Konsultacja merytoryczna:

Oxytocin Grindeks

Każda ampułka leku Oxytocin Grindeks zawiera 8,3 mikrograma oksytocyny (co odpowiada 5 IU) lub 16,7 mikrograma oksytocyny (co odpowiada 10 IU) w 1 ml roztworu. Oksytocyna jest hormonem, który odpowiada za skurcze mięśni gładkich macicy.

Oxytocin Grindeks jest stosowany:
– w celu rozpoczęcia lub wspomagania skurczów w czasie porodu;
– podczas cięcia cesarskiego;
– w celu zapobiegania krwawieniu i kontrolowania krwawienia po urodzeniu dziecka;
– w celu wspomagania postępowania po poronieniu.

Jaki jest skład Oxytocin Grindeks, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest oksytocyna.
1 ml roztworu zawiera 8,3 mikrograma oksytocyny (5 IU).
1 ml roztworu zawiera 16,7 mikrograma oksytocyny (10 IU).

Pozostałe składniki to: chlorobutanol półwodny, kwas octowy (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Oxytocin Grindeks – jak stosować ten lek?

Lekarz podejmie decyzję o tym, kiedy i w jaki sposób podawać pacjentce lek Oxytocin Grindeks. Jeśli pacjentka uważa, że działanie leku Oxytocin Grindeks jest zbyt silne lub zbyt słabe, należy o tym poinformować lekarza. Podczas podawania leku Oxytocin Grindeks pacjentka i dziecko będą uważnie monitorowani.

Lek Oxytocin Grindeks jest zazwyczaj rozcieńczany przed użyciem i podawany w infuzji dożylnej (kroplówce) do jednej z żył. W celu przygotowania infuzji dożylnej lekarz może zastosować lek Oxytocin Grindeks, 5 IU, roztwór do wstrzykiwań/do infuzji.

Oxytocin Grindeks 1 ml jest przeznaczony do wstrzyknięć domięśniowych.

Zazwyczaj stosowana dawka jest różna w następujących sytuacjach:
W celu rozpoczęcia lub wspomagania skurczów podczas porodu
Lek Oxytocin Grindeks powinien być podawany dożylnie w postaci infuzji metodą kroplową lub, najlepiej, za pomocą pompy infuzyjnej o regulowanej szybkości podawania leku. W przypadku infuzji podawanej metodą kroplową zaleca się, aby 5 IU leku Oxytocin Grindeks dodać do 500 ml roztworu fizjologicznego elektrolitów (takiego jak chlorek sodu 0,9%). W przypadku pacjentek, u których należy unikać infuzji chlorku sodu, można zastosować 5% roztwór glukozy jako rozcieńczalnik.
Początkowa szybkość infuzji powinna być ustawiona na 2 do 8 kropli na minutę (1 do 4 milijednostek na minutę). Można ją stopniowo zwiększać do maksymalnie 40 kropli na minutę (20 milijednostek na minutę). Szybkość infuzji może być zazwyczaj zmniejszona po uzyskaniu odpowiedniego poziomu aktywności macicy (około 3-4 skurcze co 10 minut).
Jeśli nie udaje się uzyskać odpowiedniego poziomu skurczów po podaniu 1 ml leku Oxytocin Grindeks, 5 IU/ml, próba rozpoczęcia porodu powinna zostać zakończona i powtórzona następnego dnia.

Cięcie cesarskie
Dawka leku Oxytocin Grindeks to 5 IU podane w postaci infuzji kroplowej (5 IU rozcieńczone w fizjologicznym roztworze chlorku sodu) lub, najlepiej, za pomocą pompy infuzyjnej o regulowanej szybkości podawania leku, dożylnie w ciągu 5 minut, bezpośrednio po urodzeniu dziecka.

Zapobieganie krwawieniu po porodzie
Zwykle stosowana dawka to 5 IU w infuzji dożylnej (5 IU rozcieńczone w fizjologicznym roztworze elektrolitowym) lub 5-10 IU domięśniowo, po urodzeniu łożyska.

Leczenie krwawienia po porodzie
Dawka leku Oxytocin Grindeks to 5 IU w infuzji dożylnej (5 IU rozcieńczone w fizjologicznym roztworze elektrolitowym) lub 5-10 IU domięśniowo. Następnie, w niektórych przypadkach, w dożylnej infuzji kroplowej roztworu zawierającego od 5 do 20 IU oksytocyny w 500 ml fizjologicznego roztworu elektrolitowego.

Poronienie
Dawka leku Oxytocin Grindeks, 5 IU/ml to 1 ml, podany dożylnie w ciągu 5 minut, w postaci infuzji kroplowej (1,0 ml rozcieńczony w fizjologicznym roztworze chlorku sodu) lub, najlepiej, za pomocą pompy infuzyjnej o regulowanej szybkości podawania. W niektórych przypadkach następnie można podawać w postaci infuzji dożylnej z szybkością od 20 to 40 milijednostek na minutę.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek
Brak jest informacji dotyczących stosowania u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby.

Osoby w podeszłym wieku
Brak jest wskazań do stosowania leku Oxytocin Grindeks u pacjentów w podeszłym wieku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ze względu na to, że lek jest podawany w szpitalu, przedawkowanie jest bardzo mało prawdopodobne. W razie przypadkowego podania tego leku jakiejkolwiek osobie, należy niezwłocznie poinformować szpitalny oddział ratunkowy lub lekarza. Należy pokazać lekarzowi wszelkie pozostałości leku lub puste opakowanie.

Przedawkowanie leku Oxytocin Grindeks może spowodować:
– uszkodzenie dziecka;
– bardzo silne skurcze macicy;
– uszkodzenie macicy, łącznie z pęknięciem;
– zatrzymanie wody, skurcz naczyń krwionośnych, wysokie ciśnienie tętnicze krwi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Oxytocin Grindeks – czy mogę spożywać alkohol?

Pacjentka może otrzymać zalecenie, by ograniczyła do minimum ilość wypijanych płynów.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Oxytocin Grindeks w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Oxytocin Grindeks może spowodować rozpoczęcie porodu – powinien być stosowany w ciąży jedynie pod kontrolą lekarską.
Lek Oxytocin Grindeks występuje w niewielkich ilościach w mleku kobiecym, ale nie spodziewa się, aby wywierał szkodliwe działanie, ponieważ jest szybko inaktywowany przez układ trawienny dziecka.
Lek Oxytocin Grindeks nie powoduje zagrożenia dla noworodka podczas karmienia piersią.

Ulotka Oxytocin Grindeks – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Oxytocin Grindeks, 8,3; 16,7 mikrogramów/ml, roztwór do wstrzykiwań/do infuzji (Oxytocinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 415.12 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Oxytocin Grindeks m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Oxytocin Grindeks, 8,3; 16,7 mikrogramów/ml, roztwór do wstrzykiwań/do infuzji (Oxytocinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 460.59 KB

Cena - ile kosztuje Oxytocin Grindeks?

Cena Oxytocin Grindeks i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Oxytocin Grindeks.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Oxytocin Grindeks? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Skoncentrowana moc natury w kapsułkach Vitasteron Max szybko i skutecznie poprawi sprawność seksualną u mężczyzn. Maksymalna dawka składników aktywnych błyskawicznie podniesie libido, wzmocni erekcję i pozwoli utrzymać prawidłowy poziom testosteronu.

Wskazaniem do stosowania preparatu Acatar ActiTabs jest łagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak: obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, wyciek wydzieliny z nosa, uczucie zatkanego nosa i kichanie.

Trzy naturalne składniki – werbena, oregano i mniszek tworzą skład suplementu diety Woreczek żółciowy. Uzupełnianie codziennej diety w te substancje wspomaga prawidłowe funkcjonowanie woreczka żółciowego oraz dróg żółciowych.

Maść z witaminą A to uniwersalny preparat do pielęgnacji bardzo suchej skóry, która wykazuje skłonność do podrażnień i łuszczenia. Ponadto maść można wykorzystywać jako wsparcie w regeneracji np. popękanych kącików ust.

Osoby cierpiące z powodu hemoroidów często odczuwają duży dyskomfort podczas wypróżniania. Ułatwieniem tego procesu może być uzupełniania diety w błonnik. Suplement diety Olimp Laxi Komfort prokto zawiera źródło bł…

ENTitis jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego. Dzięki wyjątkowemu składowi zdecydowanie zmniejsza ryzyko nawrotu choroby ucha, nosa lub gardła.

Ciśnieniomierz automatyczny Citizen CHU 305 to propozycja dla osób ceniących jakość wykonania, precyzję i szybkość pomiaru, a także funkcjonalność. Urządzenie dodatkowo wskazuje nadciśnienie oraz arytmię. Obwód mankietu wynosi 22-42cm.

Suplement diety Sylimaryna to preparat polecany dla osób, które chcą zadbać o zdrowie wątroby. W składzie zawarto wyciąg z ostropestu plamistego. Składnik ten wspiera właściwą pracę wątroby oraz wspomaga proces odtruwania…

Pyszne lizaki o truskawkowym smaku zawierające wyciąg z porostu islandzkiego, a także pantotenian wapnia i witaminę C. Wyrób medyczny Junior-Angin lizaki wskazany jest przy bólu gardła u dzieci powyżej 3. roku życia, działa…

DOMOWA APTECZKA CHROM CHELATOWY Complex to preparat, który wspomaga kurację odchudzającą. Oddziałuje na aktywność enzymów regulujących procesy metabolizmu cukrów i tłuszczów, a w efekcie zmniejsza stężenie glukozy we krwi.

Acti-Globin, to, bogaty w żelazo, cynk i witaminy preparat, dedykowany osobom u których konieczne jest wsparcie prawidłowych procesów krwiotwórczych. Suplement dedykowany jest kobietom w ciąży i planującym ciążę oraz stosującym dietę i aktywnym…

Połączenie dwóch standaryzowanych ekstraktów – z owoców bergamotki i czosnku. Suplement diety Bergamil rekomendowany jest do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety osobom, które chcą zadbać o utrzymanie prawidłowego stężenia cholesterolu.

Kapsułki Lactobacil to zestaw pięciu liofilizowanych bakterii kwasu mlekowego, które naturalnie zasiedlają jelita człowieka. Są one pomocne przy biegunkach, nietolerancji laktozy oraz nieprawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego.

Cholesterin forte jest preparatem zawierającym składniki normalizujące poziom cholesterolu we krwi. Szczególnie zalecany jest osobom narażonym na podwyższony poziom złego cholesterolu LDL i powstawanie zakrzepów w naczyniach krwionośnych.

Preparat firmy Solgar zawiera opatentowaną postać witaminy C – Ester C®. Wykazuje ona znacznie lepszą przyswajalność i bioaktywność niż inne formy tej witaminy. Dodatkowo suplement wzbogacony został bioflawonoidami cytrusowymi.

CIDREX Plus to suplement diety wspierający proces redukcji masy ciała. Stymuluje przemianę materii, jednocześnie zwiększając metabolizm cukrów i tłuszczów. Najlepsze efekty przynosi w połączeniu z dietą i ćwiczeniami fizycznymi.

Thermo Speed Extreme to opracowana naukowo, kompleksowa kompozycja najaktywniejszych termogeników pokarmowych - tyrozyny, synefryny, epigalokatechiny (EGCG), piperyny i kofeiny.

Otrivin Natural Eucaliptus to pozbawiony konserwantów aerozol do nosa zawierający naturalny hipertoniczny roztwór wody morskiej połączony z olejkiem eukaliptusowym oraz ekstraktem z dzikiej mięty

VITADEROL BABY+K to dietetyczny środek spożywczy specjalnego postępowania dietetycznego, który stanowi źródło witaminy D i K. Wzmacnia kości oraz zapobiega krwawieniom związanym z niedoborem witaminy K.
Zawiera 40 porcji witaminy D oraz K.

SWANSON Fosfatydylcholiny to preparat naturalny, który odpowiada za poprawę procesów poznawczych. Reguluje poziom cholesterolu w organizmie i chroni przed chorobami serca i układu krwionośnego.