Konsultacja merytoryczna:

Calcium Gluconate Hameln

Wapń występuje naturalnie w organizmie i jest konieczny do prawidłowego działania mięśni i nerwów. Jest niezbędny w pracy serca i w krzepnięciu krwi.

Lek Calcium Gluconate Hameln 95 mg/ml jest stosowany w celu uzupełniania zbyt małej zawartości wapnia w organizmie. Jest wskazany w leczeniu ostrej objawowej hipokalcemii u dorosłych, dzieci i młodzieży.

Jaki jest skład Calcium Gluconate Hameln, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest wapnia glukonian do wstrzykiwań.
1 ml roztworu zawiera 95 mg wapnia glukonianu do wstrzykiwań, co odpowiada 0,21 mmol wapnia.
10 ml roztworu zawiera 950 mg wapnia glukonianu do wstrzykiwań, co odpowiada 2,12 mmol wapnia.
Produkt leczniczy zawiera substancje pomocniczą wapnia cukrzan, co odpowiada 0,01 mmol wapnia/ml (0,11 mmol wapnia/10 ml).
Całkowita zawartość wapnia 0,22 mmol/ml (2,23 mmol/10 ml).

Pozostały składnik to woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Calcium Gluconate Hameln – jak stosować ten lek?

Podanie dożylne jest wykonywane przez pielęgniarkę lub lekarza. Lekarz decyduje o właściwej dawce dla pacjenta dorosłego lub dziecka, oraz jak i kiedy zostanie ona podana.

Dorośli
• Zalecana dawka dla osoby dorosłej wynosi 10 ml i można ją powtórzyć, jeśli to konieczne. Nie zaleca się podawania więcej niż 50 ml (5 ampułek) leku Calcium Gluconate Hameln, 95 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań w okresie 24 godzin, ze względu na ryzyko narażenia na działanie glinu.

Noworodki, dzieci i młodzież
• Ze względu na ryzyko narażenia na działanie glinu, nie zaleca się stosowania więcej niż 1 ml/kg masy ciała leku Calcium Gluconate Hameln, 95 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań w okresie 24 godzin u noworodków (nowo  narodzone niemowlęta), dzieci powyżej 1 miesiąca życia i do wieku 17 lat.

W przypadku łagodnych objawów hipokalcemii wpływający na nerwy i mięśnie, preferowane są doustne preparaty wapnia.
W razie konieczności po zastosowaniu leczenia dożylnego należy rozpocząć terapię doustnymi preparatami wapnia, np. w przypadku niedoboru witaminy D.

Biorąc pod uwagę zawartość glinu w jednej ampułce (mierzoną pod koniec okresu ważności) i uwzględniając aktualną wiedzę, nie można wykluczyć, że narażanie na działanie glinu (przy podaniu większej liczby ampułek niż zalecana) może przyczynić się do przyszłej całkowitej ekspozycja na glin (ze środowiska, wody pitnej i żywności) i potencjalnej toksyczność u pacjentów. Ze względu na ryzyko związane z działaniem glinu, nie zaleca się powtarzanego lub długotrwałego leczenia u dzieci (poniżej 18 lat).
Pacjent powinien pozostawać w pozycji leżącej podczas podawania.
Należy monitorować stężenie wapnia we krwi i moczu podczas leczenia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ponieważ ten lek jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę, jest mało prawdopodobne, aby pacjent otrzymał zbyt dużą dawkę. Jeśli pacjent uważa, że została podana za duża dawka leku, ma nudności, wymioty, występują zaparcia, ból brzucha, osłabienie mięśni, uczucie pragnienia, oddawanie dużej ilości moczu, uczucie zagubienia lub ból kości, należy natychmiast powiedzieć o tym personelowi podającemu ten lek.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Calcium Gluconate Hameln – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Calcium Gluconate Hameln w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Calcium Gluconate Hameln 95 mg/ml nie należy stosować podczas ciąży, chyba że jest to absolutnie konieczne.
Ponieważ wapń przenika do mleka kobiecego, należy porozmawiać z lekarzem, jeśli konieczne jest przerwanie karmienie piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Calcium Gluconate Hameln

hameln pharma gmbh

Ulotka Calcium Gluconate Hameln – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Calcium Gluconate Hameln, 95 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Calcii gluconas ad iniectabile)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 365.66 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Calcium Gluconate Hameln m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Calcium Gluconate Hameln, 95 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań (Calcii gluconas ad iniectabile)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 433.87 KB

Cena - ile kosztuje Calcium Gluconate Hameln?

Cena Calcium Gluconate Hameln i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Calcium Gluconate Hameln.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Calcium Gluconate Hameln? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz