Tiocolis

Tiocolis

Tiocolis jest lekiem zwiotczającym mięśnie. Jest on stosowany u dorosłych oraz u młodzieży w wieku od 16 lat, jako leczenie wspomagające w bolesnych przykurczach mięśni. Jest on stosowany w ostrych chorobach związanych z kręgosłupem.

Jaki jest skład Tiocolis, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest tiokolchikozyd.

Tiocolis, 4 mg:
Jedna tabletka zawiera 4 mg tiokolchikozydu.

Tiocolis, 8 mg:
Jedna tabletka zawiera 8 mg tiokolchikozydu.

Pozostałe składniki leku to:
Laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna typ 101, celuloza mikrokrystaliczna typ 102, powidon (typ K30), krzemionka koliodalna bezwodna, krospowidon (typ A), magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Tiocolis – jak stosować ten lek?

Zalecane dawkowanie
Zalecana oraz maksymalna dawka to 8 mg co 12 godzin (tj. 16 mg na dobę). Czas trwania leczenia jest ograniczony do7 kolejnych dni.

Nie należy przekraczać zalecanego dawkowania oraz czasu trwania leczenia.

Lek ten nie powinien być stosowany w długotrwałym leczeniu (patrz punkt 2 „Ostrzeżenia i środki ostrożności” w załączonej ulotce).

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie podawać tego leku dzieciom oraz młodzieży w wieku poniżej 16 lat, ze względów dotyczących bezpieczeństwa.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego zastosowania większej niż zalecana dawki leku Tiocolis należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tiocolis – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki należy popijać wodą.

Lek można stosować z pokarmem lub niezależnie od pokarmu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tiocolis w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie stosować leku jeśli:
– pacjentka jest w ciąży, może zajść w ciążę lub przypuszcza, że może być w ciąży,
– pacjentka jest w wieku rozrodczym i nie stosuje antykoncepcji,

Lek ten może szkodliwie działać na nienarodzone dziecko. Nie stosować leku w okresie karmienia piersią, ponieważ przenika on do mleka matki.

Lek ten może powodować problemy z płodnością u mężczyzn, w związku z potencjalnymi uszkodzeniami w komórkach spermy (nieprawidłowa liczba chromosomów). Jest to oparte na badaniach laboratoryjnych.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Tiocolis i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Tiocolis – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Tiocolis. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Tiocolis, 4 mg, 8 mg, tabletki (Thiocolchicoside)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tiocolis m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Tiocolis, 4 mg, 8 mg, tabletki (Thiocolchicoside)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Tiocolis? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(31 ocen, średnia: 5,68 na 10)

29 OPINIE O LEKU

 1. Po całym tygodniu treningów (rower, pompki, bieganie) chciałem w poniedziałek wejść do samochodu i poczułem ból w krzyżu. Po kilku godzinach w pracy było coraz gorzej. Ból masakryczny, z łóżka schodziłem na czworakach. Na następny dzień skonsultowałem z lekarzem przepisał Tiocolis oraz Scudexa miałem brać po pół tabletki 3 razy na dzień z odstępami między tymi dwoma lekami ok 2 godziny. Po jednym dniu terapii chodzę, nie jest idealnie ale wykonuję ćwiczenia rozciągające, przysiady, rozciąganie grzbietu. Z objawów Tiocolisu to jedynie lekka senność u mnie występuje. Biegunki brak.

 2. Masakra!!!!!
  Dostałam lek od pani neurolog
  Miał pomagać a szkodzi
  (niestety)
  U mnie bez biegunki i dolegliwości żołądkowych za to ból głowy piekąco – rozsadzający 😐😐😐😐

 3. W pierś ym dniu samopoczucie kiepskie kilka razy na ubikacji cały czas uczucie stałej konieczności wypruznienia i klasyczna sraczka efekt nie boli noga ale dupa os papieru i siedzenia na ubikacji

 4. O matko, przed chwilą miałam zażyć pierwszą tabletkę ale po przeczytaniu tych wszystkich opinii już wiem, że nie będę ich zażywała. Pozdrawiam i zdrówka Wszystkim życzę.

 5. W trakcie pierwszych 7 dni stosowania wystąpiła ostra biegunka, normalnie jak zanieczyszczona woda z odbytu. Czy pomogło? Trudno jednoznacznie stwierdzić, gdyż z tak ostrą biegunką nie mogłam pójść do pracy w związku z czym przez czas chorobowego kręgosłup nie przesilal się to też nie bolał. Po przerwie 7 dniowej zaczęłam brać ponownie, tym razem pojawiły się silne bóle brzucha i zatwardzenie, wzdęcia, głośna praca jelit i smierdzace gazy. Ból kręgosłupa może nieco mniejszy. Wg mnie nie wart stosowania. Więcej szkody niż pożytku.

 6. Myślałam że tylko ja mam takie dolegliwości jak biegunka, bóle brzucha i mdłości ale okazuje się że one występują bardzo często.Fakt że jest mniejszy ból kręgosłupa ale już wolę ten ból niż pozostałe dolegliwości.Jestem zmuszona odstawić ten lek.

 7. U mnie z dnia na dzień coraz lepiej bóle mniejsze i sprawność zdecydowanie lepsza z tym że oprócz dyskopatII wielopoziomowej kręgów szyjnych, stenozy kanału i ucisku na rdzeń mam tężyczkę wybitnie dodatnią utajnioną oraz fibriomialgię co powoduje tężenie mięśni i ich sztywność ogólnie ból ciała nie do wytrzymania zaczęłam ostatnio brać lek scudeksa wcześniej zaldiar leczę się od 2 lat w poradni leczenia bólu neurologa i reumatologa o kilku lat ale dopiero teraz czuję poprawę po tiocolis, neurovit i dużych dawkach: magnezu z wit B6, potasu, wit D3 i wapno bo wszystko razem się lepiej wchłania i czuję że te ciągłe sztywne mięśnie trochę puszczają

 8. Biorę to-to od tygodnia, a od 4 dni mam boleści brzucha, uporczywą biegunkę, pobolewa mnie głowa i jestem jakaś taka „przedwczorajsza”. Dobrze, że weszłam na to forum, bo przynajmniej wiem, że nie tylko ja mam takie efekty i że nie rozwija mi się coś bardziej groźnego.. Bóle koło kręgosłupa trochę ustąpiły, ale po wysiłku, po gwałtownym skręcaniu ciała, albo po dżwiganiu zakupów wracają.

 9. Omg! Myślałam, że tylko u mnie AŻ takie rewolucje! Ból trochę ustąpił, jest lepiej. Ale biegunki nie mogę się pozbyć od dwóch dni, ból brzucha i biegunka to jakaś masakra, a do tego zatrzymala mi się jeszcze miesiączka, która powinna trwać ok.2-3 dni bo tylko jeden dzień miałam. Dobrze, że tu weszłam, teraz wiem, że to nie od jedzenia (A miałam takie pomysły, bo to różnie bywa) i że koniecznie muszę pójść do lekarza i zmienić lek. Masakra jakaś!!!!

 10. czwarty dzień biorę lek samopoczucie bardzo złe ból w lędżwiowym odcinku i bóle brzucha skórcze ,krwawy stolec na początku bardzo jasny

  • Czy zazywala Pani lek do konca? Biore piaty dzien, coraz wieksze bole brzucha, rozwolnienie, niw wspomne o mdlosciach,
   zastanawiam sie czy nie przerwac.

 11. Witam . To lek na skurcze mięśni przykregoslupowych .ja biorę od 3 dni .U jest bardzo dobrze .skurcz puścił .grupa mięśni szyjnych była tak spieta ze nie byłam w stanie wykręcić głowy w lewa strona

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.