradzam.

   Odpowiedz
 24. W trakcie pierwszych 7 dni stosowania wystąpiła ostra biegunka, normalnie jak zanieczyszczona woda z odbytu. Czy pomogło? Trudno jednoznacznie stwierdzić, gdyż z tak ostrą biegunką nie mogłam pójść do pracy w związku z czym przez czas chorobowego kręgosłup nie przesilal się to też nie bolał. Po przerwie 7 dniowej zaczęłam brać ponownie, tym razem pojawiły się silne bóle brzucha i zatwardzenie, wzdęcia, głośna praca jelit i smierdzace gazy. Ból kręgosłupa może nieco mniejszy. Wg mnie nie wart stosowania. Więcej szkody niż pożytku.

  Odpowiedz
 25. Mam to samo, biegunka, przyspieszenie miesiączki, która jest też inna niż zwykle, nieobecność,napady duszności, poty .

  Odpowiedz
 26. Myślałam że tylko ja mam takie dolegliwości jak biegunka, bóle brzucha i mdłości ale okazuje się że one występują bardzo często.Fakt że jest mniejszy ból kręgosłupa ale już wolę ten ból niż pozostałe dolegliwości.Jestem zmuszona odstawić ten lek.

  Odpowiedz
 27. Po dwóch dniach bez poprawy za to bol głowy mdłości i bolesci brzucha do tego duszności. Masakra samopoczucie okropne. Odstawiłam lek.

  Odpowiedz
 28. po 7 dniach zazywania bole ustąpiły lecz został ból brzucha ,jakbym byla napelniona powietrzem no i biegunka masakra jakas

  Odpowiedz
 29. U mnie z dnia na dzień coraz lepiej bóle mniejsze i sprawność zdecydowanie lepsza z tym że oprócz dyskopatII wielopoziomowej kręgów szyjnych, stenozy kanału i ucisku na rdzeń mam tężyczkę wybitnie dodatnią utajnioną oraz fibriomialgię co powoduje tężenie mięśni i ich sztywność ogólnie ból ciała nie do wytrzymania zaczęłam ostatnio brać lek scudeksa wcześniej zaldiar leczę się od 2 lat w poradni leczenia bólu neurologa i reumatologa o kilku lat ale dopiero teraz czuję poprawę po tiocolis, neurovit i dużych dawkach: magnezu z wit B6, potasu, wit D3 i wapno bo wszystko razem się lepiej wchłania i czuję że te ciągłe sztywne mięśnie trochę puszczają

  Odpowiedz
 30. Biorę to-to od tygodnia, a od 4 dni mam boleści brzucha, uporczywą biegunkę, pobolewa mnie głowa i jestem jakaś taka „przedwczorajsza”. Dobrze, że weszłam na to forum, bo przynajmniej wiem, że nie tylko ja mam takie efekty i że nie rozwija mi się coś bardziej groźnego.. Bóle koło kręgosłupa trochę ustąpiły, ale po wysiłku, po gwałtownym skręcaniu ciała, albo po dżwiganiu zakupów wracają.

  Odpowiedz
  • Ból głowy i biegunka ,wytrzymałam dwa dni. Kręgosłup trochę mniej boli ale biorę jeszcze apo- napro i tylko przy tym drugim zostanę. Koszmar.

   Odpowiedz
 31. Omg! Myślałam, że tylko u mnie AŻ takie rewolucje! Ból trochę ustąpił, jest lepiej. Ale biegunki nie mogę się pozbyć od dwóch dni, ból brzucha i biegunka to jakaś masakra, a do tego zatrzymala mi się jeszcze miesiączka, która powinna trwać ok.2-3 dni bo tylko jeden dzień miałam. Dobrze, że tu weszłam, teraz wiem, że to nie od jedzenia (A miałam takie pomysły, bo to różnie bywa) i że koniecznie muszę pójść do lekarza i zmienić lek. Masakra jakaś!!!!

  Odpowiedz
 32. czwarty dzień biorę lek samopoczucie bardzo złe ból w lędżwiowym odcinku i bóle brzucha skórcze ,krwawy stolec na początku bardzo jasny

  Odpowiedz
  • Czy zazywala Pani lek do konca? Biore piaty dzien, coraz wieksze bole brzucha, rozwolnienie, niw wspomne o mdlosciach,
   zastanawiam sie czy nie przerwac.

   Odpowiedz
 33. Witam . To lek na skurcze mięśni przykregoslupowych .ja biorę od 3 dni .U jest bardzo dobrze .skurcz puścił .grupa mięśni szyjnych była tak spieta ze nie byłam w stanie wykręcić głowy w lewa strona

  Odpowiedz
 34. Ból brzucha, krwawienie z odbytu podczas wypróżniania po 4 dniach zażywania leku. Skurcz nogi (łydki) lekko ustąpił po 2 dniu zażywania leku.

  Odpowiedz
  • 3dzien go wzięłam po lekach na serce i mam duszenie w mostku,wczoraj wylądowałem w szpitalu przez guwno,nie wiem co dziś będzie?lekarze nie powiedzie że to od tego.pzd.

   Odpowiedz
   • Biorę od dwóch dni. Bóle brzucha biegunka gorączka bóle całego ciała senność a ból kręgosłupa nie ustępuje. Więc podziękuję za to świństwo.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz