Nivalin

Podmiot odpowiedzialnySopharma Warszawa Sp. z o.o.
Kod ATCN06DA04
ProceduraNAR
SubstancjaGalantamina

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Nivalin?

Nivalin jest produktem leczniczym zawierającym galantaminę – alkaloid izolowany z cebulek przebiśniegu. Galantamina należy do grupy leków zwanych inhibitorami actetylocholinesterazy. Zwiększa stężenie związku chemicznego, zwanego acetylocholiną, który uczestniczy w przenoszeniu impulsów nerwowych w ośrodkowym i obwodowym układzie nerwowym.

Nivalin stosowany jest w objawowym wspomagającym leczeniu chorób neurologicznych nerwowo- mięśniowych i rdzenia.

Jaki jest skład Nivalin, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest bromowodorek galantaminy.

– Inne składniki leku to chlorek sodu i woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie preparatu Nivalin – jak stosować ten lek?

Nivalin jest podawany przez wykwalifikowany personel medyczny pod kontrolą lekarską.

Dawkowanie i czas trwania leczenia określa lekarz w zależności od rodzaju choroby i jej ciężkości. Nivalin roztwór do wstrzyknięć stosuje się podskórnie, domięśniowo lub dożylnie.

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zaleca się następujące dawkowanie:

Leczenie chorób neurologicznych
Dorośli
Zalecaną dawką początkową jest 2,5 mg. Co 3-4 dni dawkę stopniowo zwiększa się o 2,5 mg w 2 lub 3 dawkach podzielonych. Maksymalna dawka jednorazowa u dorosłych wynosi 10 mg podskórnie, a maksymalna dawka dobowa – 20 mg.

Dzieci
Nivalin stosuje się podskórnie w dawkach określonych przez lekarza, zależnie od wieku dziecka.

Lek podaje się podskórnie w następujących dawkach dobowych:
od 1 do 2 lat 0,25 – 1,0 mg
od 3 do 5 lat 0,50 – 5,0 mg
od 6 do 8 lat 0,75-7,5 mg
od 9 do 11 lat 1,0-10,0 mg
od 12 do 15 lat 1, 25-12,5 mg
powyżej 15 lat 1,25 – 15,0 mg

Czas trwania leczenia zależy od charakteru i ciężkości leczonej choroby. Najczęściej 40 do 60 dni. Cykle leczenia można powtarzać 2-3 razy w odstępie 1-2 miesięcy.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek jest podawany przez wykwalifikowany personel medyczny, dlatego jego przedawkowanie jest mało prawdopodobne. Niemniej jednak podejrzenia przedawkowania należy zgłosić lekarzowi.

W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Nivalin – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych na temat stosowania Nivalin z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Nivalin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Pacjentki będące w ciąży lub karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Nivalin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Nivalin przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Nivalin - 2,5 mg/ml, Roztwór do wstrzykiwań (Galantaminum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Nivalin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Nivalin - 2,5 mg/ml, Roztwór do wstrzykiwań (Galantaminum)

Źródła / bibliografia:

  • RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Dostępność Nivalin w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie o Nivalin - forum pacjentów

Stosujesz Nivalin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków.

Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

9 komentarzy do “Nivalin”

  1. Wziąłem dzisiaj pierwszy zastrzyk i dostałem kilka potężnych ataków bólu nogi aż krzyczałem z bolu jakby ktoś ją ogniem przypalał ale o dziwo po południu wstałem z łóżka dziwna sprawa

    Odpowiedz
  2. Wzięłam dotychczas dwa zastrzyki (koło południa dawki) (dysk mi wypad) po pierwszym było mi słabo i silne nudności, po drugim wymiotowałam i bardzo słabo mi było. Przeszło dopiero na wieczór, zanim wezmę kolejny chce skonsultować z lekarzem, biorę oprócz tego inne leki po których nie najlepiej się czuje.

    Odpowiedz
  3. Dziś zaczęłam brać niwalin 5 ml plus dexak 50 w zastrzykach domieśniowych. Po godzinie zaczęły się zawroty głowy, senność,kołatanie serca. Jest godz. 16.00 i trochę mi przechodzi . Ale rano idę do doktora żeby mi to odstawił bo mnie wykończy. Może wystarczy dexak. Biorę to na rwę kulszową.

    Odpowiedz
  4. Niestety cena wysoka I brak refundacji, ale w trakcie kuracji moge chodzic I mniej bola mnie nogi. Nie mam takich skutkow ubocznych, ktore uniemozliwialyby zycie. Plusy przewyzszlyby minusy, gdyby lek choc 50,% byl refundowany, zwlaszcza, ze najczesciej potrzebny jest starszym, schorowanym osobom, ktore od wielu, wielu lat wplacaja skladki do Nfz.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz