Cagynol

Lek ten jest wskazany do miejscowego leczenia kandydozy pochwy (choroby spowodowanej zakażeniami mikroskopijnymi grzybami).

Musisz porozmawiać z lekarzem, jeśli nie czujesz się lepiej lub czujesz się gorzej przez 3 dni.

Jaki jest skład Cagynol, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną jest sertakonazolu azotan . Każda globulka zawiera 300 mg sertakonazolu azotanu.

– Pozostałe składniki to: tłuszcz stały z dodatkami (dodatek glicerylu rycynooleinian) (WITEPSOL H19), tłuszcz stały (SUPPOCIRE NAI 50), krzemionka koloidalna bezwodna.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Cagynol – jak stosować ten lek?

Lek Cagynol należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dawkowanie
Zalecana dawka to jedna globulka jednorazowo, wieczorem, przed snem.

Sposób podawania
Dopochwowo. Należy wprowadzić globulkę głęboko do pochwy, w pozycji leżącej. Najprościej jest położyć się na plecach z podciągniętymi i rozłożonymi kolanami.

Praktyczne wskazówki
Myjąc się mydłem o neutralnym lub alkalicznym pH, aby nie zarazić rodziny, należy używać własnych ręczników łazienkowych (rękawiczka, ręcznik), lekarz może również:
– leczyć także partnera seksualnego pacjentki, aby uniknąć nowego zakażenia,
– przepisać pacjentce lek przeciwgrzybiczy do stosowania miejscowego.

Należy nosić bawełnianą bieliznę,
Należy unikać noszenia wewnętrznych tamponów podczas leczenia,
Należy unikać kąpieli prysznicowych dopochwowo,
Możliwe jest leczenie w okresie menstruacyjnym.

Częstotliwość stosowania
Globulkę należy stosować wieczorem przed snem.

Czas trwania leczenia
Czas trwania leczenia to teoretycznie jeden dzień.
Jednak w przypadku utrzymywania się objawów klinicznych lekarz może przepisać drugą globulkę, do zastosowania po upływie 7 dni od zastosowania pierwszej.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zbyt częste stosowanie leku niesie ze sobą ryzyko nasilenia działań niepożądanych. Jeśli pacjentka niezgodnie z zaleceniami zastosowała dodatkową dawkę leku Cagynol i odczuwa działania niepożądane niewymienione w tej ulotce, powinna skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cagynol – czy mogę spożywać alkohol?

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cagynol w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, podejrzewa, że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować tego leku w czasie ciąży za radą lekarza. Jeśli w trakcie leczenia pacjentka stwierdzi, że jest w ciąży, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ tylko on może ocenić konieczność jego kontynuowania.

Ulotka Cagynol – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Cagynol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz