Oxytocin Medipha SanteJak działa i kiedy stosujemy Oxytocin Medipha Sante?

Lek Oxytocin Medipha Sante zawiera wytworzoną syntetycznie oksytocynę (hormon występujący w naturze). Należy do grupy zwanej lekami oksytotycznymi, które wywołują skurcze mięśni macicy.

Lek Oxytocin Medipha Sante jest stosowany:
• w celu rozpoczęcia lub wspomagania skurczów podczas porodu,
• wspomagająco podczas postępowania w poronieniu,
• w celu zapobiegania krwawieniu po urodzeniu dziecka i opanowania takiego krwawienia,
• podczas cięcia cesarskiego.

REKLAMA

Jaki jest skład Oxytocin Medipha Sante, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest oksytocyna.

Pozostałe składniki to sodu chlorek, kwas octowy lodowaty, sodu octan trójwodny , woda do wstrzykiwań.

Każda ampułka 1 ml roztworu zawiera 5 IU (8,3 mikrograma) oksytocyny.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .


BL Market - czyli zakupy suplementów online

Sprawdź polecane suplementy diety i kup online za pośrednictwem BL Market. Znajdziesz tu m.in preparaty wspomagające odchudzanie, cerę trądzikową, poprawiające życie intymne i wiele innych rodzajów produktów.


Dawkowanie preparatu Oxytocin Medipha Sante – jak stosować ten lek?

Lekarz lub położna podejmie decyzję o tym, kiedy i w jaki sposób podawać pacjentce lek Oxytocin Medipha Sante. Jeśli pacjentka uważa, że działanie leku Oxytocin Medipha Sante jest zbyt silne lub zbyt słabe, należy o tym poinformować lekarza lub położną. Podczas podawania leku Oxytocin Medipha Sante pacjentka i dziecko będą uważnie monitorowani.

Lek Oxytocin Medipha Sante jest zazwyczaj rozcieńczany przed użyciem i podawany w infuzji dożylnej (kroplówce) do jednej z żył.

Zazwyczaj stosowana dawka jest różna w następujących sytuacjach:

W celu rozpoczęcia lub wspomagania skurczów podczas porodu
Początkowa szybkość infuzji wynosi 2 do 8 kropli na minutę. Może być ona stopniowo zwiększana do maksymalnej szybkości wynoszącej 40 kropli na minutę. Szybkość infuzji często można zmniejszyć po uzyskaniu odpowiedniej częstości skurczów, około 3–4 skurcze co 10 minut. Jeśli nie uda się uzyskać prawidłowej częstości skurczów po podaniu 5 IU, próbę wywołania porodu należy przerwać, i podjąć ponownie następnego dnia.

Poronienie
Dawka to 5 IU w infuzji dożylnej. W niektórych przypadkach następnie można podawać w kroplówce z szybkością 40 do 80 kropli na minutę.

Cięcie cesarskie
Dawka to 5 IU w infuzji do żyły, bezpośrednio po urodzeniu dziecka.

Zapobieganie krwawieniu po porodzie.
Dawka to 5 IU w infuzji do żyły, bezpośrednio po urodzeniu łożyska.

Leczenie krwawienia po porodzie.
Dawka to 5 IU w infuzji dożylnej. W niektórych przypadkach następnie można podawać w kroplówce z szybkością 5 do 20 kropli na minutę.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ze względu na to, że lek jest podawany w szpitalu, przedawkowanie jest bardzo mało prawdopodobne.

W razie przypadkowego podania tego leku jakiejkolwiek osobie, należy niezwłocznie poinformować szpitalny oddział ratunkowy lub lekarza.

Należy pokazać lekarzowi wszelkie pozostałości leku lub puste opakowanie.

Przedawkowanie leku Oxytocin Medipha Sante może spowodować:
• bardzo silne skurcze macicy,
• uszkodzenie macicy, łącznie z pęknięciem,
• oddzielenie łożyska od macicy,
• przedostanie się płynu owodniowego (płynu otaczającego dziecko) do krwiobiegu,
• uszkodzenie dziecka.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Oxytocin Medipha Sante – czy mogę spożywać alkohol?

Pacjentka może otrzymać zalecenie, by ograniczyła do minimum ilość wypijanych płynów.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Oxytocin Medipha Sante w okresie ciąży i karmienia piersią?

W oparciu o rozległe doświadczenia dotyczące stosowania tego leku oraz jego charakter, nie oczekuje się, aby lek Oxytocin Medipha Sante powodował zagrożenie dla dziecka przy prawidłowym stosowaniu.

Lek Oxytocin Medipha Sante występuje w niewielkich ilościach w mleku kobiecym, ale nie oczekuje się, aby wywierał szkodliwe działanie, ponieważ jest szybko inaktywowany przez układ trawienny dziecka.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Oxytocin Medipha Sante może spowodować rozpoczęcie porodu. Kobiety ze skurczami macicy nie powinny prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

REKLAMA

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Oxytocin Medipha Sante i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Oxytocin Medipha Sante – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Oxytocin Medipha Sante. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Oxytocin Medipha Sante m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Oxytocin Medipha Sante? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Oxytocin Medipha Sante.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.