ELVANSE

KATEGORIA:
LEKI NEUROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

ELVANSE - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku ELVANSE. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku ELVANSE w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ELVANSE? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Elvanse jest przeznaczony do leczenia ADHD. Pełna nazwa ADHD to „zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi”. Lek korzystnie wpływa na czynność mózgu i może poprawić koncentrację uwagi oraz zmniejszyć pobudliwość. Lek stosuje się równocześnie z innymi sposobami leczenia ADHD, takimi jak psychoterapia i terapia poznawczo – behawioralna.

SKŁAD ELVANSE, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest lisdeksamfetaminy dimezylan

Każda kapsułka 30 mg zawiera 30 mg lisdeksamfetaminy dimezylanu, co odpowiada 8,9 mg deksfamfetaminy.
Każda kapsułka 50 mg zawiera 50 mg lisdeksamfetaminy dimezylanu, co odpowiada 14,8 mg deksfamfetaminy.
Każda kapsułka 70 mg zawiera 70 mg lisdeksamfetaminy dimezylanu, co odpowiada 20,8 mg deksfamfetaminy.

Pozostałe składniki:
• Zawartość kapsułki: celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa i magnezu stearynian.
• Osłonka kapsułki: żelatyna, tusz (szelak i żelaza tlenek czarny E 172)
• Barwniki otoczki kapsułki: tytanu dwutlenek (E 171)
– Kapsułka 30 mg zawiera również erytrozynę (E 127)
– Kapsułka 50 mg zawiera również błękit brylantowy FCF (E 133)
– Kapsułka 70 mg zawiera również błękit brylantowy FCF (E 133) i erytrozynę (E 127)

JAKIE JEST DAWKOWANIE ELVANSE? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zalecana dawka
Lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Elvanse przepisano dla określonego pacjenta i nie należy go dawać innym, nawet jeśli mają podobne objawy.

Maksymalna dawka to 70 mg na dobę.

Jak przyjmować lek Elvanse
• Lek Elvanse należy przyjmować rano przed śniadaniem. Może być przyjmowany z jedzeniem lub bez.
• Lek Elvanse można zażywać na dwa sposoby:
o Połknąć całą kapsułkę popijając wodą lub
o Otworzyć kapsułkę i wsypać zawartość do:
– jogurtu lub innego miękkiego pokarmu
– szklanki z wodą lub sokiem pomarańczowym

Łyżką dokładnie wymieszać lek Elvanse z jogurtem, wodą lub sokiem pomarańczowym. Zaraz po wymieszaniu z lekiem Elvanse należy zjeść jogurt lub wypić wodę albo sok pomarańczowy. Nie należy odkładać zażycia leku na później. Na ściankach naczynia lub szklanki może pozostać biały osad. Nie należy się tym jednak martwić, ponieważ nie zawiera on substancji czynnej.

Dawka
• Lek Elvanse jest dostępny w kapsułkach zawierających 30 mg, 50 mg lub 70 mg leku. Lekarz powie którą dawkę należy codziennie zażywać.
• Zaleca się rozpoczęcie leczenia od dawki 30 mg. Następnie lekarz może zwiększyć dawkę do 50 mg lub 70 mg.
• Jeśli u pacjenta rozpoznano chorobę nerek, lekarz może zmniejszyć dawkę.
• Nie należy samodzielnie zmniejszać dawek ani zażywać części kapsułek. Zawsze należy zażyć całą zawartość kapsułki. Nie należy zażywać mniej niż jedną kapsułkę na dobę.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ELVANSE, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie zażycia zbyt dużej dawki leku, należy natychmiast zgłosić się do lekarza lub wezwać karetkę pogotowia. Pacjent powinien powiedzieć personelowi medycznemu, jaką dawkę zażył.

Objawy przedawkowania mogą obejmować: niepokój, drżenie, nasilenie niekontrolowanych ruchów drobne skurcze mięśni, szybki oddech, splątanie, skłonność do przemocy i kłótni, widzenie, słyszenie lub odczuwanie nieistniejących rzeczy (omamy), napady paniki, wysoką gorączkę lub uszkodzenie (rozpad) mięśni. Później może wystąpić zmęczenie i depresja. Niekiedy obserwuje się zmiany pracy serca (szybki, wolny lub nieregularny rytm serca), zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie krwi, zapaść krążeniową, drgawki i śpiączkę. Pacjenci mogą mieć nudności, biegunkę lub kurczowe bóle brzucha

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Elvanse należy przyjmować rano przed śniadaniem. Może być przyjmowany z jedzeniem lub bez.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ELVANSE W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie wiadomo, czy lek Elvanse wpływa na nienarodzone dzieci. Organizm rozkłada lek Elvanse na substancje, które mogą przenikać przez łożysko i do mleka karmiących kobiet. Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub jeśli planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Podczas leczenia nie należy stosować tego leku, chyba, że wyraźnie zalecił to lekarz; podczas leczenia nie należy karmić piersią. Nie wiadomo, czy lek Elvanse wpływa na płodność.

ULOTKA LEKU ELVANSE – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ELVANSE CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - ELVANSE CENA, REFUNDACJA

ELVANSE OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(21 ocen, średnia: 7,10 na 10)
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here