Revolade

Revolade to lek przeciwkrwotoczny, który zawiera substancję czynną eltrombopag. Jest stosowany w leczeniu pierwotnej małopłytkowości immunologicznej (ITP) u pacjentów w wieku od 1 roku, którzy wykazują niedostateczną odpowiedź na inne sposoby leczenia, takie jak terapia kortykosteroidami czy immunoglobulinami. Lek jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Revolade zawiera eltrombopag, który należy do grupy leków zwanych agonistami receptora trombopoetyny. Lek stosowany jest w celu zwiększenia liczby płytek we krwi pacjenta. Płytki krwi są to składniki krwi, które pozwalają zmniejszyć ryzyko krwawienia lub jemu zapobiec.

• Lek Revolade jest stosowany w leczeniu zaburzenia krzepliwości krwi zwanego pierwotną małopłytkowością immunologiczną u pacjentów w wieku powyżej 1 roku, którzy byli już leczeni innymi lekami (kortkosteroidami lub immunoglobulinami), i u których te leki nie zadziałały.
Małopłytkowość immunologiczna jest spowodowana małą liczbą płytek krwi (małopłytkowością). Osoby z małopłytkowością immunologiczną są bardziej narażone na krwawienia. Do objawów, jakie pacjenci z małopłytkowością immunologiczną mogą u siebie zauważyć należą wybroczyny (punkcikowate, płaskie, czerwone okrągłe plamki pod skórą), wylewy podskórne, krwawienie z nosa, krwawienie z dziąseł i brak możliwości zatamowania krwawienia w razie skaleczenia lub urazu.
• Lek Revolade może być również stosowany w leczeniu małej liczby płytek krwi (małopłytkowości) u dorosłych z zakażeniem wirusem zapalenia wątroby typu C (WZW C), u których wystąpiły trudności z powodu działań niepożądanych podczas leczenia interferonem. U wielu osób z zapaleniem wątroby typu C występuje mała liczba płytek krwi, nie tylko z powodu choroby, ale również w wyniku działania niektórych leków przeciwwirusowych stosowanych w leczeniu. Przyjmowanie leku Revolade może ułatwić pacjentom ukończenie pełnej kuracji lekiem przeciwwirusowym (peginterferonem i rybawiryną).
• Lek Revolade można również stosować w leczeniu dorosłych pacjentów z małą liczbą krwinek spowodowaną ciężką niedokrwistością plastyczną.

Skład

Substancją czynną leku Revolade jest eltrombopag.

12,5 mg, tabletki powlekane
Każda tabletka powlekana zawiera eltrombopag z olaminą w ilości odpowiadającej 12,5 mg eltrombopagu.

25 mg, tabletki powlekane
Każda tabletka powlekana zawiera eltrombopag z olaminą w ilości odpowiadającej 25 mg eltrombopagu.

50 mg, tabletki powlekane
Każda tabletka powlekana zawiera eltrombopag z olaminą w ilości odpowiadającej 50 mg eltrombopagu.

75 mg, tabletki powlekane
Każda tabletka powlekana zawiera eltrombopag z olaminą w ilości odpowiadającej 75 mg eltrombopagu.

Pozostałe składniki to hypromeloza, makrogol 400, magnezu stearynian, mannitol (E 421), celuloza mikrokrystaliczna, powidon, karboksymetyloskrobia sodowa, tytanu dwutlenek (E 171).
Lek Revolade 50 mg tabletki powlekane zawiera także żelaza tlenek czerwony (E 172) i żelaza tlenek żółty (E 172).
Lek Revolade 75 mg tabletki powlekane zawiera także żelaza tlenek czerwony (E 172) i żelaza tlenek czarny (E 172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Nie wolno zmieniać dawki ani schematu dawkowania leku Revolade, chyba że zaleci to lekarz lub farmaceuta. Podczas stosowania leku Revolade pacjent będzie pozostawał pod opieką lekarza posiadającego doświadczenie w leczeniu choroby występującej u pacjenta.

Ile leku należy przyjąć
W przypadku pierwotnej małopłytkowości immunologicznej

Dorośli i dzieci (w wieku od 6 do 17 lat) – zazwyczaj stosowana dawka początkowa w pierwotnej małopłytkowości immunologicznej to jedna tabletka 50 mg leku Revolade na dobę. Pacjenci pochodzenia wschodnioazjatyckiego (Chińczycy, Japończycy, Tajwańczycy, Tajowie czy Koreańczycy) mogą wymagać rozpoczęcia leczenia mniejszą dawką wynoszącą 25 mg.

Dzieci (w wieku od 1 do 5 lat) – zazwyczaj stosowana dawka początkowa w pierwotnej małopłytkowości immunologicznej to jedna tabletka 25 mg leku Revolade na dobę.

W przypadku zapalenia wątroby typu C
Dorośli – zazwyczaj stosowana dawka początkowa w zapaleniu wątroby typu C to jedna tabletka 25 mg leku Revolade na dobę. U pacjentów pochodzenia wschodnioazjatyckiego (Chińczycy, Japończycy, Tajwańczycy, Tajowie czy Koreańczycy) należy rozpocząć leczenie tą samą dawką wynoszącą 25 mg.

W przypadku SAA
Dorośli – zazwyczaj stosowana dawka początkowa w SAA to jedna tabletka 50 mg leku Revolade na dobę. Pacjenci pochodzenia wschodnioazjatyckiego (Chińczycy, Japończycy, Tajwańczycy, Tajowie czy Koreańczycy) mogą wymagać rozpoczęcia leczenia mniejszą dawką wynoszącą 25 mg.

Początek działania leku Revolade może nastąpić po 1 do 2 tygodniach. W zależności od odpowiedzi pacjenta na leczenie lekiem Revolade lekarz może zalecić zmianę dawki dobowej.

Jak przyjmować tabletki
Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.

Przedawkowanie

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli to możliwe, należy pokazać im opakowanie leku lub poniższą ulotkę.

Stan pacjenta będzie kontrolowany w celu wykrycia ewentualnych działań niepożądanych i niezwłocznego zastosowania odpowiedniego leczenia.

Jedzenie i picie (alkohol)

Leku Revolade nie wolno przyjmować z produktami i napojami mlecznymi, ponieważ wapń obecny w produktach mlecznych wpływa na wchłanianie leku.

Ciąża i karmienie piersią

Nie stosować leku Revolade podczas ciąży, chyba że lekarz zaleci takie stosowanie. Wpływ leku Revolade stosowanego podczas ciąży jest nieznany.

• Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko.
• Podczas przyjmowania leku Revolade należy stosować odpowiednią metodę antykoncepcji w celu zapobiegania ciąży.
• Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Revolade.

Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku Revolade. Nie wiadomo, czy lek Revolade przenika do mleka.
Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią lub planuje karmienie piersią.

Ulotka Revolade


Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)


Opinie o Revolade (forum)

Stosujesz Revolade? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

6 komentarzy do “Revolade”

 1. Witam, ponieważ na internecie jest bardzo mało opinii na temat tego leku. Chciałam podzielić się swoimi uwagami. Lek przyjmuje od miesiąca. z programu lekowego. wyniki bez leku na sterydzie około 12 -18 tys. plytek. Po 2 tygodniach podniosny się na 72 tys. pp 3 tygodniach 120 tys. plytek. podzielcie się też swoimi uwagami. u mnie występują bardzo duże bóle stawów i kości.

  Odpowiedz
 2. Mam 48 lat, od ponad roku choruje na małopłytkowośc samoistna.
  Po pierwszym tygodniu przyjmowania laku Rewolade plyki 28 tys,., po drugim tygodniu 400 tys. Obecnie mam odstawiony lek, a co dalej jeszcze nie wiem.

  Odpowiedz
 3. Mam 69 lat
  Od dawien dawna borykam się z małopłytkowością. Po pierwszym tygodniu z Revolade 50 podniosły się one z 20 do 42 tys.
  Jak będzie po drugim to napiszę wam w następnym komentarzu.
  Dziadek

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Revolade. Podziel się doświadczeniami na forum.