Konsultacja merytoryczna:

Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca

Szczepionka Pandemic influenza vaccine H5N1 MedImmune jest szczepionką stosowaną w celu zapobiegania grypie w przypadku oficjalnego ogłoszenia pandemii. Jest przeznaczona do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku od 12 miesięcy do 18. roku życia.

Grypa pandemiczna jest odmianą grypy występującą w odstępach czasu od poniżej 10 lat do wielu dziesięcioleci. Szybko rozprzestrzenia się po całym świecie. Objawy grypy pandemicznej są podobne do objawów zwykłej grypy, ale mogą być poważniejsze.

W jaki sposób działa Pandemic influenza vaccine H5N1 MedImmune

Szczepionka Pandemic influenza vaccine H5N1 MedImmune jest podobna do szczepionki Fluenz Tetra (szczepionka przeciw grypie do nosa, zawierająca cztery szczepy) z jedną różnicą — szczepionka Pandemic influenza vaccine H5N1 MedImmune zapewnia ochronę przeciwko jednemu szczepowi wirusa grypy w przypadku oficjalnie ogłoszonej pandemii.

Po podaniu szczepionki układ odpornościowy (naturalny układ obrony organizmu) pacjenta wytworzy własną ochronę przeciw wirusowi grypy. Żaden ze składników szczepionki nie może wywołać grypy.

Wirusy w szczepionce Pandemic influenza vaccine H5N1 MedImmune są hodowane w jajach kurzych. Szczep stosowany do wytwarzania szczepionki przeciwko grypie pandemicznej jest zgodny z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia.

Jaki jest skład Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi szczepionki są:
Reasortant wirusa grypy* (żywy atenuowany) następującego szczepu**:
A/Vietnam/1203/2004 (H5N1), szczep
(A/Vietnam/1203/2004, MEDI 0141000136) 107,0±0,5 FFU***
………………………………………………………………………………………….na dawkę 0,2 ml
* namnażany w zapłodnionych jajach kurzych pochodzących od zdrowych stad kurzych.
** wytwarzane w komórkach VERO odwrotną techniką genetyczną Produkt ten zawiera
organizmy modyfikowane genetycznie (ang. genetically modified organisms, GMO).
*** jednostki ognisk fluorescencji
Szczepionka ta jest zgodna z zaleceniem WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) i decyzją UE dotyczącą pandemii.

Ponadto lek zawiera: sacharozę, potasu fosforan dwuzasadowy, potasu fosforan jednozasadowy, żelatynę (wieprzową, typ A), argininy chlorowodorek, sodu glutaminian jednowodny i wodę do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca – jak stosować ten lek?

Szczepionka Pandemic influenza vaccine H5N1 MedImmune zostanie podana pod nadzorem lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty.

Szczepionkę Pandemic influenza vaccine H5N1 MedImmune można stosować wyłącznie jako aerozol do nosa.

Szczepionki Pandemic influenza vaccine H5N1 MedImmune nie wolno wstrzykiwać.

Szczepionkę Pandemic influenza vaccine H5N1 MedImmune podaje się w postaci aerozolu do każdego nozdrza. Podczas otrzymywania szczepionki Pandemic influenza vaccine H5N1 MedImmune można normalnie oddychać. Nie ma potrzeby aktywnego wdychania lub wciągania do nosa.

Dawkowanie
Zalecana dawka dla dzieci i młodzieży to 0,2 ml szczepionki Pandemic influenza vaccine H5N1 MedImmune, podawana po 0,1 ml do każdego nozdrza. Wszystkie dzieci otrzymają drugą, kolejną dawkę po przerwie wynoszącej co najmniej 4 tygodnie.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tej szczepionki, należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Szczepionka podawana przez wykwalifikownay personel medyczny.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty przed zastosowaniem tej szczepionki. Decyzja, czy szczepionka Pandemic influenza vaccine H5N1 MedImmune jest odpowiednia dla pacjenta, zostanie podjęta przez lekarza, pielęgniarkę lub farmaceutę.

Nie zaleca się stosowania szczepionki Pandemic influenza vaccine H5N1 MedImmune przez kobiety karmiące piersią.

Ulotka Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Pandemic influenza vaccine H5N1 MedImmune, aerozol do nosa, zawiesina Szczepionka przeciw grypie pandemicznej (H5N1) (żywa atenuowana, do nosa)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 132.35 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Pandemic influenza vaccine H5N1 MedImmune, aerozol do nosa, zawiesina Szczepionka przeciw grypie pandemicznej (H5N1) (żywa atenuowana, do nosa)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 132.35 KB

Cena - ile kosztuje Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca?

Cena Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Pandemic influenza vaccine H5N1 AstraZeneca? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Damiana kapsułki 450 mg ekstraktu z liści (Opakowanie: 100 szt.)Damiana kapsułki 450 mg ekstraktu z liści (Opakowanie: 100 szt.) to suplement diety z ekstraktem z liści Damiany. Zawiera cenne substancje roślinne i olejki eteryczne. Stosowany jest jako afrodyzjak.Efekt działania Damiana kapsułki 450 mg ekstraktu z liści (Opakowanie: 100 szt.)Damiana kapsułki 450 mg ekstraktu z liści (Opakowanie: 100 szt.) zawiera różne substancje roś…

63.99 

Zastosowanie Eucerin Anti-age Hyaluron-Filler Urea krem na dzień z mocznikiem (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Anti-age Hyaluron-Filler Urea krem na dzień z mocznikiem (Opakowanie: 50 ml) to intensywnie nawilżający krem do twarzy na dzień, przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry suchej.

Z wiekiem skóra traci swoje naturalne właściwości produkowania kwasu hialuronowego. Prowadzi to do powstawania zmarszczek, kurzych łapek oraz cieni pod oczami, które są najczę…

118.99 

Zastosowanie Louis Widmer Remederm mleczko do ciała 5% mocznik, nieperf. (Opakowanie: 200 ml)Louis Widmer Remederm mleczko do ciała 5% mocznik, nieperf. (Opakowanie: 200 ml) zostało opracowane specjalnie dla skóry suchej, popękanej i podrażnionej. Konsystencja ułatwia codzienną aplikację, szybko się wchłaniając i utrzymując optymalne nawilżenie ciała przez cały dzień. Louis Widmer Remederm mleczko do ciała 5% mocznik, nieperf. (Opakowanie: 200 ml) pielę…

81.99 

Zastosowanie Bilobil Forte kapsułki (Opakowanie: 60 )Bilobil Forte kapsułki (Opakowanie: 60 ) to produkt leczniczy z wyciągiem z liści miłorzębu japońskiego. Poprawia zdolność zapamiętywania i koncentracji. Może być stosowany u osób starszych zagrożonych demencją. Wspiera leczenie zaburzeń ukrwienia kończyn i zaburzeń układu krążenia.
Efekt działania Bilobil Forte kapsułki (Opakowanie: 60 )Bilobil Forte kapsułki (Opakowanie: 60 ) to tabletki z…

38.82 

Zastosowanie Eucerin Atopicontrol balsam do skóry atopowej (Opakowanie: 400 ml)Eucerin Atopicontrol balsam do skóry atopowej (Opakowanie: 400 ml) to balsam przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry suchej, podrażnionej, popękanej, swędzącej i atopowej.

Produkt zawiera cenne kwasy tłuszczowe Omega-6 oraz Licochalcone A. Składniki te wspierają naturalną funkcję ochronną skóry oraz przyspieszają jej regenerację.

Balsam nie zawiera sztucznych substancji zapachowych oraz barwników…

94.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief