Spirytus salicylowy

Wskazania: Produkt jest stosowany zewnętrznie jako środek o słabym działaniu odkażającym

Przeznaczony do dezynfekcji skóry, min. po otarciach naskórka, w trądziku, łojotoku.

Jaki jest skład Spirytus salicylowy, jakie substancje zawiera?

Skład na lOOg:
substancja czynna: Acidum salicylicum 2,0 g
substancje pomocnicze: Ethanolum (760g/l) 68,0 g
Aqua purificata 30,0 g

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Spirytus salicylowy – jak stosować?

Sposób stosowania i droga podania:
Lek stosuje się miejscowo. Po otarciach naskórka przecierać doraźnie skórę tamponem lub wacikiem nasączonym produktem, W trądziku, łojotoku przecierać miejsca chorobowo zmienione 1 -2 razy dziennie.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zastosowanie na większe powierzchnie ciała lub przypadkowe wypicie powoduje obniżenie zdolności obsługi maszyn i prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Spirytus salicylowy – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Spirytus salicylowy w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Spirytus salicylowy

Ulotka Spirytus salicylowy – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Spirytus salicylowy przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Spirytus salicylowy m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Brak charakterystyki produktu leczniczego.

Sprawdź cenę i dostępność Spirytus salicylowy w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Spirytus salicylowy

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Spirytus salicylowy? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Spirytus salicylowy. Podziel się doświadczeniami na forum.