Sorafenib Pharmascience

Sorafenib Pharmascience to lek stosowany w leczeniu nowotworów. Zawiera substancję czynną - sorafenib, który jest inhibitorem kinaz białkowych. Działa poprzez hamowanie aktywności wielu kinaz białkowych, zarówno w komórkach guza, jak i w komórkach naczyń krwionośnych guza. Jest stosowany w leczeniu raka wątrobowokomórkowego, zaawansowanego raka nerki i tarczycy. Lek jest wydawany na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Sorafenib Pharmascience stosuje się w leczeniu raka wątroby (rak wątrobowokomórkowy).
Lek Sorafenib Pharmascience stosuje się również w leczeniu raka nerki w zaawansowanym stadium (zaawansowany rak nerkowokomórkowy) u pacjentów, u których standardowa terapia nie przyniosła efektów w postaci zatrzymania choroby lub gdy uznano, że nie jest ona wskazana.

Lek Sorafenib Pharmascience jest tak zwanym inhibitorem wielokinazowym. Działa w ten sposób, że zmniejsza tempo wzrostu komórek rakowych i odcina dopływ krwi, który podtrzymuje rozwój komórek raka.

Skład

− Substancją czynną leku jest sorafenib. Każda tabletka powlekana zawiera 200 mg sorafenibu (w postaci tozylanu).

− Pozostałe składniki to:
rdzeń tabletki: hypromeloza 2910 (E464), kroskarmeloza sodowa (E468), celuloza mikrokrystaliczna (E460), magnezu stearynian (E470b), sodu laurylosiarczan (E514).
otoczka tabletki: hypromeloza 2910 (E464), tytanu dwutlenek (E 171), makrogol (E1521), żelaza tlenek, czerwony (E 172).

Dawkowanie

Zalecana dawka leku Sorafenib Pharmascience u dorosłych to dwa razy na dobę po dwie tabletki zawierające 200 mg sorafenibu.
Odpowiada to dawce dobowej 800 mg lub czterem tabletkom.

Tabletki leku Sorafenib Pharmascience należy połykać, popijając szklanką wody, na czczo lub z posiłkami o małej lub umiarkowanej zawartości tłuszczu. Nie należy przyjmować leku z wysokotłuszczowymi posiłkami, ponieważ może to zmniejszać skuteczność leku Sorafenib Pharmascience. Jeśli pacjent zamierza spożyć posiłek o dużej zawartości tłuszczu, tabletki należy przyjąć przynajmniej 1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłku.
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ważne jest, aby każdego dnia przyjmować ten lek mniej więcej o podobnej porze tak, żeby zapewnić stałą ilość leku w układzie krążenia.

Ten lek stosuje się zazwyczaj tak długo, jak długo przynosi on korzyści kliniczne oraz jak długo pacjent, który go przyjmuje nie doświadcza niemożliwych do zaakceptowania działań niepożądanych.

Przedawkowanie

Natychmiast należy powiadomić lekarza, jeżeli osoba, której przepisano Sorafenib Pharmascience (lub ktokolwiek inny) przyjęła dawkę większą od zalecanej. Przyjęcie leku Sorafenib Pharmascience w zbyt dużej dawce może zwiększyć zagrożenie wystąpienia działań niepożądanych lub je nasilić, zwłaszcza biegunkę i odczyny skórne. Lekarz może zalecić zaprzestanie leczenia tym lekiem.

Jedzenie i picie (alkohol)

Ciąża i karmienie piersią

Należy unikać zajścia w ciążę w okresie przyjmowania leku Sorafenib Pharmascience. Jeśli istnieje możliwość, że pacjentka mogłaby zajść w ciążę powinna stosować skuteczną metodę antykoncepcji podczas leczenia. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę w trakcie terapii, powinna natychmiast skontaktować się z lekarzem, który zdecyduje czy można kontynuować leczenie.
Nie wolno karmić piersią w trakcie stosowania leku Sorafenib Pharmascience, ponieważ sorafenib może wpłynąć na wzrost i rozwój dziecka.

Ulotka Sorafenib Pharmascience

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Sorafenib Pharmascience (forum)

Stosujesz Sorafenib Pharmascience? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Sorafenib Pharmascience. Podziel się doświadczeniami na forum.