Lixim

Lixim to lek, który zawiera substancję czynną etofenamat. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Lixim jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawowym miejscowego bólu w ostrych, niepowikłanych skręceniach stawu skokowego u dorosłych. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem. Lek jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Lixim. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Lixim i jakie są wskazania do stosowania?

Substancja czynna tego leku – etofenamat – należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), wykazujących działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Lixim stosowany jest w krótkotrwałym leczeniu objawowym miejscowego bólu w ostrych, niepowikłanych skręceniach stawu skokowego u dorosłych.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Kategorie powiązane:
Leki przeciwbólowe,

Reklama

Jaki jest skład Lixim, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest etofenamat.
Jeden plaster leczniczy zawiera 70 mg etofenamatu.

– Pozostałe składniki to:
Warstwa przylegająca
Polikondensat trimetylosililowanego polikrzemianu alfa-hydro-omega-hydroksypoli (dimetylosiloksanu) z dimetikonem, makrogol 400 i olej z oliwek oczyszczony.
Warstwa zewnętrzna zabezpieczająca
Poliester.
Warstwa ochronna (usuwana)
Poliester pokryty fluoropolimerem.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Lixim – jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to:
Dorośli i osoby w podeszłym wieku
Naklejać jeden (1) plaster co 12 godzin (łącznie, 2 plastry na dobę), nie dłużej niż przez 7 dni.
W danym czasie można stosować tylko jeden plaster.
Wyłącznie do krótkotrwałego leczenia.
Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Sposób stosowania
Podanie na skórę.
Plaster należy stosować wyłącznie na nieuszkodzoną, zdrową skórę.

Czas trwania leczenia
Wyłącznie do krótkotrwałego stosowania.
Lixim należy stosować przez najkrótszy czas niezbędny do złagodzenia objawów.
Nie należy stosować plastra dłużej niż 7 dni. Jeśli po upływie tego czasu nie nastąpiła poprawa lub objawy nasiliły się, należy skontaktować się z lekarzem.

Nie przekraczać zalecanego czasu trwania leczenia.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przedawkowania lub przypadkowego użycia leku przez dziecko, należy natychmiast zasięgnąć pomocy medycznej.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lixim – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lixim w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wolno stosować tego leku u kobiet w trzecim trymestrze ciąży.

W pierwszym i drugim trymestrze ciąży lek można stosować wyłącznie na zlecenie lekarza.

Niewielkie ilości kwasu flufenamowego, produktu rozkładu etofenamatu, przenikają do mleka kobiet karmiących piersią. Jeśli jednak lekarz uzna to za konieczne, możliwe jest krótkotrwałe stosowanie leku Lixim podczas karmienia piersią. Jeśli lek Lixim stosowany jest podczas karmienia piersią, nie należy stosować go na okolice piersi, ani też na duże powierzchnie skóry lub długotrwale.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Lixim

Drossapharm Arzneimittel Handelsgesellschaf GmbH

Ulotka Lixim – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Lixim w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Lixim

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lixim? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Lixim. Podziel się doświadczeniami na forum.