Cagynol

Cagynol to lek stosowany w leczeniu różnych dolegliwości. Jest dostępny na receptę. Szczegółowe informacje na temat tego leku, takie jak jego skład, dawkowanie, działanie, przeciwwskazania i możliwe skutki uboczne, można znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek leku.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek ten jest wskazany do miejscowego leczenia kandydozy pochwy (choroby spowodowanej zakażeniami mikroskopijnymi grzybami).

Musisz porozmawiać z lekarzem, jeśli nie czujesz się lepiej lub czujesz się gorzej przez 3 dni.

Skład

– Substancją czynną jest sertakonazolu azotan . Każda globulka zawiera 300 mg sertakonazolu azotanu.

– Pozostałe składniki to: tłuszcz stały z dodatkami (dodatek glicerylu rycynooleinian) (WITEPSOL H19), tłuszcz stały (SUPPOCIRE NAI 50), krzemionka koloidalna bezwodna.

Dawkowanie

Lek Cagynol należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dawkowanie
Zalecana dawka to jedna globulka jednorazowo, wieczorem, przed snem.

Sposób podawania
Dopochwowo. Należy wprowadzić globulkę głęboko do pochwy, w pozycji leżącej. Najprościej jest położyć się na plecach z podciągniętymi i rozłożonymi kolanami.

Praktyczne wskazówki
Myjąc się mydłem o neutralnym lub alkalicznym pH, aby nie zarazić rodziny, należy używać własnych ręczników łazienkowych (rękawiczka, ręcznik), lekarz może również:
– leczyć także partnera seksualnego pacjentki, aby uniknąć nowego zakażenia,
– przepisać pacjentce lek przeciwgrzybiczy do stosowania miejscowego.

Należy nosić bawełnianą bieliznę,
Należy unikać noszenia wewnętrznych tamponów podczas leczenia,
Należy unikać kąpieli prysznicowych dopochwowo,
Możliwe jest leczenie w okresie menstruacyjnym.

Częstotliwość stosowania
Globulkę należy stosować wieczorem przed snem.

Czas trwania leczenia
Czas trwania leczenia to teoretycznie jeden dzień.
Jednak w przypadku utrzymywania się objawów klinicznych lekarz może przepisać drugą globulkę, do zastosowania po upływie 7 dni od zastosowania pierwszej.

Przedawkowanie

Zbyt częste stosowanie leku niesie ze sobą ryzyko nasilenia działań niepożądanych. Jeśli pacjentka niezgodnie z zaleceniami zastosowała dodatkową dawkę leku Cagynol i odczuwa działania niepożądane niewymienione w tej ulotce, powinna skontaktować się z lekarzem.

Jedzenie i picie (alkohol)

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, podejrzewa, że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować tego leku w czasie ciąży za radą lekarza. Jeśli w trakcie leczenia pacjentka stwierdzi, że jest w ciąży, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ tylko on może ocenić konieczność jego kontynuowania.

Ulotka Cagynol

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Cagynol (forum)

Stosujesz Cagynol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Cagynol. Podziel się doświadczeniami na forum.