Coldrex KTR

Coldrex KTR to lek dostępny bez recepty, stosowany w celu łagodzenia objawów przeziębienia i grypy. Zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, fenylefrynę, która udrażnia nos, oraz witaminę C. Lek jest dostępny w formie tabletek oraz proszku do sporządzania roztworu doustnego. Wskazany jest do stosowania u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12 lat.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Coldrex KTR jest lekiem o działaniu: przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i udrożniającym przewody nosowe oraz ujścia zatok przynosowych. Coldrex KTR jest wskazany w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, takich jak: katar, zatkany nos, ból gardła, ból głowy, bóle mięśniowe, gorączka, ból w przebiegu zapalenia zatok przynosowych.

Skład

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu i 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny oraz substancje pomocnicze: karmelozę sodową, powidon, skrobię żelowaną, krospowidon, kwas stearynowy, celulozę mikrokrystaliczną, krzemionkę koloidalną bezwodną, kwas stearynowy, potrójnie tłoczony, magnezu stearynian, indygotynę (E132), Opadry Clear YS-1-19025-A (hypromeloza, glikol polietylenowy), wosk Carnauba.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Doustnie, 2 tabletki, do 3 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 3 dawki w ciągu doby.
Nie należy stosować dawki większej niż zalecana.
Jeśli objawy nie ustąpią po 3 dniach należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie preparatu u dzieci
Nie zaleca się podawania leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Przedawkowanie

W przypadku zażycia więcej niż 6 tabletek preparatu w ciągu 24 godzin należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, nawet jeżeli nie wystąpiły żadne objawy niepożądane.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zażyciem leku podczas ciąży należy poradzić się lekarza.

Ulotka Coldrex KTR

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

Opinie o Coldrex KTR (forum)

Stosujesz Coldrex KTR? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Coldrex KTR. Podziel się doświadczeniami na forum.