Konsultacja merytoryczna:

Lonsurf

Lonsurf to lek stosowany w chemioterapii raka, który należy do grupy leków zwanych lekami cytostatycznymi – antymetabolitami.

Lonsurf zawiera dwie różne substancje czynne: triflurydynę i typiracyl.
• Triflurydyna hamuje wzrost komórek rakowych.
• Typiracyl zatrzymuje rozkładanie triflurydyny w organizmie, co powoduje, że triflurydyna działa dłużej.

Lonsurf jest stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów z rakiem okrężnicy lub odbytnicy – czasami zwanym rakiem jelita grubego.
• Jest stosowany, kiedy rak rozprzestrzenił się na inne części ciała.
• Jest stosowany, kiedy inne metody leczenia nie były skuteczne – lub kiedy inne metody leczenia nie są odpowiednie dla pacjenta.

Jaki jest skład Lonsurf, jakie substancje zawiera?

Lonsurf 15 mg tabletka
• Substancjami czynnymi są triflurydyna i typiracyl. Każda tabletka zawiera 15 mg triflurydyny i 6,14 mg typiracylu.
• Pozostałe składniki to:
– Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, skrobia żelowana (kukurydziana) i kwas stearynowy.
– Otoczka: hypromeloza, makrogol (8000), tytanu dwutlenek (E171) i magnezu stearynian.
– Tusz do nadruku: szelak, żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172), tytanu dwutlenek (E171), indygotyna, lak (E132), wosk carnauba i talk.

Lonsurf 20 mg tabletka
• Substancjami czynnymi są triflurydyna i typiracyl. Każda tabletka zawiera 20 mg triflurydyny i 8,19 mg typiracylu.
• Pozostałe składniki to:
– Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, skrobia żelowana (kukurydziana) i kwas stearynowy.
– Otoczka: hypromeloza, makrogol (8000), tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek czerwony (E172) i magnezu stearynian.
– Tusz do nadruku: szelak, żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172), tytanu dwutlenek (E171, indygotyna, lak (E132), wosk carnauba i talk.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Lonsurf – jak stosować ten lek?

Jaką dawkę leku przyjmować
• Lekarz zadecyduje, jaka dawka dla pacjenta jest odpowiednia – dawka zależy od masy ciała i wzrostu pacjenta.
• Lekarz powie pacjentowi, ile tabletek należy zażywać za każdym razem.
• Pacjent będzie przyjmować dawkę leku 2 razy na dobę.

Jak przyjmować lek
Pacjent będzie przyjmował Lonsurf przez 10 dni podczas pierwszych 2 tygodni, następnie będzie miał 2 tygodnie przerwy w zażywaniu leku. Ten 4-tygodniowy okres jest nazywany „cyklem”. Specyficzny schemat dawkowania jest następujący:

• Tydzień 1.
– należy przyjmować dawkę leku 2 razy na dobę przez 5 dni
– następnie 2 dni – bez leku
• Tydzień 2.
– należy przyjmować dawkę leku 2 razy na dobę przez 5 dni
– następnie 2 dni – bez leku
• Tydzień 3.
– bez leku
• Tydzień 4.
– bez leku

Następnie pacjent znowu rozpocznie kolejny cykl trwający 4 tygodnie, zgodnie z powyższym schematem.

Lonsurf jest dostępny w dwóch mocach. Lekarz może przepisać obie moce leku, aby uzyskać zalecaną dawkę.

Przyjmowanie tego leku
• Ten lek należy zażywać doustnie.
• Należy połknąć tabletki w całości, popijając szklanką wody.
• Lek należy zażyć w ciągu godziny po posiłku porannym i po posiłku wieczornym.
• Po zastosowaniu tego leku należy umyć ręce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przyjmie większą ilość leku Lonsurf niż powinien, powinien natychmiast zwrócić się do lekarza lub udać się do szpitala. Należy wziąć ze sobą opakowanie(a) leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lonsurf – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy zażyć w ciągu godziny po posiłku porannym i po posiłku wieczornym.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lonsurf w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lonsurf może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli pacjentka jest w ciąży, musi z lekarzem zadecydować, czy korzyści ze stosowania leku Lonsurf są większe niż ryzyko zaszkodzenia dziecku. Jeśli pacjentka przyjmuje Lonsurf, nie powinna karmić piersią, ponieważ nie wiadomo, czy Lonsurf przenika do kobiecego mleka.

