Konsultacja merytoryczna:

Luivac

Luivac jest lekiem immunostymulującym stosowanym doustnie.
Struktury antygenowe występujące w preparacie Luivac są wchłaniane przez nabłonek przewodu pokarmowego i dostają się do komórek układu immunologicznego w obszarze przewodu pokarmowego. W ten sposób dochodzi do pobudzenia mechanizmów obronnych w całym układzie immunologicznym błon śluzowych, w tym także w drzewie oskrzelowym.

Wskazania do stosowania: nawracające zakażenia dróg oddechowych.

Jaki jest skład Luivac, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są:
3 mg lizatu siedmiu szczepów bakteryjnych (każdy szczep co najmniej po 1 x 109 drobnoustrojów) ze
Staphylococcus aureus,
Streptococcous mitis,
Streptococcous pyogenes,
Streptococcous pneumoniae,
Klebsiella pneumoniae,
Moraxella (Branhamella) catarrhalis
Haemophilus influenzae

Inne składniki leku to: mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, skrobi glikolan, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Luivac – jak stosować ten lek?

Lek Luivac należy zawsze stosować zażywać zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.

Lek Luivac należy przyjmować przez 28 kolejnych dni w dwóch cyklach oddzielonych od siebie 28- dniową przerwą.
Tabletki należy połykać na czczo, popijając niewielką ilością płynu.
Przyjmowanie preparatu Luivac rozpoczyna się zazwyczaj w okresie wolnym od infekcji. W przypadku ostrej infekcji Luivac może być stosowany równocześnie z antybiotykami, lecz nie może zastąpić leczenia przeciwzapalnego.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie odnotowano przypadków zatrucia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Luivac – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki należy połykać na czczo, popijając niewielką ilością płynu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Luivac w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Ze względu na brak danych, preparatu nie należy stosować u kobiet w ciąży.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Luivac

Ulotka Luivac – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

LUIVAC, 3mg, tabletki

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 199 razy

Rozmiar plku 53.09 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Luivac m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

LUIVAC, 3mg, tabletki

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 177 razy

Rozmiar plku 45.24 KB

Cena - ile kosztuje Luivac?

Cena Luivac i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Luivac.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Luivac? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

3 komentarze do “Luivac”

  1. Na mnie luivac działa rewelacyjnie. Wcześniej bardzo często chorowałam na zapalenie oskrzeli. Od czasu jak ten lek zażywam nie choruję.

    Odpowiedz
    • Ja jestem z tego leku bardzo zadowolona. Wcześniej często miałam bóle gardła, wystarczyło wypić coś zimnego z lodówki lub zjeść lody, a na drugi dzień już mnie coś drapało i bolało. Po kolejnej wizycie u lekarza, Pan dr zaproponował mi zastosowanie ww leku Luivac. Dla mnie REWELACJA!!!! Nie kosztuje bardzo dużo, a w moim wypadku sprawdza się w 100%. Brałam wg wskazań lekarza i moje problemy znikły. Przez 2 lata miałam spokój. Teraz odnawiam kurację, bo problem wraca, a sezon letni przede mną. Więc dla mnie, jest to remedium na moje problemy gardłowe. Ja z czystym sercem polecam.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz