Liberelle

Ostatnia aktualizacja: 27-09-2024

Podmiot odpowiedzialnyExeltis Poland Sp. z o.o.
Kod ATCG03AA11
ProceduraDCP
SubstancjaEtynyloestradiol, Norgestymat

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Liberelle?

Liberelle jest hormonalnym złożonym doustnym środkiem antykoncepcyjnym („pigułka antykoncepcyjna”). Ten lek stosuje się w celu zapobiegania ciąży.

Ten środek antykoncepcyjny zawiera dwa rodzaje żeńskich hormonów płciowych, estrogen i progestagen. Te hormony zapobiegają uwolnieniu komórki jajowej z jajników, co uniemożliwia zajście w ciążę. Dodatkowo, lek Liberelle powoduje, że płyn (śluz) znajdujący się w szyjce macicy jest bardziej gęsty, co utrudnia przedostanie się nasienia do wnętrza macicy.

Aby zapobiegać ciąży, Liberelle należy przyjmować zgodnie z zaleceniami.

Jaki jest skład Liberelle, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są 250 mikrogramów norgestymatu i 35 mikrogramów etynyloestradiolu.

Lek Liberelle zawiera także inne składniki: skrobię kukurydzianą, laktozę jednowodną, magnezu stearynian i indygotynę (E 132).

Dawkowanie preparatu Liberelle – jak stosować ten lek?

Jak przyjmować lek
Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie
wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.


Przygotowanie naklejki
W celu ułatwienia kontroli przyjmowania leku, dostępnych jest 7 naklejek samoprzylepnych, z nazwami dni tygodnia. Należy wybrać odpowiednią naklejkę, zaczynającą się od nazwy dnia tygodnia odpowiadającej dniu, w którym kobieta rozpocznie przyjmowanie tabletek. Na przykład, jeśli rozpoczyna się przyjmowanie tabletek w środę, należy wybrać naklejkę, na której dni tygodnia rozpoczynają się od „Śr”.

Wybraną naklejkę należy umieścić w lewej górnej części blistra oznaczonej „Start – Tutaj należy umieścić naklejkę z dniami tygodnia”. Wówczas nad każdą tabletką będzie symbol dnia, oznaczający dzień w którym należy przyjąć tabletkę. Strzałki pokazują kolejność przyjmowania tabletek.

Należy przyjmować po 1 tabletce przez kolejne 21 dni, podczas posiłku lub niezależnie od jedzenia, jeśli to konieczne z niewielką ilością wody. Nowe opakowanie należy rozpocząć po przerwie trwającej 7 dni, podczas której występuje krwawienie z odstawienia (miesiączka). Krwawienie z odstawienia, które jest podobne do miesiączki, wystąpi po dwóch lub trzech dniach od momentu przyjęcia ostatniej tabletki i może się nie zakończyć przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek z kolejnego opakowania.

Jeśli pacjentka przyjmuje Liberelle w sposób opisany powyżej, podczas 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek jest także chroniona przed zajściem w ciążę.

Kiedy można rozpocząć przyjmowanie tabletek z pierwszego blistra

• Jeżeli nie stosowano środka antykoncepcyjnego zawierającego hormony w poprzednim miesiącu.

Przyjmowanie leku Liberelle należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu miesiączkowego (to znaczy w pierwszym dniu miesiączki). Jeżeli pacjentka zacznie stosować lek w pierwszym dniu miesiączki, natychmiast zapobiega ciąży. Można też rozpocząć przyjmowanie leku Liberelle w dniach 2. – 5. cyklu miesiączkowego, ale wtedy trzeba stosować dodatkowe metody antykoncepcji (na przykład prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni.

• Zmiana z innego złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego lub złożonego systemu terapeutycznego dopochwowego albo systemu transdermalnego.

Przyjmowanie leku Liberelle można rozpocząć następnego dnia po przyjęciu ostatniej aktywnej tabletki (ostatniej tabletki zawierającej substancję czynną) z opakowania poprzedniego leku, ale najpóźniej pierwszego dnia po przerwie w przyjmowaniu poprzedniego leku (lub po przyjęciu ostatniej nieaktywnej tabletki z opakowania poprzedniego leku). W przypadku, kiedy pacjentka stosowała system terapeutyczny dopochwowy lub plaster transdermalny, należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.

• Zmiana z metody wyłącznie progestagenowej (tabletka zawierająca wyłącznie progestagen, wstrzyknięcia, implant lub system terapeutyczny domaciczny uwalniający progesteron)


Zmiany w przypadku przyjmowania tabletek z progesteronem można dokonać w dowolnym dniu, w przypadku implantu lub systemu domacicznego – w dniu ich usunięcia, w przypadku wstrzyknięć – w terminie planowanego wstrzyknięcia. Niemniej jednak, we wszystkich tych przypadkach należy stosować dodatkowe metody antykoncepcji (na przykład prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni.


• Po poronieniu lub przerwaniu ciąży

Należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.

• Po porodzie

Przyjmowanie leku Liberelle można rozpocząć pomiędzy 21. a 28. dniem po porodzie. Jeśli przyjmowanie leku nastąpiło później niż 28. dnia, należy stosować dodatkowe metody antykoncepcji (na przykład prezerwatywy) przez pierwsze 7 dni. Jeśli po urodzeniu dziecka kobieta odbyła stosunek przed (ponownym) rozpoczęciem przyjmowania leku Liberelle, należy się upewnić, czy kobieta nie jest w ciąży lub odczekać do wystąpienia kolejnej miesiączki.

• Jeśli kobieta karmi dziecko piersią i chce po porodzie rozpocząć (ponownie) przyjmowanie leku Liberelle

Należy zapoznać się z punktem „Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność”.

W przypadku wątpliwości, kiedy można rozpocząć przyjmowanie tabletek, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie ma doniesień o ciężkich powikłaniach po przyjęciu zbyt wielu tabletek leku Liberelle. Jeśli pacjentka przyjmie wiele tabletek na raz, mogą wystąpić nudności lub wymioty. U młodych dziewcząt może wystąpić krwawienie z pochwy.

