Konsultacja merytoryczna:

Cefepim MIP Pharma

Cefepim MIP Pharma jest antybiotykiem stosowanym u dorosłych i dzieci. Jego działanie polega na zabijaniu bakterii powodujących zakażenia. Należy do grupy antybiotyków zwanych cefalosporynami czwartej generacji.

Cefepim MIP Pharma jest stosowany w leczeniu następujących zakażeń:

U dorosłych i dzieci powyżej 12 lat, włączając:
· zakażenia płuc (zapalenia płuc)
· powikłane (ciężkie) zakażenia dróg moczowych
· powikłane (ciężkie) zakażenia w obrębie jamy brzusznej
· zapalenia wyściółki jamy brzusznej (zapalenia otrzewnej) związane z dializami u pacjentów poddawanych ciągłej ambulatoryjnej dializie otrzewnowej (CAPD)

U dorosłych:
· ostre zakażenia pęcherzyka żółciowego

U dzieci w wieku od 2 miesięcy do 12 lat o masie ciała mniejszej niż 40 kg, w tym:
· powikłane (ciężkie) zakażenia dróg moczowych
· zakażenia płuc (zapalenie płuc)
· bakteryjne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych

Cefepim jest również stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 2 miesiąca życia:
· w leczeniu ataków gorączki występującej z nieznanego powodu u pacjentów ze zmniejszoną odpornością (jeśli podejrzewa się, że gorączka została wywołana zakażeniem bakteryjnym u pacjentów z neutropenią o nasileniu średnio-ciężkim do ciężkiego); w razie konieczności należy dołączyć do leczenia inny antybiotyk,
· w leczeniu zakażenia krwi bakteriami (bakteriemia).

Jaki jest skład Cefepim MIP Pharma, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest cefepim w postaci cefepimu dichlorowodorku jednowodnego.
Pozostały składnik to L-Arginina.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cefepim MIP Pharma – jak stosować ten lek?

Sposób podawania:
Cefepim MIP Pharma jest zwykle podawany przez lekarza lub pielęgniarkę. Podaje się go w formie kroplówki (infuzja dożylna) lub poprzez wstrzyknięcie bezpośrednio do żyły.

Zalecana dawka:
Dawka leku Cefepim MIP Pharma zostanie dobrana przez lekarza i zależy od: ciężkości i rodzaju zakażenia, jednoczesnego przyjmowania przez pacjenta innego antybiotyku, masy ciała i wieku, czynności nerek pacjenta. Czas trwania leczenia to zazwyczaj 7 do 10 dni.

Dorośli i młodzież o masie ciała powyżej 40 kg (w przybliżeniu w wieku powyżej 12 lat)
Zwykle stosowana dawka u dorosłych wynosi 4 g na dobę w podziale na dwie dawki (2 g co 12 godzin). W przypadku bardzo ciężkich zakażeń dawka może zostać zwiększona do 6 g na dobę (2 g co 8 godzin).

Niemowlęta (powyżej 2 miesięcy) oraz dzieci o masie ciała do 40 kg (w przybliżeniu w wieku do 12 lat)
Stosuje się dawkę 50 mg cefepimu na każdy kilogram masy ciała dziecka, podawaną co 12 godzin. W przypadku bardzo ciężkich zakażeń lub np. bakteryjnego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych ta sama dawka może być podawana co 8 godzin.

Niemowlęta w wieku od 1 do 2 miesięcy
Stosuje się dawkę 30 mg cefepimu na każdy kilogram masy ciała niemowlęcia, podawaną co 12 godzin (lub co 8 godzin w przypadku bardzo ciężkich zakażeń).

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
Jeżeli pacjent ma zaburzenia czynności nerek, dawka leku może zostać zmniejszona przez lekarza.
– Należy poinformować swojego lekarza, jeśli pacjent uważa, że powyższa informacja go dotyczy.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cefepim MIP Pharma – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cefepim MIP Pharma w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak danych dotyczących stosowania cefepimu u kobiet w ciąży, zaleca się unikanie stosowania cefepimu w trakcie ciąży.

Niewielkie ilości leku mogą przenikać do mleka kobiecego. Cefepim może być stosowany u kobiet karmiących piersią, jednakże należy uważnie obserwować, czy u dziecka nie występują działania niepożądane.

Ulotka Cefepim MIP Pharma – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cefepim MIP Pharma, 1 g, 2 g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań/do infuzji Cefepim (Cefepimum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 128.97 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cefepim MIP Pharma m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cefepim MIP Pharma, 1 g, 2 g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań/do infuzji Cefepim (Cefepimum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 180.55 KB

Cena - ile kosztuje Cefepim MIP Pharma?

Cena Cefepim MIP Pharma i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cefepim MIP Pharma.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cefepim MIP Pharma? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Nurofen Express Forte (Nurofen Caps) (Opakowanie: 10 )Nurofen Express Forte (Nurofen Caps) (Opakowanie: 10 ) to lek do stosowania przy stanach bólowych, gorączkowych i zapalnych. Służy do krótkotrwałego leczenia objawów infekcji i słabego lub umiarkowanego bólu o różnym pochodzeniu. Jest skuteczny przy bólu zębów, głowy lub bólach menstruacyjnych.Efekt działania Nurofen Express Forte (Nurofen Caps) (Opakowanie: 10 )…

11.06 

Dresdner Essenz Gesundh.bad Absolut Relax mit Hanf (Opakowanie: 60 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

5.99 

Phytodetox Shampoo (Opakowanie: 125 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

38.89 

Zastosowanie Laxol czopki (Opakowanie: 12 )Laxol czopki (Opakowanie: 12 ) to lek stosowany w trudnościach z wypróżnianiem u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.
Efekt działania Laxol czopki (Opakowanie: 12 )Laxol czopki (Opakowanie: 12 ) nie tylko umożliwia wypróżnienie, ale również zmniejsza dolegliwości związane z trudnościami w oddawaniu stolca, np. ból. Substancja czynna wspomaga wchłanianie tłuszczu i wody…

9.59 

Zastosowanie Elmex płyn do płukania jamy ustnej (Opakowanie: 400 ml)Każdy z nas wie, że o zęby trzeba dbać każdego nia, ponieważ jest to bardzo ważne dla ich zdrowia i kondycji. Dlatego też prezentujemy Państwu produkt, jakim jest Elmex płyn do płukania jamy ustnej (Opakowanie: 400 ml), który nadaje się do stosowanie przez dzieci już od szóstego roku życia. Bez problemu…

17.78 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief