Konsultacja merytoryczna:

Sorafenib Zentiva

Sorafenib Zentiva stosuje się w leczeniu raka wątroby (rak wątrobowokomórkowy).
Sorafenib Zentiva stosuje się również w leczeniu raka nerki w zaawansowanym stadium (zaawansowany rak nerkowokomórkowy) u pacjentów, u których standardowa terapia nie przyniosła efektów w postaci zatrzymania choroby lub gdy uznano, że nie jest ona wskazana.

Sorafenib Zentiva jest tak zwanym inhibitorem wielokinazowym. Działa w ten sposób, że zmniejsza tempo wzrostu komórek rakowych i odcina dopływ krwi, który podtrzymuje rozwój komórek raka.

Jaki jest skład Sorafenib Zentiva, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest sorafenib. Każda tabletka powlekana zawiera 200 mg sorafenibu (w postaci tozylanu).

– Pozostałe składniki to: Rdzeń tabletki: hypromeloza 2910, kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, sodu laurylosiarczan.
Otoczka tabletki: hypromeloza 2910, tytanu dwutlenek, makrogol, żelaza tlenek czerwony (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Sorafenib Zentiva – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zalecana dawka leku Sorafenib Zentiva u dorosłych to 2 tabletki po 200 mg, dwa razy na dobę.
Odpowiada to dawce dobowej 800 mg lub czterem tabletkom na dobę.

Sorafenib Zentiva, tabletki, należy połykać, popijając szklanką wody, na czczo lub z posiłkami o małej lub umiarkowanej zawartości tłuszczu. Nie należy przyjmować leku z wysokotłuszczowymi posiłkami, ponieważ może to obniżać skuteczność leku Sorafenib Zentiva. W przypadku planowania posiłku o dużej zawartości tłuszczu tabletki należy przyjąć przynajmniej 1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłku. Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ważne jest, aby każdego dnia przyjmować ten lek mniej więcej o podobnej porze tak, żeby zapewnić stałą ilość leku w krążeniu.

Ten lek stosuje się zazwyczaj tak długo, jak długo przynosi on korzyści kliniczne oraz tak długo jak przyjmująca go osoba nie doświadcza niemożliwych do zaakceptowania działań niepożądanych.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Natychmiast należy powiadomić lekarza, jeżeli osoba (lub ktokolwiek inny) przyjęła dawkę większą od zalecanej. Przyjęcie leku Sorafenib Zentiva w zbyt dużej ilości może zwiększyć zagrożenie wystąpienia działań niepożądanych lub je nasilić, zwłaszcza biegunkę i odczyny skórne. Lekarz może zalecić zaprzestanie leczenia tym lekiem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sorafenib Zentiva – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sorafenib Zentiva w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy unikać zajścia w ciążę w trakcie przyjmowania leku Sorafenib Zentiva. Jeśli istnieje możliwość, że pacjentka mogłaby zajść w ciążę powinna stosować skuteczną metodę antykoncepcji podczas leczenia. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę w trakcie terapii lekiem Sorafenib Zentiva powinna natychmiast skontaktować się z lekarzem, który zdecyduje czy można kontynuować leczenie.

Nie wolno karmić piersią w trakcie stosowania leku Sorafenib Zentiva, ponieważ sorafenib może wpłynąć na wzrost i rozwój dziecka.

Ulotka Sorafenib Zentiva – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Sorafenib Zentiva, 200 mg, tabletki powlekane (Sorafenibum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 274.38 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Sorafenib Zentiva m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sorafenib Zentiva, 200 mg, tabletki powlekane (Sorafenibum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 431.44 KB

Cena - ile kosztuje Sorafenib Zentiva?

Cena Sorafenib Zentiva i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Sorafenib Zentiva.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Sorafenib Zentiva? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Louis Widmer Remederm balsam regeneracyjny do ust (Opakowanie: 15 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Frei öl Hydrolipid pomadka do ust (Opakowanie: 4.8 g)Frei öl Hydrolipid pomadka do ust (Opakowanie: 4.8 g) zapewnia stosowaną pielęgnację i nawilżenie przesuszonej skóry ust. Frei öl Hydrolipid pomadka do ust (Opakowanie: 4.8 g) zapobiega przesuszeniu delikatnej skóry ust, chroniąc je przed pierzchnięciem czy pękaniem. Efekt działania Frei öl Hydrolipid pomadka do ust (Opakowanie: 4.8 g)Frei öl Hydrolipid pomadka do ust (Opakowanie: 4.8 g)…

Zastosowanie Biotebal Max tabletki (Opakowanie: 30 )Biotebal Max tabletki (Opakowanie: 30 ) to lek zawierający w składzie substancję czynną, którą jest biotyna. Preparat przeznaczony jest do przyjmowania w przypadku występowania niedoborów biotyny w organizmie.

Biotebal 10 mg może być stosowany w przypadku występowania stanów zapalnych skóry w okolicach oczu, nosa czy ust wynikających z deficytów biotyny w organizmie.
Efekt działania Biotebal Max…

Zastosowanie Vichy Mineralblend Make-Up podkład nawilżający Nr 18 Copper (Opakowanie: 30 ml) Vichy Mineralblend Make-Up podkład nawilżający Nr 18 Copper (Opakowanie: 30 ml) to podkład z kwasem hialuronowym i wodą termalną Vichy zapewniający głębokie nawilżenie i pielęgnację skóry twarzy.

Efekt działania Vichy Mineralblend Make-Up podkład nawilżający Nr 18 Copper (Opakowanie: 30 ml) Vichy Mineralblend Make-Up podkład nawilżający…

Zastosowanie Ilast Hydraclean żel oczyszczający do chorych powiek (Opakowanie: 50 ml)Twoje oczy są przemęczone i odczuwasz problemy w skutecznym oczyszczaniu powiek przy pomocy zwykłych preparatów? Mamy Dla Ciebie znakomite rozwiązanie, które jest idealnie przeznaczone oczyszczania szczególnie w takich przypadkach, jak łojotokowe zapalenie skóry, zapalenie gruczołów tarczkowych. Doskonale sprawdza się nawet do czyszczenia skraju powiek, ponieważ jest bardzo delikatny i nie powoduje…