Jeśli kobieta zażyła zbyt wiele tabletek lub zauważono, że dziecko połknęło tabletki, należy zwrócić się po poradę do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Liberelle – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Liberelle można przyjmować z jedzeniem lub niezależnie od jedzenia i jeśli to konieczne, można popić tabletkę niewielką ilością wody.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Liberelle w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
W okresie ciąży nie wolno przyjmować leku Liberelle. Jeśli kobieta zajdzie w ciążę podczas przyjmowania leku Liberelle, należy natychmiast przerwać przyjmowanie i skontaktować się z lekarzem. Jeśli pacjentka planuje ciążę, w każdej chwili może przerwać przyjmowanie leku Liberelle.

Karmienie piersią
Stosowanie leku Liberelle nie jest ogólnie zalecane u kobiet karmiących piersią. Jeśli w okresie karmienia piersią kobieta chce stosować środek antykoncepcyjny, powinna zwrócić się po poradę do lekarza.

Ulotka Liberelle – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Liberelle przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Liberelle - 0,25 mg + 0,035 mg, Tabletki (Norgestimatum + Ethinylestradiolum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Liberelle m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Liberelle - 0,25 mg + 0,035 mg, Tabletki (Norgestimatum + Ethinylestradiolum)

Źródła / bibliografia:

  • RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Dostępność Liberelle w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie o Liberelle - forum pacjentów, porady i wymiana doświadczeń

Uwaga: Nie można mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

Subskrypcja powiadomień

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych opiniach dotyczących tego leku?

45 komentarzy do “Liberelle”

  1. Chciałabym podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi ze zmianą tabletek antykoncepcyjnych na Liberelle. Zdecydowałam się na tę zmianę ze względu na uciążliwe skutki uboczne poprzedniego preparatu, który powodował silne skurcze i uporczywe plamienia występujące codziennie przez ponad miesiąc. Po trzech dniach stosowania Liberelle mogę opisać następujące obserwacje:

    Pierwszego dnia: Około 2-3 godziny po przyjęciu tabletki pojawiło się znaczne osłabienie oraz utrzymujące się przez cały wieczór zawroty głowy.

    Drugiego dnia: Reakcja organizmu była intensywniejsza – oprócz zawrotów głowy wystąpiły silne mdłości graniczące z wymiotami. W ciągu dnia dołączył się również ból żołądka oraz kilkugodzinne wahania nastroju o charakterze depresyjnym, łącznie z płaczliwością. Pojawiły się także umiarkowane skurcze.

    Trzeciego dnia: Zamiast spodziewanego plamienia wystąpiło intensywne krwawienie poranne, któremu towarzyszyły skurcze. Spodziewam się, że wieczorem ponownie mogą pojawić się dolegliwości żołądkowe, zawroty głowy i mdłości, podobnie jak w poprzednich dniach.

    Odpowiedz
  2. Chciałabym podzielić się moimi wczesnymi doświadczeniami ze stosowania leku Liberelle. Jestem obecnie w trzecim dniu przyjmowania preparatu i zaobserwowałam dość niepokojące objawy. Około cztery godziny po zażyciu leku występują u mnie dwugodzinne epizody mdłości połączone z zawrotami głowy. Dodatkowo niepokoi mnie pojawienie się dolegliwości ze strony układu kostno-stawowego, szczególnie w obrębie kolan. Zastanawiam się, czy inne osoby stosujące ten lek doświadczyły podobnych działań niepożądanych. Będę wdzięczna za podzielenie się swoimi doświadczeniami, szczególnie w kontekście wspomnianych objawów.

    Odpowiedz
    • Po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych Liberelle doświadczam nieprzyjemnych skutków ubocznych – około 2-3 godziny po zażyciu pojawiają się zawroty głowy oraz mdłości, które utrzymują się przez kilka następnych godzin.

      Odpowiedz
  3. Po pięciomiesięcznym stosowaniu Liberelle muszę podzielić się moimi bardzo trudnymi doświadczeniami z tym lekiem. Przez cały okres terapii borykałam się z niezwykle uciążliwymi skutkami ubocznymi, które znacząco wpłynęły na jakość mojego życia. Najbardziej dokuczliwe były silne obrzęki i ból piersi, które utrzymywały się przez całą dobę, znacząco zaburzając nawet mój sen. Dodatkowo doświadczałam okresowych, nieprzyjemnych kłuć w piersiach. W porównaniu z tymi dolegliwościami, towarzyszące bóle głowy i nudności wydawały się stosunkowo łagodne.

    Mimo zapewnień lekarza o typowym trzymiesięcznym okresie adaptacyjnym organizmu, moje problemy nie ustępowały. Przełomowym momentem było rutynowe badanie USG piersi, które wykazało obecność licznych torbieli. Jest to dla mnie szczególnie niepokojące, ponieważ należę do grupy wysokiego ryzyka zachorowania na raka piersi i od pięciu lat regularnie, co pół roku, poddaję się badaniom kontrolnym. Zmiany, które pojawiły się w tym krótkim czasie, były zatrważające.

    Ostatecznie zdecydowałam się na zmianę leku na preparat o innym składzie, co przyniosło natychmiastową ulgę – wszystkie skutki uboczne ustąpiły. Niestety, wykryte torbiele pozostały. Z perspektywy czasu żałuję, że nie przerwałam terapii Liberelle już po pierwszym opakowaniu, gdy pojawiły się pierwsze niepokojące objawy. Ta sytuacja uświadomiła mi, jak ważne jest słuchanie sygnałów własnego organizmu i szybkie reagowanie na niepokojące objawy, nawet jeśli otrzymujemy zapewnienia o ich przejściowym charakterze.

    Odpowiedz
    • Również doświadczyłam podobnych trudności z tym lekiem i chciałabym dowiedzieć się, na jaki alternatywny preparat zdecydowałaś się przejść? Twoja sytuacja bardzo przypomina moje doświadczenia, dlatego będę wdzięczna za podzielenie się informacją o skuteczniejszym rozwiązaniu.

      Odpowiedz
  4. Chciałabym podzielić się moimi aktualnymi doświadczeniami ze stosowania tabletek Liberelle. Jestem w trakcie początkowej fazy terapii, właśnie przyjęłam drugą tabletkę, ale niepokoi mnie szereg działań niepożądanych, które się pojawiły. Najbardziej dokuczliwy jest uporczywy ból głowy, któremu towarzyszą mdłości i znaczna senność. Te objawy są na tyle uciążliwe, że poważnie rozważam przerwanie terapii. Zastanawiam się, czy te dolegliwości są typowe w początkowej fazie stosowania leku i czy mogą z czasem ustąpić, czy może powinnam skonsultować się z lekarzem w sprawie ewentualnej zmiany preparatu.

    Odpowiedz
    • W trakcie pierwszych dwóch tygodni stosowania Liberelle doświadczałam bólów głowy, co początkowo było dla mnie niepokojące. Jednak z czasem dolegliwości ustąpiły. Obecnie jestem w trakcie trzeciego opakowania i moje samopoczucie znacząco się poprawiło. Organizm zaadaptował się do leku, a wcześniejsze skutki uboczne całkowicie ustąpiły. Warto więc uzbroić się w cierpliwość podczas początkowej fazy stosowania preparatu.

      Odpowiedz
    • Przechodziłam przez podobne doświadczenia na początku terapii. Przez pierwsze dwa tygodnie stosowania leku również odczuwałam nieprzyjemne skutki uboczne, jednak z czasem organizm przystosował się do leczenia i wszystkie dolegliwości stopniowo ustąpiły. Warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ okres adaptacyjny może być trudny, ale zazwyczaj jest przejściowy. Po tym czasie terapia stała się znacznie bardziej komfortowa.

      Odpowiedz
  5. Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem z lekiem Liberelle, przepisanym w związku z torbielą jajnika. Po dwóch tygodniach stosowania niestety muszę zgłosić szereg niepokojących objawów. Już w pierwszym tygodniu pojawiło się nieregularne krwawienie, które utrzymuje się do tej pory bez tendencji do ustąpienia. Początkowo doświadczyłam intensywnych bólów głowy i uporczywych nudności, a obecnie zmagam się z silnym bólem w okolicy podbrzusza. Ze względu na nasilające się dolegliwości umówiłam już wizytę kontrolną u ginekologa, aby zweryfikować, czy ten konkretny preparat jest odpowiedni w moim przypadku. Uważam, że warto monitorować reakcje organizmu na nowo wprowadzane leki i pozostawać w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym.

    Odpowiedz
  6. Chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem z tabletkami antykoncepcyjnymi Liberelle. Obecnie kończę drugie opakowanie i są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne w życiu. Początek terapii był dość trudny – przez pierwszy tydzień odczuwałam silne nudności, które na szczęście ustąpiły po około 7 dniach. Obecnie moje ogólne samopoczucie jest dobre, jednak pojawił się bardzo niepokojący skutek uboczny – intensywne wypadanie włosów. Problem jest na tyle poważny, że w okolicy przedziałka widoczne jest już przerzedzenie włosów. Problem nasila się z dnia na dzień, co jest dla mnie bardzo stresujące. Planuję konsultację z lekarzem w celu zmiany preparatu na inny. Mam nadzieję, że uda się znaleźć alternatywę, która nie będzie powodować tak nieprzyjemnych skutków ubocznych.

    Odpowiedz
  7. Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem z przyjmowania tabletek Liberelle, które rozpoczęłam po długiej drodze powrotu do zdrowia z anoreksji. Moja historia jest szczególnie złożona, ponieważ mimo fizycznego wyjścia z choroby dwa lata temu, mój organizm potrzebował dodatkowego roku na przywrócenie regularnych cykli menstruacyjnych. Równowaga hormonalna była wtedy moim głównym wyzwaniem.

    Obecnie kończę drugie opakowanie Liberelle, które początkowo zaczęłam przyjmować w celach antykoncepcyjnych. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że moje obawy dotyczące skutków ubocznych okazały się przesadzone. Zaobserwowałam jedynie delikatne powiększenie piersi i sporadyczne nudności. Co do poziomu energii – jest on ściśle związany z moim ogólnym podejściem do zdrowego stylu życia.

    Prowadzę aktywny tryb życia, regularnie trenując i dbając o zbilansowaną dietę, co wydaje się dobrze współgrać z przyjmowaniem Liberelle. Dodatkowo, ze względu na genetyczne predyspozycje do żylaków, stosuję Diosminal oraz podstawową suplementację. Całość terapii jest monitorowana poprzez regularne badania krwi, których wyniki pozostają w normie.

    Szczególnie istotne jest dla mnie to, że udało mi się znaleźć równowagę między stosowaniem antykoncepcji hormonalnej a utrzymaniem stabilnej wagi i dobrego samopoczucia po przebytej anoreksji. To pokazuje, jak ważne jest indywidualne podejście do leczenia i uważne obserwowanie reakcji własnego organizmu na przyjmowane leki.

    Odpowiedz
  8. Od czterech dni przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Liberelle, które zostały mi przepisane po półtorarocznym stosowaniu wkładki domacicznej Mirena. Zdecydowałam się na zmianę metody antykoncepcji ze względu na znaczące skutki uboczne, jakich doświadczyłam podczas stosowania wkładki. Do najpoważniejszych należało wypadanie włosów – straciłam około połowę swojej naturalnej objętości włosów. Dodatkowo pojawiły się problemy z trądzikiem oraz nadmiernym owłosieniem na całym ciele, co stanowiło dla mnie duży dyskomfort.

    Po zapoznaniu się z opiniami innych użytkowniczek Liberelle na forum, odczuwam pewien niepokój co do potencjalnych efektów ubocznych. Obecnie mam przepisane dwa opakowania leku i planuję dokładnie obserwować, jak mój organizm zareaguje na nową terapię hormonalną. Zobowiązuję się podzielić się swoimi doświadczeniami po zakończeniu drugiego opakowania, aby moje obserwacje mogły być pomocne dla innych kobiet rozważających tę metodę antykoncepcji. Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia z przejściem z wkładki Mirena na Liberelle?

    Odpowiedz
    • Chciałabym podzielić się moimi doświadczeniami z tabletkami Liberelle po półrocznej kuracji. W sierpniu rozpoczęłam pierwszą kurację i początkowo doświadczałam dość uciążliwych mdłości. Na szczęście po drugim opakowaniu te dolegliwości znacząco się zmniejszyły. Obecnie jestem przy szóstym, ostatnim opakowaniu i mogę dokonać pełnej oceny. Niewątpliwym atutem Liberelle jest wysoka skuteczność antykoncepcyjna, która daje poczucie bezpieczeństwa. Niestety, wystąpił u mnie bardzo znaczący spadek libido, co wpłynęło negatywnie na jakość życia intymnego. Ta sytuacja skłoniła mnie do decyzji o czasowym, a być może nawet permanentnym odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Planuję poszukać alternatywnych metod antykoncepcji, które nie będą miały tak istotnego wpływu na moje życie seksualne.

      Odpowiedz
  9. Po porodzie rozpoczęłam stosowanie tabletek Liberelle, akurat zbiegło się to w czasie z pierwszą miesiączką po ciąży. Niestety, doświadczam przedłużającego się plamienia, które utrzymuje się nawet po standardowym siedmiodniowym okresie krwawienia miesiączkowego. Ten efekt uboczny, choć według ulotki często występujący, znacząco wpływa na jakość mojego życia intymnego, co jest szczególnie frustrujące w kontekście stosowania antykoncepcji.

    Obecnie kończę pierwsze opakowanie i planuję kontynuować terapię przez kolejny miesiąc, aby sprawdzić, czy organizm zaadaptuje się do leku. Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, rozważę zmianę metody antykoncepcji. Oprócz plamienia zaobserwowałam również zwiększoną drażliwość emocjonalną oraz wzmożoną senność.

    Na pozytywną uwagę zasługuje wpływ leku na stan mojej skóry, która znacząco się poprawiła. Jednakże korzyść ta nie równoważy dyskomfortu związanego z przedłużającym się plamieniem. Czy inne kobiety stosujące Liberelle po ciąży doświadczyły podobnych efektów ubocznych i jak długo one się utrzymywały?

    Odpowiedz
  10. Po rozpoczęciu pierwszego opakowania Liberelle doświadczam szeregu uciążliwych skutków ubocznych, które znacząco wpływają na moją codzienną aktywność. Najbardziej dokuczliwe jest wszechogarniające uczucie osłabienia oraz wyraźne osłabienie siły mięśniowej, co bardzo utrudnia wykonywanie nawet podstawowych czynności. Dodatkowo występuje uporczywa senność, która nie ustępuje w ciągu dnia. Te objawy są na tyle intensywne, że większość czasu spędzam w pozycji leżącej, a mój organizm domaga się ciągłego snu. Zastanawiam się, czy inne osoby również doświadczyły tak silnej reakcji na początku terapii i jak długo utrzymywały się te objawy? Czy z czasem organizm przyzwyczaja się do leku i dolegliwości ustępują?

    Odpowiedz
  11. Moje doświadczenie z tabletkami niestety nie było pozytywne. Stosowałam preparat przez okres dwóch miesięcy, od lutego do marca, z powodu nawracających torbieli na jajniku. Niestety, lek nie tylko nie przyniósł oczekiwanych rezultatów w leczeniu torbieli, ale wywołał szereg nieprzyjemnych skutków ubocznych. Do najpoważniejszych dolegliwości, które u mnie wystąpiły, należały: intensywne wysypki w okolicy pleców, regularne plamienia międzymiesiączkowe, uporczywe bóle i znaczny obrzęk piersi, częste mdłości oraz nieprzyjemne dolegliwości w okolicy podbrzusza. Dodatkowo zaobserwowałam wyraźne wahania nastroju, ze szczególną skłonnością do płaczu, zwiększoną drażliwość emocjonalną, częste bóle głowy oraz nasiloną suchość pochwy w porównaniu do stanu sprzed terapii. Z mojego doświadczenia wynika, że kluczowe znaczenie ma dokładna diagnostyka i znalezienie źródła problemu. Warto regularnie wykonywać badania cytologiczne i dążyć do poznania prawdziwej przyczyny dolegliwości ginekologicznych, zamiast od razu sięgać po środki hormonalne. Te tabletki nie są uniwersalnym rozwiązaniem wszystkich problemów zdrowotnych, a ich stosowanie powinno być poprzedzone dokładną diagnostyką i być dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentki.

    Odpowiedz
  12. Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem ze stosowaniem różnych środków antykoncepcyjnych. Pół roku temu rozpoczęłam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Mywy, jednak ta decyzja okazała się niefortunna ze względu na liczne skutki uboczne. W trakcie dwumiesięcznej kuracji borykałam się z szeregiem uciążliwych dolegliwości – codziennymi mdłościami, zwiększoną wrażliwością i bólem piersi, znacznymi wahaniami nastroju oraz ogólnym rozdrażnieniem. Dodatkowo odczuwałam wyraźny spadek energii i chroniczne zmęczenie, które znacząco wpływały na moje codzienne funkcjonowanie.

    Ze względu na te nieprzyjemne efekty uboczne, zdecydowałam się przerwać stosowanie Mywy i skonsultować się z lekarzem w sprawie alternatywnego preparatu. Po konsultacji otrzymałam receptę na Liberelle i jestem niezwykle usatysfakcjonowana tą zmianą. Obecnie nie doświadczam żadnych skutków ubocznych, co pozwala mi na komfortowe stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Tolerancja nowego leku jest znacznie lepsza, a ja mogę normalnie funkcjonować bez przykrych dolegliwości, które towarzyszyły mi podczas stosowania poprzedniego preparatu.

    Odpowiedz
    • Jest to moje osobiste doświadczenie po dziewięciu opakowaniach leku, który został mi przepisany w celu zmniejszenia mięśniaka. Chciałabym zwrócić szczególną uwagę na poważne zmiany emocjonalne, jakich doświadczyłam podczas tej terapii. Jako osoba, która wcześniej nie stosowała żadnych tabletek hormonalnych, zauważyłam bezprecedensową huśtawkę nastrojów, szczególnie nasiloną w okresie przedmiesiączkowym i podczas miesiączki.

      Dodatkowo, pojawiły się znaczące zaburzenia cyklu menstruacyjnego. Początkowo, zgodnie z ostrzeżeniami lekarza, występował całkowity chaos w regularności. Choć sytuacja nieco się ustabilizowała, nadal pozostaje nieprzewidywalna – czasem miesiączka pojawia się punktualnie, innym razem nawet 4 dni przed terminem, a krwawienie potrafi utrzymywać się przez 10 dni.

      Co szczególnie niepokojące, znacząco pogorszyły się dolegliwości menstruacyjne. Wcześniej radziłam sobie z nimi stosunkowo dobrze, teraz jednak doświadczam intensywnego bólu podbrzusza, który pojawia się kilka dni przed miesiączką i utrzymuje się przez pierwsze dwa dni krwawienia. Ból jest na tyle silny, że niemożliwe jest funkcjonowanie bez środków przeciwbólowych.

      Ze względu na te wszystkie skutki uboczne, planuję konsultację z lekarzem w celu zmiany leku na inny preparat.

      Odpowiedz
  13. Obecnie jestem w trakcie trzeciego opakowania tego leku i niestety zmagam się z uporczywymi mdłościami, które regularnie powracają pomimo długotrwałego stosowania. To dość uciążliwy skutek uboczny, który towarzyszy mi przez cały okres terapii. Poza tym pozostałe aspekty działania leku oceniam pozytywnie i nie zauważyłam innych znaczących niedogodności. Warto jednak wspomnieć o kwestii dostępności – preparat nie zawsze jest od ręki w aptekach i zazwyczaj wymaga wcześniejszego zamówienia. Dla osób planujących dłuższą kurację zalecam zamawianie kolejnego opakowania z odpowiednim wyprzedzeniem, aby uniknąć przerw w terapii. Zastanawia mnie, czy ktoś znalazł skuteczny sposób na zminimalizowanie tych uporczywych mdłości podczas stosowania leku?

    Odpowiedz
  14. Chciałabym podzielić się swoim doświadczeniem z lekiem Liberelle, który początkowo wzbudzał moje wątpliwości jako metoda antykoncepcji. Do rozpoczęcia terapii zmusiły mnie poważne problemy zdrowotne – od 16 roku życia zmagałam się z nawracającymi torbielami jajników, a sytuacja znacznie się pogorszyła, gdy zaczęłam doświadczać dwóch miesiączek w miesiącu. Krytycznym momentem był luty, kiedy krwawienie stało się ciągłe i niekontrolowane.

    Po konsultacji lekarz zalecił terapię hormonalną przy użyciu Liberelle, z nietypowym schematem dawkowania – pierwsze trzy dni miały obejmować podwójną dawkę. Już pierwszy dzień przyjmowania dwóch tabletek okazał się niezwykle trudny. Następnego dnia doświadczyłam bardzo nieprzyjemnych skutków ubocznych – silnych mdłości i ogólnego osłabienia, które znacząco utrudniły mi codzienne funkcjonowanie, nawet w tak podstawowych czynnościach jak opieka nad małym dzieckiem.

    Z obawy przed podobnymi reakcjami, drugiego dnia zdecydowałam się na zmniejszenie dawki do jednej tabletki, mimo zaleceń lekarza. Ta decyzja okazała się słuszna – samopoczucie znacznie się poprawiło. Podejrzewam, że początkowe problemy wynikały z kombinacji podwójnej dawki i faktu, że mój organizm dopiero przyzwyczajał się do nowego preparatu.

    Obecnie kończę trzecie opakowanie i sytuacja się ustabilizowała. W pierwszym miesiącu stosowania występowało krwawienie, które ustąpiło po rozpoczęciu drugiego opakowania, po standardowej przerwie na miesiączkę. Jak wygląda Wasze doświadczenie z pierwszymi dniami stosowania tego leku?

    Odpowiedz
  15. Jestem w trakcie terapii hormonalnej z wykorzystaniem tabletek Liberelle od trzech miesięcy i doświadczam znaczących zaburzeń cyklu menstruacyjnego. Krwawienie występuje w sposób ciągły, co sprawia, że kompletnie straciłam orientację w swoim cyklu miesięcznym. Nie potrafię już określić, kiedy rozpoczyna się właściwa miesiączka, a kiedy mam do czynienia z krwawieniem międzymiesiączkowym. Ta sytuacja jest dla mnie bardzo dezorientująca i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Zastanawiam się, czy inne kobiety również doświadczają podobnych problemów podczas stosowania tego leku? Czy te objawy są typowe na początku terapii?

    Odpowiedz
  16. Czy ktoś może doradzić w kwestii przyjmowania tabletek Liberelle? Zastanawia mnie, jak istotna jest pora przyjmowania leku – czy muszę przestrzegać sztywno ustalonej godziny, na przykład zawsze o 7:00 rano, czy też pewna elastyczność czasowa jest dopuszczalna? Interesuje mnie szczególnie, czy występują jakieś różnice w skuteczności leku, jeśli przyjmuję go raz o godzinie 7:00, a innym razem o 9:00 rano. Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii?

    Odpowiedz
  17. Chciałabym podzielić się swoimi doświadczeniami z przyjmowania Liberelle, które stosowałam od grudnia 2019 roku do dnia dzisiejszego, kiedy podjęłam decyzję o odstawieniu leku. W ostatnim okresie przyjmowania preparatu zaobserwowałam szereg niepokojących objawów, które znacząco wpłynęły na jakość mojego życia. Szczególnie uciążliwe okazały się intensywne bóle głowy, które pojawiły się kilka dni temu. Dodatkowo zaobserwowałam wyraźne pogorszenie kondycji skóry, która stała się przesuszona, oraz występowanie dotkliwych bólów piersi. Niepokojące są również zmiany w sferze psychicznej – doświadczam wyraźnych wahań nastroju oraz znacznego spadku libido. Zauważyłam też, że moja wydolność fizyczna uległa pogorszeniu – nawet przy niewielkim wysiłku pojawia się uczucie zmęczenia. Te dolegliwości skłoniły mnie do zaprzestania stosowania preparatu.

    Odpowiedz
  18. Chciałabym podzielić się swoimi pozytywnymi doświadczeniami po zakończeniu trzymiesięcznej kuracji (3 opakowania po 21 tabletek). Jako osoba zmagająca się z zespołem policystycznych jajników (PCOS), byłam szczególnie wyczulona na potencjalne skutki uboczne, jednak ku mojemu zadowoleniu nie zaobserwowałam żadnych niepożądanych reakcji. Co więcej, moja wcześniejsza terapia PCOS przyniosła bardzo dobre rezultaty – cykle miesiączkowe ustabilizowały się i stały regularne, a badania wykazały znaczące zmniejszenie liczby torbieli na jajnikach, do tego stopnia, że mogłam przerwać wcześniejsze leczenie.

    Szczególnie pozytywnym aspektem jest brak wpływu na wagę, co było moim głównym zmartwieniem ze względu na tendencję do przybierania na wadze związaną z PCOS. Mimo że mój organizm jest podatny na wahania wagi, zwłaszcza gdy nie przestrzegam ściśle diety, podczas stosowania tabletek udało mi się utrzymać stabilną masę ciała przy normalnym odżywianiu. To bardzo ważne dla mnie osiągnięcie, biorąc pod uwagę, jak trudne może być utrzymanie prawidłowej wagi przy PCOS.

    Odpowiedz
  19. Chciałabym podzielić się swoimi doświadczeniami z pierwszych dwóch tygodni stosowania tabletek Liberelle, które są moją pierwszą antykoncepcją hormonalną. Proces adaptacji organizmu do leku przebiega etapowo i zauważyłam wyraźne różnice między pierwszym a drugim tygodniem stosowania.

    Początkowy okres był dość trudny – w pierwszym tygodniu zmagałam się z dokuczliwymi mdłościami oraz wyraźnie obniżonym nastrojem. Na szczęście te objawy zaczęły ustępować wraz z rozpoczęciem drugiego tygodnia przyjmowania leku. Obecnie jednak wciąż doświadczam plamieniu międzymiesiączkowego oraz odczuwam dyskomfort w okolicy podbrzusza, przypominający dolegliwości miesiączkowe.

    Dodatkowo zaobserwowałam pojawienie się delikatnych zmian skórnych w obrębie twarzy i dekoltu, choć nie mam stuprocentowej pewności, czy jest to bezpośrednio związane z przyjmowaniem tabletek. Warto zaznaczyć, że jako osoba rozpoczynająca terapię hormonalną, zdaję sobie sprawę, że mój organizm potrzebuje czasu na przystosowanie się do egzogennych hormonów. Jest to naturalny proces adaptacyjny, który może przebiegać różnie u poszczególnych kobiet.

    Odpowiedz
  20. Chciałabym podzielić się swoimi doświadczeniami po dwutygodniowym stosowaniu tabletek Liberelle. Początkowy okres przyjmowania leku był dość wymagający – przez pierwsze 4-5 dni doświadczałam szeregu skutków ubocznych. Pojawiły się delikatne zawroty głowy, ogólne osłabienie organizmu oraz wyraźne wahania nastroju. Na szczęście wszystkie te nieprzyjemne objawy miały charakter przejściowy i całkowicie ustąpiły po około pięciu dniach stosowania.

    Obecnie, po adaptacji organizmu do leku, moje samopoczucie jest naprawdę dobre. Co istotne, nie zaobserwowałam żadnych niekorzystnych zmian w wyglądzie czy masie ciała, co często bywa obawą przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej. Szczególnie pozytywnym aspektem jest wpływ na libido, które nie tylko nie zostało obniżone, ale nawet zauważyłam jego poprawę w porównaniu do okresu przed rozpoczęciem stosowania Liberelle. Jak dotąd moje doświadczenia z tym preparatem są bardzo pozytywne.

    Odpowiedz
  21. Zastanawiam się nad wpływem tego preparatu na cerę, ponieważ słyszałam wiele pozytywnych opinii na ten temat. Jestem szczególnie zainteresowana czasem, po jakim można zauważyć pierwsze efekty stosowania. Wiele osób wspomina o korzystnym działaniu na skórę, ale chciałabym poznać konkretne doświadczenia dotyczące okresu, po którym widoczne są pierwsze rezultaty. Czy ktoś może podzielić się swoimi obserwacjami odnośnie wpływu na kondycję skóry i przybliżonego czasu oczekiwania na efekty?

    Odpowiedz
  22. Drogie użytkowniczki, za kilka dni rozpoczynam kurację lekiem Liberelle i bardzo zależy mi na poznaniu Waszych doświadczeń. Jak znosicie terapię? Jakie są Wasze odczucia i obserwacje podczas stosowania tego leku? Będę bardzo wdzięczna za podzielenie się swoimi wrażeniami i ewentualnymi wskazówkami, które mogą być pomocne dla osoby rozpoczynającej leczenie.

    Odpowiedz
    • Niestety muszę podzielić się moim negatywnym doświadczeniem z pierwszego tygodnia stosowania leku. Zmuszona byłam przerwać terapię z powodu bardzo uciążliwych objawów nocnych. Regularnie budziłam się w nocy z powodu intensywnego bólu oraz drętwienia kończyn górnych i dolnych. Co więcej, następnego dnia odczuwałam znaczne osłabienie mięśni rąk i nóg, co poważnie utrudniało mi codzienne funkcjonowanie. Te objawy były na tyle uciążliwe, że kontynuacja leczenia stała się niemożliwa.

      Odpowiedz
  23. Chciałabym podzielić się swoimi początkowymi doświadczeniami ze stosowaniem leku Liberelle. Już po rozpoczęciu terapii zaczęłam odczuwać dość intensywne skutki uboczne. Najbardziej dokuczliwe są silne bóle głowy, które pojawiły się i utrzymują się od początku kuracji. W pierwszej dobie przyjmowania leku dodatkowo wystąpiły nieprzyjemne zawroty głowy, które nieco utrudniały normalne funkcjonowanie.

    Podczas wizyty w aptece postanowiłam skonsultować te dolegliwości z farmaceutką. Dowiedziałam się, że Liberelle jest często przepisywanym środkiem przez lekarzy. Mimo to zastanawiam się nad intensywnością odczuwanych objawów, szczególnie że jestem dopiero na początku terapii – przyjęłam zaledwie drugą tabletkę. Czy ktoś z przyjmujących ten lek doświadczał podobnych dolegliwości? Interesuje mnie szczególnie, czy te objawy mają tendencję do ustępowania w miarę kontynuowania terapii.

    Odpowiedz
  24. Chciałabym podzielić się moimi doświadczeniami po dwóch tygodniach stosowania tego leku. Początkowo pojawiły się pewne skutki uboczne – odczuwałam mdłości i chwilowe osłabienie, a także zauważyłam wahania nastroju i podwyższoną drażliwość. Jednak z czasem organizm zaadaptował się do leku i obecnie obserwuję znaczną poprawę samopoczucia.

    Jestem szczególnie zadowolona z pozytywnego wpływu na moje samopoczucie psychiczne – mam świetny nastrój, a co najważniejsze, nastąpiła wyraźna poprawa libido, które było problematyczne podczas poprzedniej terapii tabletkami Atyvia. Zauważyłam także zmiany fizyczne – piersi są nieco powiększone i wrażliwe na dotyk, co w moim przypadku jest akceptowalnym efektem ubocznym.

    Co ciekawe, ustąpiły również wcześniejsze problemy z obrzękami w okolicy kolan, które prawdopodobnie były spowodowane poprzednimi tabletkami. Ogólnie jestem zadowolona z dotychczasowych efektów terapii, choć oczywiście będę nadal obserwować, jak mój organizm reaguje na lek w dłuższej perspektywie czasowej.

    Odpowiedz
  25. Chciałabym podzielić się moim dwutygodniowym doświadczeniem ze stosowaniem leku Liberelle. Niestety, moje reakcje na ten preparat nie są najlepsze. W pierwszym tygodniu przyjmowania pojawiły się uporczywe mdłości, które znacząco utrudniały mi codzienne funkcjonowanie. Sytuacja pogorszyła się w drugim tygodniu, gdy zaczęłam odczuwać nieprzyjemne duszności. Te nasilające się skutki uboczne sugerują, że ten lek może nie być dla mnie odpowiednim wyborem. Moje doświadczenia wskazują na słabą tolerancję organizmu na ten preparat, co skłania mnie do przemyślenia dalszej terapii i konsultacji dotyczącej ewentualnej zmiany leczenia na alternatywny środek.

    Odpowiedz
  26. Chciałabym podzielić się moimi bardzo pozytywnymi doświadczeniami z 4-miesięcznego stosowania tabletek Liberelle. Przez cały okres przyjmowania leku nie zaobserwowałam żadnych niepokojących skutków ubocznych, a moje samopoczucie jest bardzo dobre. Co szczególnie istotne, preparat zapewnia pełną skuteczność w zakresie antykoncepcji, co daje mi poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Na podstawie mojego dotychczasowego doświadczenia mogę z przekonaniem polecić Liberelle jako skuteczny i dobrze tolerowany środek antykoncepcyjny. Jestem bardzo zadowolona z wyboru tego preparatu, który spełnia wszystkie moje oczekiwania dotyczące bezpiecznej antykoncepcji.

    Odpowiedz
  27. Witam wszystkie użytkowniczki! Zastanawiam się nad rozpoczęciem terapii tymi tabletkami i bardzo zależy mi na poznaniu Waszych doświadczeń. Czy mogłybyście podzielić się swoimi obserwacjami odnośnie samopoczucia podczas stosowania tego leku? Szczególnie interesują mnie wszelkie zmiany w samopoczuciu, zarówno te pozytywne jak i ewentualne skutki uboczne. Będę bardzo wdzięczna za podzielenie się swoimi doświadczeniami, które pomogą mi podjąć świadomą decyzję o rozpoczęciu terapii.

    Odpowiedz
    • Z uwagą przeszukuję różne źródła internetowe w poszukiwaniu informacji o tym leku, jednak dostępnych danych jest bardzo niewiele. Dzisiaj rozpoczęłam kurację od pierwszej tabletki i jestem bardzo ciekawa efektów. Będę obserwować reakcję mojego organizmu i chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami. Zachęcam również inne osoby stosujące ten preparat do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami w tym miejscu – będzie to niezwykle pomocne dla osób rozważających rozpoczęcie terapii. Czy ktoś z Was ma już jakieś doświadczenia z tym lekiem?

      Odpowiedz
    • Po przyjęciu dwóch dawek leku moje samopoczucie pozostaje dobre i nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów. Będę uważnie obserwować, jak mój organizm zareaguje na dalsze dawki preparatu. Jestem ciekawa Waszych doświadczeń z wcześniej stosowanymi lekami oraz tego, jak wpłynęły one na Wasze ogólne samopoczucie i funkcjonowanie? Czy mogłybyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie skuteczności i ewentualnych efektów ubocznych poprzednich terapii?

      Odpowiedz
  28. Dzisiaj otrzymałam receptę na tabletki Liberelle i chciałabym dowiedzieć się więcej o doświadczeniach innych osób z tym lekiem. Szczególnie interesują mnie informacje o samopoczuciu podczas stosowania, ewentualnych skutkach ubocznych oraz czasie, po jakim można zaobserwować pierwsze efekty działania. Czy ktoś z przyjmujących ten lek mógłby podzielić się swoimi wrażeniami? Jak wpływa on na codzienne funkcjonowanie? Bardzo zależy mi na poznaniu realnych doświadczeń pacjentów przed rozpoczęciem terapii.

    Odpowiedz
  29. Wygląda na to, że wkrótce dołączę do grona osób stosujących Liberelle. Moje doświadczenia z próbą zakupu leku są podobne do innych pacjentek – apteka musiała specjalnie sprowadzić preparat, ponieważ nie był dostępny na stanie. Planuję rozpocząć przyjmowanie około 20 lutego. W moim przypadku ginekolog przepisała Liberelle ze względu na szczególnie bolesne miesiączki. Mimo że mam już 23 lata, będą to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne, więc jestem szczególnie zainteresowana poznaniem doświadczeń innych kobiet. Bardzo proszę o podzielenie się Waszymi obserwacjami odnośnie samopoczucia podczas stosowania tego leku – jak wpływa na organizm, czy pojawiają się jakieś skutki uboczne, jak szybko można zaobserwować efekty łagodzące dolegliwości menstruacyjne? Każda informacja będzie dla mnie niezwykle cenna przed rozpoczęciem terapii.

    Odpowiedz
  30. Stosuję preparat od tygodnia i jestem mile zaskoczony pierwszymi rezultatami – zaobserwowałem znaczącą poprawę w wyglądzie chorego paznokcia, który zmniejszył się o ponad połowę. Co ciekawe i bardzo pozytywne, lek wydaje się działać selektywnie, koncentrując się tylko na zmienionym chorobowo fragmencie, nie wpływając na zdrową część paznokcia. Warto podkreślić, że w trakcie stosowania nie doświadczyłem żadnych niepożądanych skutków ubocznych, co dodatkowo potwierdza skuteczność i bezpieczeństwo tego preparatu w leczeniu zmian grzybiczych paznokci.

    Odpowiedz
    • Po przyjęciu pięciu tabletek z drugiego opakowania Liberelle mogę podzielić się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami. Ogólnie moje samopoczucie jest dobre, nie zaobserwowałam znaczących czy niepokojących skutków ubocznych podczas stosowania leku. Jedyną zauważalną dolegliwością są zaparcia pojawiające się w trakcie menstruacji.

      Jeśli chodzi o wpływ na masę ciała, zaobserwowałam typowe dla cyklu menstruacyjnego wahania – niewielki przyrost wagi podczas miesiączki, który następnie ustąpił, a masa ciała powróciła do wartości wyjściowych. Obecnie jedynym dodatkowym objawem, który zauważyłam, jest wrażliwość i niewielki obrzęk piersi.

      Podsumowując, moje doświadczenia z lekiem Liberelle są jak dotąd pozytywne, a zaobserwowane efekty uboczne pozostają w granicach typowych reakcji organizmu.

      Odpowiedz
      • Chciałabym podzielić się aktualizacją mojej sytuacji po stosowaniu Liberelle. Po dokładnej analizie swojego stanu zdrowia, wspólnie z partnerem podjęliśmy decyzję o całkowitym odstawieniu tabletek. Od czasu mojego ostatniego komentarza zaobserwowałam znaczące zmiany w organizmie – przybrałam na wadze aż 7 kilogramów, co jest dla mnie bardzo niepokojące. Pojawiły się poważne problemy z układem pokarmowym – zaparcia są tak nasilone, że wizyta w toalecie zdarza się zaledwie raz na półtora tygodnia.

        Najbardziej niepokojące są jednak zmiany w moim samopoczuciu psychicznym. Doświadczam przewlekłego zmęczenia, ciągłej senności, a moje reakcje emocjonalne są znacznie bardziej intensywne niż zwykle – jestem drażliwa i często płaczę bez wyraźnego powodu. Te objawy są na tyle silne, że zaczęłam podejrzewać u siebie rozwój depresji.

        Dodatkowo pojawiły się problemy z wypadaniem włosów, łamliwością paznokci, a nawet pogorszeniem wzroku. Bardzo niepokoi mnie lista skutków ubocznych zawarta w ulotce – jest ona niezwykle długa i zawiera poważne dolegliwości. Zastanawiam się, jak tak silnie działający preparat może być powszechnie stosowany? Czy ktoś z Was również doświadczył podobnych objawów podczas stosowania tego leku? Mam nadzieję, że po odstawieniu preparatu mój organizm stopniowo powróci do równowagi.

        Odpowiedz
        • W pełni utożsamiam się z opisanymi problemami związanymi ze stosowaniem Liberelle. W moim przypadku również pojawiły się bardzo niepokojące skutki uboczne – zaobserwowałam znaczny przyrost masy ciała o około 5 kilogramów, ale najbardziej alarmującym objawem jest nasilone wypadanie włosów. Każde mycie włosów kończy się widokiem dużej ilości wypadniętych włosów w odpływie zlewu, co jest dla mnie niezwykle stresujące. Te poważne skutki uboczne zmusiły mnie do natychmiastowego zaprzestania stosowania tego preparatu. Intensywność tych niepożądanych reakcji organizmu jest dla mnie nie do zaakceptowania i znacząco wpływa na moje samopoczucie oraz pewność siebie.

          Odpowiedz
  31. Witam wszystkie użytkowniczki! Niedawno otrzymałam od mojej lekarki prowadzącej receptę na tabletki antykoncepcyjne Liberelle. Jako nowa pacjentka rozpoczynająca terapię tym preparatem, chciałabym dowiedzieć się więcej o Waszych doświadczeniach związanych z jego stosowaniem. Szczególnie interesuje mnie, jak znosiłyście pierwsze miesiące przyjmowania leku, czy pojawiły się jakieś skutki uboczne, czy zauważyłyście zmiany w samopoczuciu lub wyglądzie? Będę wdzięczna za podzielenie się Waszymi obserwacjami, które pomogą mi lepiej przygotować się do rozpoczęcia kuracji. Czy możecie podzielić się swoimi wrażeniami na temat działania tego preparatu?

    Odpowiedz
    • Moje zainteresowanie wzbudza opinia innych osób stosujących te tabletki, ponieważ właśnie otrzymałam receptę od swojego lekarza prowadzącego. Chciałabym dowiedzieć się więcej na temat doświadczeń innych pacjentów z tym lekiem – jakie są efekty jego działania, czy występują skutki uboczne oraz jak wygląda proces adaptacji organizmu w początkowym okresie stosowania? Byłabym wdzięczna za podzielenie się swoimi wrażeniami, które pomogą mi podjąć świadomą decyzję dotyczącą rozpoczęcia terapii tym preparatem.

      Odpowiedz
      • Po ukończeniu pierwszego opakowania Liberelle mogę podzielić się swoimi pozytywnymi doświadczeniami z tym preparatem. W moim przypadku krwawienie wystąpiło zgodnie z oczekiwaniami, trzy dni po przyjęciu ostatniej tabletki. Przez cały okres stosowania nie zaobserwowałam żadnych niepokojących zmian – samopoczucie pozostało dobre, a waga utrzymała się na stabilnym poziomie. Jest to już moja trzecia próba z różnymi tabletkami antykoncepcyjnymi i mam nadzieję, że właśnie Liberelle okaże się tym właściwym preparatem, który będzie najlepiej współpracował z moim organizmem. Dotychczasowe doświadczenia są obiecujące i liczę na długoterminową kompatybilność z tym lekiem.

        Odpowiedz

Dodaj komentarz