Pectosol

Pectosol to lek w postaci koncentratu do sporządzania roztworu doustnego. Jest stosowany przy stanach zapalnych górnych dróg oddechowych oraz utrudnionym odkrztuszaniu. W składzie Pectosolu znajdują się roślinne ekstrakty, takie jak ziele tymianku, porost islandzki, ziele hyzopu i korzeń mydlnicy. Te składniki mają duży wpływ na kondycję gardła i strun głosowych, udrożniają drogi oddechowe poprzez upłynnianie i wspomaganie usuwania nagromadzonej w nich wydzieliny. Lek jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

PECTOSOL koncentrat do sporządzania roztworu doustnego.

Wskazania: Utrudnione odkrztuszanie i kaszel. Wspomagająco w stanach zapalnych i nieżytach górnych dróg oddechowych połączonych z zaleganiem wydzieliny.

Skład

Skład: 100 g leku zawiera 90 g płynnego wyciągu (1:3) z: Thymus vulgaris L. lub Thymus zygis L., herba (ziele tymianku) / Cetraria islandica (L.) Acharius s.l., thallus (porost islandzki) / Hyssopus officinalis L., herba (ziele hyzopu) / Saponaria officinalis L., radix (korzeń mydlnicy) (18/7/3/2).

Ekstrahent: etanol 70% (V/V)

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 3 razy na dobę pić po 1 łyżeczce Pectosolu (ok. 5 ml) rozpuszczonej w ½ szklanki (ok. 125 ml) wody.

Pectosol to tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z długiego okresu stosowania.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia znacznie większej dawki leku Pectobonisol niż zalecana mogą wystąpić objawy nadużycia alkoholu oraz nudności i podrażnienie przewodu pokarmowego. Należy wówczas niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Należy poinformowac lekarza w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Pectosol

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Pectosol (forum)

Stosujesz Pectosol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

1 komentarz do “Pectosol”

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Pectosol. Podziel się doświadczeniami na forum.