SOOLANTRA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA SOOLANTRA? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Soolantra zawiera substancje czynna iwermektynę, która należy do leków z grupy awermektyny. Lek ten stosuje się na skórę w leczeniu krostek i grudek występujących w trądziku różowatym.

Lek Soolantra można stosować tylko u osób dorosłych (w wieku 18 lat lub starszych).

SKŁAD SOOLANTRA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

-Substancja czynna leku jest iwermektyna. Jeden gram kremu zawiera 10 mg iwermektyny.

-Pozostałe składniki leku to: glicerol, izopropylu palmitynian, karbomer , dimetykon, disodu edetynian, kwas cytrynowy jednowodny, alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, makrogolu eter cetostearylowy, sorbitanu stearynian, metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan (E216), fenoksyetanol, glikol propylenowy, alkohol oleilowy, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

JAKIE JEST DAWKOWANIE SOOLANTRA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ważna informacja: Lek Soolantra jest przeznaczony tylko do stosowania na skórze twarzy u osób dorosłych. Nie należy stosować tego leku na innych częściach ciała, w szczególności wilgotnych powierzchniach ciała, np. takich jak oczy, usta lub jakakolwiek błona śluzowa. Nie połykać.

Zalecana dawka to jedna aplikacja na skórę twarzy na dobę. Należy nanieść krem w ilości odpowiadającej ziarnku grochu w każdej z pięciu okolic twarzy: na czoło, podbródek, nos oraz na każdy policzek. Następnie należy rozprowadzić krem cienka warstwa na całej powierzchni twarzy.

Nie należy nanosić kremu w pobliżu powiek, warg oraz jakichkolwiek błon śluzowych, na przykład wewnątrz nosa, jamy ustnej lub oczu. Jeśli krem przypadkowo dostanie się do oczu lub w okolice oczu, powiek, warg, jamy ustnej lub błony śluzowej, należy natychmiast przemyć te miejsca duża ilością wody.

Nie należy stosować kosmetyków (takich jak kremy do twarzy lub inne elementy makijażu) przed codziennym zastosowaniem leku Soolantra. Produkty te można zastosować po wyschnięciu naniesionego kremu.

Natychmiast po nałożeniu kremu należy umyć ręce.

Należy stosować lek Soolantra codziennie przez cały okres leczenia; cykl leczenia można powtórzyć.

Lekarz poinformuje pacjenta, jak długo należy stosować lek. Czas leczenia może być różny u różnych osób i jest uzależniony od nasilenia zmian skórnych.

Poprawę można zaobserwować po 4 tygodniach leczenia. W przypadku braku poprawy po 3 miesiącach należy zaprzestać stosowania leku Soolantra i skonsultować się z lekarzem.

Zaburzenia czynności wątroby
Jeżeli u pacjenta występują problemy dotyczące wątroby, należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Soolantra.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI SOOLANTRA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zastosowania dawki większej niż zalecana dawka dobowa, należy skontaktować się z lekarzem, który doradzi, jakie działania należy podjąć.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ SOOLANTRA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie zaleca się stosowania leku Soolantra w okresie ciąży.

Jeśli pacjentka karmi piersią, nie powinna stosować tego leku; alternatywnie można przerwać karmienie piersią przed rozpoczęciem leczenia. Należy skonsultować się z lekarzem, który pomoże w podjęciu decyzji czy zastosować lek czy karmić piersią, uwzględniając korzyści z leczenia oraz korzyści wynikające z karmienia piersią.

ULOTKA LEKU SOOLANTRA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – SOOLANTRA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - SOOLANTRA CENA, REFUNDACJA

SOOLANTRA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(212 ocen, średnia: 5,83 na 10)
Loading...