Antykoncepcja
Podczas stosowania tego leku pacjentce nie wolno zajść w ciążę, ponieważ lek może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Podczas przyjmowania tego leku pacjentka oraz jej partner powinni stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży. Pacjentka powinna stosować skuteczną metodę antykoncepcji także przez 6 miesięcy po zakończeniu przyjmowania leku. Jeśli pacjentka lub partnerka pacjenta stosującego lek zajdzie w ciążę w tym czasie, musi natychmiast zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Lonsurf – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Lonsurf (15 mg + 6,14 mg), (20 mg + 8,19 mg) tabletki powlekane (triflurydyna + typiracyl)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 200 razy

Rozmiar plku 169.99 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lonsurf m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Lonsurf (15 mg + 6,14 mg), (20 mg + 8,19 mg) tabletki powlekane (triflurydyna + typiracyl)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 112 razy

Rozmiar plku 313.45 KB

Cena - ile kosztuje Lonsurf?

Cena Lonsurf i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Lonsurf.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lonsurf? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

2 komentarze do “Lonsurf”

  1. Po przyjmowaniu dwumiesiecznym Lansurfu na 4 zmiany w wątrobie [przerzuty z raka jelita grubego]nastąpiło powiększenie jednej zmiany o 1,1 cm czyli z 6,6 cm na 7,7cm ,a druga zwiększyła się o 1cm.Lekarka uznała by dalej brać ten lek,mam wątlipowości czy to da poprawę Barbara Czerkawska żona chorego.

    Odpowiedz
  2. w roku 2020 brałam 10 cykli leku LONSURF ,NIESTETY ogólnie nie było żadnej poprawy. Nowotwór /guz/ rósł w krezce jelita ,co prawda w milimetrach , jedynie co w płucach malał w milimetrach.obecnie czekam na decyzje jaką podejmie lekarz . jestem uczulona na oksaliplatynę ,kapecytabinę.Guz jest za blisko aorty i lekarz chirurg nie podejmie się operacji .Była nadzieja ,że LONSURF zadziała. czekam co dalej

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Vigor UP! Fast (Opakowanie: 20 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Verdin Fix herbata saszetki (Opakowanie: 40 )Verdin Fix herbata saszetki (Opakowanie: 40 ) jest suplementem diety zawierającym kompozycję ziół, którego celem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia układu trawiennego.

Herbata Verdin Fix może być stosowana u osób odczuwających problemy z niestrawnością czy ciężkością, szczególnie po obfitych posiłkach.

Produkt skierowany jest także dla osób cierpiących na spowolnione trawienie czy osłabione…

Zastosowanie Meltiki Witamina D3 tabletki smak tropikalny (Opakowanie: 60 )Meltiki Witamina D3 tabletki smak tropikalny (Opakowanie: 60 ) to suplement diety, w postaci tabletek do ssania o smaku tropikalnym, który zawiera witaminę D3.

Produkt uzupełnia niedobory witaminy D, spowodowanej prowadzeniem niezbilansowanej diety, ubogiej w ten składnik odżywczy.
Efekt działania Meltiki Witamina D3 tabletki smak tropikalny (Opakowanie: 60 )Witamina D3 wspiera odporność organizmu, przyczynia się do utrzymania zdrowych kości…

Zastosowanie MEDISPIRANT Antyperspirant roll-on (Opakowanie: 50 ml)MEDISPIRANT Antyperspirant roll-on (Opakowanie: 50 ml) to antyperspirant w kulce przeznaczony dla osób, które nie radzą sobie z nadmiernym poceniem. Minimalizuje ilość wydzielanego potu, a dodatkowo ma działanie nawilżające i zapobiegające podrażnieniom.
Efekt działania MEDISPIRANT Antyperspirant roll-on (Opakowanie: 50 ml)MEDISPIRANT Antyperspirant roll-on (Opakowanie: 50 ml) to preparat o długotrwałym i skutecznym działaniu. Likwiduje nadmierne pocenie…

Zastosowanie Eubos Haut Ruhe krem do twarzy dla dzieci (Opakowanie: 30 ml)Pielęgnacja suchej skóry dziecka przy zastosowaniu najnowszych rozwiązań z
zakresu medycyny. Preparaty EUBOS HAUT RUHE zostały opracowane przy
współpracy lekarzy dermatologów i przeznaczone są do pielęgnacji suchej
skóry dzieci i niemowląt od 6 miesiąca życia - zalecany także jako środek
wspomagający leczenie atopowego zapalenia skóry.Eubos Haut…