Konsultacja merytoryczna:

Lixim

Substancja czynna tego leku – etofenamat – należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), wykazujących działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Lixim stosowany jest w krótkotrwałym leczeniu objawowym miejscowego bólu w ostrych, niepowikłanych skręceniach stawu skokowego u dorosłych.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Lixim, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest etofenamat.
Jeden plaster leczniczy zawiera 70 mg etofenamatu.

– Pozostałe składniki to:
Warstwa przylegająca
Polikondensat trimetylosililowanego polikrzemianu alfa-hydro-omega-hydroksypoli (dimetylosiloksanu) z dimetikonem, makrogol 400 i olej z oliwek oczyszczony.
Warstwa zewnętrzna zabezpieczająca
Poliester.
Warstwa ochronna (usuwana)
Poliester pokryty fluoropolimerem.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Lixim – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to:
Dorośli i osoby w podeszłym wieku
Naklejać jeden (1) plaster co 12 godzin (łącznie, 2 plastry na dobę), nie dłużej niż przez 7 dni.
W danym czasie można stosować tylko jeden plaster.
Wyłącznie do krótkotrwałego leczenia.
Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Sposób stosowania
Podanie na skórę.
Plaster należy stosować wyłącznie na nieuszkodzoną, zdrową skórę.

Czas trwania leczenia
Wyłącznie do krótkotrwałego stosowania.
Lixim należy stosować przez najkrótszy czas niezbędny do złagodzenia objawów.
Nie należy stosować plastra dłużej niż 7 dni. Jeśli po upływie tego czasu nie nastąpiła poprawa lub objawy nasiliły się, należy skontaktować się z lekarzem.

Nie przekraczać zalecanego czasu trwania leczenia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przedawkowania lub przypadkowego użycia leku przez dziecko, należy natychmiast zasięgnąć pomocy medycznej.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lixim – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lixim w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wolno stosować tego leku u kobiet w trzecim trymestrze ciąży.

W pierwszym i drugim trymestrze ciąży lek można stosować wyłącznie na zlecenie lekarza.

Niewielkie ilości kwasu flufenamowego, produktu rozkładu etofenamatu, przenikają do mleka kobiet karmiących piersią. Jeśli jednak lekarz uzna to za konieczne, możliwe jest krótkotrwałe stosowanie leku Lixim podczas karmienia piersią. Jeśli lek Lixim stosowany jest podczas karmienia piersią, nie należy stosować go na okolice piersi, ani też na duże powierzchnie skóry lub długotrwale.

Ulotka Lixim – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Lixim, 70 mg, plaster leczniczy (Etofenamatum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 280.63 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lixim m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Lixim, 70 mg, plaster leczniczy (Etofenamatum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 232.96 KB

Cena - ile kosztuje Lixim?

Cena Lixim i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Lixim.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lixim? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

LINOMAG Krem z tl. cynku (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Kreon Travix (Kreon 10 000) (Opakowanie: 50 )Kreon Travix (Kreon 10 000) (Opakowanie: 50 ) jest lekiem zawierającym mieszankę enzymów trawiennych. Preparat jest stosowany w stanach zaburzeń trawiennych wywołanych schorzeniami trzustki, takimi jak: przewlekłe zapalenie, usunięcie żołądka, rak trzustki czy…

Zastosowanie Eucerin pH5 olejek pod prysznic opakowanie uzupełniające (Opakowanie: 400 ml)Eucerin pH5 olejek pod prysznic opakowanie uzupełniające (Opakowanie: 400 ml) to delikatny olejek pod prysznic, który przeznaczony jest do pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej…

Zastosowanie Olimp Gold-Vit dla kobiet tabletki (Opakowanie: 30 )#p_name, jest suplementem diety przeznaczonym dla dorosłych kobiet. Zawiera składniki istotne dla zdrowia kobiet i urody. Polecany, gdy dieta nie dostarcza ich w wystarczającym stopniu.
Efekt działania Olimp…

Zastosowanie Ascorutical Forte kapsułki (Opakowanie: 20 )Ascorutical Forte kapsułki (Opakowanie: 20 ) to suplement diety dla dorosłych zawierający witaminę C, rutynę oraz wapń. Przeznaczony jest do stosowania szczególnie w sezonie wzmożonych zachorowań na infekcje wirusowe. Składniki…