13 KOMENTARZE

 1. Witam również mam nuzenca i jestem przerażona :( używam ten krem i jest ok nic się nie dzieje zobaczymy co będzie dalej napiszę po 6 tyg czy jest poprawa…pozdrawiam

 2. rysiek – Stosuję solantrę od 6 tygodni i muszę powiedzieć, że jest znaczna poprawa.Znikneły u mnie czerwone przebarwienia oraz przestały się tworzyć nowe krostki ropne. Zostały podskórne grudki,które mi nie znikają, ale i chyba nie tworzą się nowe.Uczulenia na maść zero. Polecam

 3. rysiek – Stosuję solantrę od 6 tygodni i muszę powiedzieć, że jest znaczna poprawa.Znikneły u mnie czerwone przebarwienia oraz przestały się tworzyć nowe krostki ropne. Zostały podskórne grudki,które mi nie znikają, ale i chyba nie tworzą się nowe.Uczulenia na maść zero. Polecam

 4. na początku trochę pomaga a potem nużeniec rozmnaża się ze zdwojoną siłą, to już lepiej tego nie używać, bo szkoda pieniędzy, ludzie pozbądźcie się złudzeń, przekonałam się na własnej skórze że nie da się całkiem pozbyć nużeńca żadnym smarowidłem , musieli by wymyślić jakiś silny lek doustny który go wytruje całościowo na zasadzie bierzesz tabletkę ewentualnie 2 i nużeniec w każdym zakątku twojego ciałą znika!! A z tego co wiem nie ma takiego leku! Niestety trzeba pogodzić się z jego obecnością i nauczyć się z nim żyć i… z grudkami, krostami , podskórnymi zgrubieniami, ropnymi wykwitami itp.

 5. Ten krem mi pomógł, mam AZS i czasami rumienie przy nosie że schodząca skóra. Krem stosuje się na noc a na dzień Elidel. Po 10 dniach wszystko znika

 6. mnie po kremie solantra im dluzej stosowalam tym wiecej mialam obsypana cala buzie czerwone krosty grudki to mialo pomagac a nie pogarszac

 7. dostałam ten lek / krem/ na nużeniec bo oczy inną maścią a twarz i brwi które mi wyszły to tym kremem no nie wiem jak to będzie

 8. Po posmarowaniu twarzy według zaleceń lekarza, moja twarz zaczęła być cała mocno podrażniona i bardzo czerwona. Przeraziłam się wyglądem. Na całej twarzy pojawiły się bardzo widoczne krwiste naczynia włosowate.
  Odstawiłam po 3 dniach. Nie polecam na cerę naczyńkową i wrażliwą.

 9. Dostałam strasznego uczulenia po posmarowaniu twarzy. Następnego dnia pojawił sie runień na całej twarzy do tego obrzęk i swędzenie. po 2 dniach pojawiły się na całej twarzy drobne pęcherze wypełnione płynem surowiczym, twarz zrobiła się kwadratowa od opuchlizny a oczy były jak szparki. Uważajcie bardzo, Jeśli ktoś jest alergikiem ( jak ja) to może to się bardzo źle skończyć. Wylądowalam na oddziale ratunkowym, . Cały czas leczę , minęło już 6 dni a twarz mam nadal zmienioną i boje się czy wrócę do poprzedniego wyglądu. Trądzik różowaty to pryszcz w porównaniu do tego co mnie spotkało

 10. Stosuję soolantrę już 2 m-ce. Jest widoczna poprawa. Kończy się pierwsza tubka. Nabyłam drugą rybkę ponieważ mam stosować ten krem aż do całkowitego zniknięcia grudek i czerwonych plamek. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Na ulotce z pierwszą tubką pisze,że okres ważności leku po pierwszym otwarciu tuby wynosi 8 tygodni, a na ulotce przy nowozakupionej soolantrę pisze” okres ważności po pierwszym otwarciu tuby 6 mcy” Więc jak to jest naprawdę? Czy tę resztę kremu który pozostał mi z pierwszej tuby mam wyrzucić bo minęło już 8 tygodni od jej otwarcia czy zużyć do końca sugerując się ostrzeżeniem na ulotce przy nowo k upionym kremie? Kogo mam pytać?

 11. Uspokoila mi skore na twarzy.Stosowalam ok.5 miesięcy.Najpierw bylo super ,a pozniej jakos sie pogorszyło ,sama nie wiem …W kazdym razie po rozexie , finacei i skinoreksie(wszyskie probowalam)bardzo mnie piekla twarz ,a po solatrze nie .Bylo napewno lepiej.Warto spróbować.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here