Calcium Gluconate S.MED

Wapń występuje naturalnie w organizmie i jest konieczny do prawidłowego działania mięśni i nerwów. Jest niezbędny w pracy serca i w krzepnięciu krwi.
Lek Calcium Gluconate S.MED 95 mg/ml jest stosowany w celu uzupełniania zbyt małej zawartości wapnia w organizmie. Jest wskazany w leczeniu ostrej objawowej hipokalcemii u dorosłych.

Skład

Substancją czynną leku jest wapnia glukonian do wstrzykiwań.
1 ml roztworu zawiera 95 mg wapnia glukonianu do wstrzykiwań (co odpowiada 0,21 mmol wapnia) w roztworze do wstrzykiwań.
10 ml roztworu zawiera 950 mg wapnia glukonianu do wstrzykiwań (co odpowiada 2,12 mmol wapnia.
Produkt leczniczy zawiera substancje pomocniczą wapnia cukrzan, co odpowiada 0,01 mmol wapnia/ml (0,11 mmol wapnia/10 ml).
Całkowita zawartość wapnia 0,22 mmol/ml (2,23 mmol/10 ml).
Pozostały składnik to woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Dawkowanie preparatu Calcium Gluconate S.MED – jak stosować ten lek?

Podanie dożylne jest wykonywane przez pielęgniarkę lub lekarza. Lekarz decyduje o właściwej dawce dla pacjenta, oraz jak i kiedy zostanie ona podana.
Zalecana dawka dla osoby dorosłej wynosi 10 ml i można ją powtórzyć, jeśli to konieczne.
Nie zaleca się podawania więcej niż 50 ml (5 ampułek) leku Calcium Gluconate S.MED, 95 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań w okresie 24 godzin, ze względu na ryzyko narażenia na działanie glinu. Biorąc pod uwagę zawartość glinu w jednej ampułce (mierzoną pod koniec okresu ważności) i uwzględniając aktualną wiedzę, nie można wykluczyć, że narażanie na działanie glinu (przy podaniu większej liczby ampułek niż zalecana) może przyczynić się do przyszłej całkowitej ekspozycja na glin (ze środowiska, wody pitnej i żywności) i potencjalnej toksyczność u pacjentów.
Pacjent powinien pozostawać w pozycji leżącej podczas podawania.
Należy monitorować stężenie wapnia we krwi i moczu podczas leczenia.

Nie zaleca się stosowania leku Calcium Gluconate S.MED 95 mg/ml u dzieci i młodzieży ze względu na ryzyko narażenia na działanie glinu wypłukiwanego ze szkła ampułki przez glukonian wapnia.

Wielokrotne podanie lub długotrwałe leczenie z użyciem wlewów dożylnych u dzieci (w wieku poniżej 18 lat) jest przeciwwskazane ze względu na ryzyko narażenia na działanie glinu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ponieważ ten lek jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę, jest mało prawdopodobne, aby pacjent otrzymał zbyt dużą dawkę. Jeśli pacjent uważa, że została podana za duża dawka leku, ma nudności, wymioty, występują zaparcia, ból brzucha, osłabienie mięśni, uczucie pragnienia, oddawanie dużej ilości moczu, uczucie zagubienia lub ból kości, należy natychmiast powiedzieć o tym personelowi wykonującemu wstrzyknięcie.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Calcium Gluconate S.MED w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Calcium Gluconate S.MED 95 mg/ml nie należy stosować podczas ciąży, chyba że jest to absolutnie konieczne.
Ponieważ wapń przenika do mleka kobiecego, należy porozmawiać z lekarzem, jeśli konieczne jest przerwanie karmienie piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Calcium Gluconate S.MED i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę i dostępność produktu.

Ulotka – skutki uboczne

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Calcium Gluconate S.MED, 95 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Calcii gluconas ad iniectabile)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Calcium Gluconate S.MED m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Calcium Gluconate S.MED, 95 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Calcii gluconas ad iniectabile)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Calcium Gluconate S.MED? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 6,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.