Konsultacja merytoryczna:

Nivalin

Nivalin jest produktem leczniczym zawierającym galantaminę – alkaloid izolowany z cebulek przebiśniegu. Galantamina należy do grupy leków zwanych inhibitorami actetylocholinesterazy. Zwiększa stężenie związku chemicznego, zwanego acetylocholiną, który uczestniczy w przenoszeniu impulsów nerwowych w ośrodkowym i obwodowym układzie nerwowym.

Nivalin stosowany jest w objawowym wspomagającym leczeniu chorób neurologicznych nerwowo- mięśniowych i rdzenia.

Jaki jest skład Nivalin, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest bromowodorek galantaminy.

– Inne składniki leku to chlorek sodu i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Nivalin – jak stosować ten lek?

Nivalin jest podawany przez wykwalifikowany personel medyczny pod kontrolą lekarską.

Dawkowanie i czas trwania leczenia określa lekarz w zależności od rodzaju choroby i jej ciężkości. Nivalin roztwór do wstrzyknięć stosuje się podskórnie, domięśniowo lub dożylnie.

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zaleca się następujące dawkowanie:

Leczenie chorób neurologicznych
Dorośli
Zalecaną dawką początkową jest 2,5 mg. Co 3-4 dni dawkę stopniowo zwiększa się o 2,5 mg w 2 lub 3 dawkach podzielonych. Maksymalna dawka jednorazowa u dorosłych wynosi 10 mg podskórnie, a maksymalna dawka dobowa – 20 mg.

Dzieci
Nivalin stosuje się podskórnie w dawkach określonych przez lekarza, zależnie od wieku dziecka.

Lek podaje się podskórnie w następujących dawkach dobowych:
od 1 do 2 lat 0,25 – 1,0 mg
od 3 do 5 lat 0,50 – 5,0 mg
od 6 do 8 lat 0,75-7,5 mg
od 9 do 11 lat 1,0-10,0 mg
od 12 do 15 lat 1, 25-12,5 mg
powyżej 15 lat 1,25 – 15,0 mg

Czas trwania leczenia zależy od charakteru i ciężkości leczonej choroby. Najczęściej 40 do 60 dni. Cykle leczenia można powtarzać 2-3 razy w odstępie 1-2 miesięcy.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek jest podawany przez wykwalifikowany personel medyczny, dlatego jego przedawkowanie jest mało prawdopodobne. Niemniej jednak podejrzenia przedawkowania należy zgłosić lekarzowi.

W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Nivalin – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych na temat stosowania Nivalin z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Nivalin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Pacjentki będące w ciąży lub karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Nivalin

Ulotka Nivalin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Nivalin, 2,5; 5 mg/ml roztwór do wstrzykiwań (Galantamini hydrobromidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 366 razy

Rozmiar plku 93.21 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Nivalin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Nivalin, 2,5; 5 mg/ml roztwór do wstrzykiwań (Galantamini hydrobromidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 272 razy

Rozmiar plku 91.12 KB

Cena - ile kosztuje Nivalin?

Cena Nivalin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Nivalin.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Nivalin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

9 komentarzy do “Nivalin”

 1. Wziąłem dzisiaj pierwszy zastrzyk i dostałem kilka potężnych ataków bólu nogi aż krzyczałem z bolu jakby ktoś ją ogniem przypalał ale o dziwo po południu wstałem z łóżka dziwna sprawa

  Odpowiedz
 2. Wzięłam dotychczas dwa zastrzyki (koło południa dawki) (dysk mi wypad) po pierwszym było mi słabo i silne nudności, po drugim wymiotowałam i bardzo słabo mi było. Przeszło dopiero na wieczór, zanim wezmę kolejny chce skonsultować z lekarzem, biorę oprócz tego inne leki po których nie najlepiej się czuje.

  Odpowiedz
 3. Dziś zaczęłam brać niwalin 5 ml plus dexak 50 w zastrzykach domieśniowych. Po godzinie zaczęły się zawroty głowy, senność,kołatanie serca. Jest godz. 16.00 i trochę mi przechodzi . Ale rano idę do doktora żeby mi to odstawił bo mnie wykończy. Może wystarczy dexak. Biorę to na rwę kulszową.

  Odpowiedz
 4. Niestety cena wysoka I brak refundacji, ale w trakcie kuracji moge chodzic I mniej bola mnie nogi. Nie mam takich skutkow ubocznych, ktore uniemozliwialyby zycie. Plusy przewyzszlyby minusy, gdyby lek choc 50,% byl refundowany, zwlaszcza, ze najczesciej potrzebny jest starszym, schorowanym osobom, ktore od wielu, wielu lat wplacaja skladki do Nfz.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz