Konsultacja merytoryczna:

Nitresan

Nitrendypina, substancja czynna leku Nitresan, należy do grupy leków nazywanych antagonistami wapnia. Pomaga zmniejszyć napięcie i rozszerzyć naczynia krwionośne. Ponieważ naczynia krwionośne są rozszerzone, ciśnienie tętnicze krwi obniża się.

Lekarz zaleci pacjentowi tabletki w celu zmniejszenia wysokiego ciśnienia tętniczego.

Jaki jest skład Nitresan, jakie substancje zawiera?

Nitresan 10 mg, tabletki
Substancją czynną jest nitrendypina. Każda tabletka zawiera 10 mg nitrendypiny.

Pozostałe składniki leku to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, powidon K-25, sodu dokuzynian, magnezu stearynian.

Nitresan 20 mg, tabletki
Substancją czynną jest nitrendypina. Każda tabletka zawiera 20 mg nitrendypiny.

Pozostałe składniki leku to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, powidon K-25, sodu dokuzynian, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Nitresan – jak stosować ten lek?

Dokładny sposób dawkowania zawarty w poniższych ulotkach lub charakterystyce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawy ostrego zatrucia:
Nagłe zaczerwienienie (zwłaszcza twarzy), ból głowy, zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi (z zapaścią krążeniową) i zmiany częstości akcji serca (szybkie lub wolne tętno).

W przypadku zażycia dawki większej niż zalecana, należy skonsultować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Nitresan – czy mogę spożywać alkohol?

Sok grejpfrutowy hamuje metabolizm nitrendypiny. Dlatego w czasie leczenia lekiem Nitresan nie należy spożywać soku grejpfrutowego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Nitresan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ponieważ badania doświadczalne z zastosowaniem nitrendypiny wykazały zaburzenia rozwojowe u płodu, nie wolno stosować leku Nitresan 20 mg w ciąży. Brak wystarczających doświadczeń u ludzi.

Nitrendypina przenika do mleka karmiących samic szczura. Ze względu na brak doświadczeń u niemowląt karmionych piersią, należy przerwać karmienie piersią w trakcie leczenia lekiem Nitresan.

Ulotka Nitresan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Nitresan, 10 mg, tabletki (Nitrendipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 58 razy

Rozmiar plku 53.91 KB


Nitresan, 20 mg, tabletki (Nitrendipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 42 razy

Rozmiar plku 54.09 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Nitresan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Nitresan, 10 mg; 20 mg, tabletki (Nitrendipinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 34 razy

Rozmiar plku 69.17 KB

Cena - ile kosztuje Nitresan?

Cena Nitresan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Nitresan.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Nitresan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

2 komentarze do “Nitresan”

  1. Od tygodnia ptzyjmuję Nitresan 20mg. Beznadziejna sprawa. Zgodnie z zaleceniami biorę rano. Nie dość, że nie obniża ciśnienia, miszę brać inne leki, to powoduje straszny ból wątroby. Nikomu nie polecam. Nitrendypina działała świetnie, Nitresan okropmie, więcdj nie wezmę. Koniec z tym

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Cerkopil Krem do skóry wrażliwej i atopowej, zawiera w formule unikalne połączenie kwasu glicyretynowego z L-Argininą, które wraz z resztą składników łagodzą podrażnienia skóry, działają przeciwzapalne, przeciwalergicznie oraz przeciwświądowo.

BIOGARDEN - CLA ananas + chrom to suplement diety, który wspomaga kurację odchudzającą. Ogranicza poziom cukru we krwi, powoduje zwiększenie spalania tłuszczów w czasie termogenezy oraz pobudza trawienie białek.

Skład preparatu tworzą cztery podstawowe elektrolity uzupełnione o glukozę. Suplement diety Jonolit Jony to tabletki musujące o smaku pomarańczowym do rozpuszczania w wodzie. Preparat stosuje się w stanach odwodnienia organizmu np. w upalne dni.

HEEL-CRALONIN to jeden z preparatów homeopatycznych stosowanych doustnie w postaci kropli, który wspomaga funkcjonowanie systemu sercowo-naczyniowego.

POKRZYWA Sok Produkt Bonifraterski to wyjątkowy produkt naturalnego pochodzenia. Działa moczopędnie i przyczynia się do eliminowania szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu.

FITOLIZYNA NEFROCAPS to naturalny suplement diety, który wspomaga funkcjonowanie układu moczowego i nerek, dzięki temu że wykazuje właściwości diuretyczne i usuwa substancje toksyczne z organizmu.

CHOLEST-GRYK FIX herbatka na cholesterol to naturalny, ziołowy produkt przeciwdziałający rozwojowi miażdżycy i sklerozy oraz regulujący stężenie cholesterolu we krwi. Posiada właściwości zdrowotne i walory smakowe.

Trzy olejki eteryczne w postaci plastra aromatycznego – Sinulan Forte Aroma. Wyrób medyczny przeznaczony dla dzieci powyżej 18. miesiąca życia oraz dla dorosłych. Olejki eteryczne poprzez stopniowe uwalnianie się, udrażniają zatkany nos.

Najwspanialsze dary natury połączone z witaminami i minerałami w suplemencie diety EarthSource Multi-składnikowy. Produkt wzbogaci dietę w ważne składniki odżywcze, zawiera koncentraty żywności.

Preparat zawiera aż 6 różnych postaci kreatyny! Wśród nich wyróżnia się przede wszystkim Creatine Magna Power, czyli unikalny chelat kreatynowy magnezu. Suplement diety Olimp Creatine Xplode Powder to proszek o smaku pomarańczowym.

Jedno opakowanie suplementu diety Naturalna witamina D3 z lanoliny 2000j.m to aż 850 kropli, oznacza to, że jedna buteleczka wystarczy do codziennej suplementacji na bardzo długi okres czasu i to dla całej rodziny!

CALCIFOS to preparat, który zawiera octan wapnia odpowiadający za ograniczenie wchłaniania fosforanów z układu trawiennego. Wykazuje również silne działanie hipofosfatemizujące i wzmacnia kości.

Prawdziwy skarb Ajurwedy, czyli korzeń witanii ospałej znajdziemy w suplemencie diety Solgar Ashwagandha wyciąg z korzenia (Witania Ospała). Preparat polecany jest jako uzupełnienie codziennej diety w drogocenne witanolidy.

MaxOn Forte lek na erekcję w nowej dawce 50mg sildenafilu w jednej tabletce, dostępny bez recepty! Do każdego opakowania leku MaxOn Forte dołączona jest ankieta, którą należy dokładnie przeanalizować i wypełnić przed zastosowaniem…

Audispray preparat do higieny uszu w aerozulu skutecznie rozpuszczając woskowienę pomagający utrzymać higienę uszu. Audispray polecany jest do rozmiękczania i usuwania korków woszczynowych oraz zachowania higieny przewodu słuchowego.

ELLAONE to lek o właściwościach antykoncepcyjnych. Dzięki zawartości uliprystalu blokuje bądź opóźnia jajeczkowanie, co zabezpiecza przed nieplanowanym zajściem w ciąże (w ciągu 5 dni po stosunku płciowym bez skutecznej antykoncepcji).

Czysty roztwór soli bez jakichkolwiek dodatków rekomendowany do stosowania u osób borykających się z alergią. Wyrób medyczny Normarin Allergy spray przeznaczony jest do codziennego oczyszczania i higieny nosa w okresach nasilenia alergii.

Doskonałej jakości suplement diety Allnutrition VitaminALL Vitamins &Minerals zawiera idealnie skomponowany zestaw witamin i minerałów. Zapotrzebowanie na te składniki zdecydowanie wzrasta w okresach wytężonego wysiłku fizycznego lub psychicznego.

RANIBERL MAX jest lekiem odpowiadającym za neutralizowanie dolegliwości żołądkowych, takich jak niestrawność, nadkwasota, zgaga czy bóle w nadbrzuszu. Zawarta w nim ranitydyna zmniejsza wytwarzanie kwasu solnego w żołądku.

Roślinne wsparcie dla górnych dróg oddechowych. Suplement diety Tymianek z podbiałem pozwala uzupełnić codzienną dietę w składniki, które wspierają gardło i struny głosowe. Jego stosowanie polecane jest zwłaszcza przy suchym…