Konsultacja merytoryczna:

Atriance

Atriance zawiera nelarabinę, która należy do grupy leków zwanych lekami przeciwnowotworowymi, stosowanych w chemioterapii mającej na celu zniszczenie niektórych rodzajów komórek nowotworowych.

Lek Atriance jest stosowany w leczeniu pacjentów z:
– rodzajem białaczki, zwanym ostrą białaczką limfoblastyczną T-komórkową. Białaczka powoduje nadmierne zwiększenie liczby krwinek białych. We krwi lub innych tkankach może się pojawić zbyt wiele krwinek białych. Rodzaj białaczki zależy od rodzaju białych krwinek, które są głównie objęte procesem chorobowym. W tym przypadku są to komórki zwane limfoblastami.
– rodzajem chłoniaka, zwanym chłoniakiem limfoblastycznym T-komórkowym. Chłoniak ten wywoływany jest przez nagromadzenie limfoblastów, będących typem krwinek białych.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących swojej choroby należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Atriance, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku Atriance jest nelarabina. Każdy ml leku Atriance roztwór do infuzji zawiera 5 mg nelarabiny. Każda fiolka zawiera 250 mg nelarabiny.

Inne składniki leku to: sodu chlorek, woda do wstrzykiwań, kwas solny/ sodu wodorotlenek

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Atriance – jak stosować ten lek?

Stosowana dawka leku Atriance jest uzależniona od:
– pola powierzchni ciała pacjenta (lub leczonego dziecka) (które jest obliczane przez lekarza na podstawie wzrostu i masy ciała).
– wyników badań krwi przeprowadzonych przed rozpoczęciem leczenia.

Dorośli i młodzież (w wieku 16 lat i powyżej)
Zazwyczaj stosowana dawka wynosi 1500 mg/m2 powierzchni ciała na dobę.

Lekarz lub pielęgniarka podaje odpowiednią dawkę leku Atriance w postaci infuzji dożylnej (kroplówki). Kroplówka jest zazwyczaj podawana do żyły kończyny górnej w czasie około 2 godzin.

Infuzja dożylna (kroplówka) podawana jest raz na dobę w 1., 3. i 5. dniu leczenia. Podawanie leku w ten sposób powtarzane jest zazwyczaj co trzy tygodnie. Sposób leczenia może zostać zmieniony w zależności od wyników przeprowadzanych regularnie badań krwi. Lekarz zadecyduje, ile cykli leczenia potrzebuje pacjent.

Dzieci i młodzież (w wieku 21 lat i poniżej)
Zazwyczaj stosowana dawka wynosi 650 mg/m2 powierzchni ciała na dobę.

Lekarz lub pielęgniarka podaje pacjentowi (lub leczonemu dziecku) odpowiednią dawkę leku
Atriance w postaci infuzji dożylnej (kroplówki). Kroplówka jest zazwyczaj podawana do żyły kończyny górnej w czasie około 1 godziny.

Pacjent (lub leczone dziecko) otrzymuje infuzję dożylną (kroplówkę) raz na dobę przez 5 dni.
Podawanie leku w ten sposób powtarzane jest zazwyczaj co trzy tygodnie. Sposób leczenia może zostać zmieniony w zależności od wyników przeprowadzanych regularnie badań krwi. Lekarz zadecyduje, ile cykli leczenia potrzebuje pacjent.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek podawany przez wykwalifikowany personel medyczny.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Atriance – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Atriance w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Atriance nie jest zalecany do stosowania u kobiet w ciąży. Może on uszkodzić dziecko w przypadku poczęcia przed, w trakcie lub wkrótce po zakończeniu leczenia. Zaleca się, aby omówić z lekarzem zagadnienie stosowania odpowiedniej metody zapobiegania ciąży. Nie należy próbować zajść w ciążę/zostać ojcem dziecka dopóki lekarz nie stwierdzi, że jest to bezpieczne.

Mężczyźni, którzy planują zostać ojcem dziecka, powinni zasięgnąć porady lekarza w zakresie planowania rodziny. Jeżeli partnerka pacjenta otrzymującego lek Atriance zajdzie w ciążę, należy natychmiast powiadomić o tym lekarza.

Brak danych dotyczących przenikania preparatu Atriance do mleka kobiecego. W przypadku stosowania leku Atriance pacjentka musi przerwać karmienie piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka Atriance – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Atriance 5 mg/ml roztwór do infuzji (Nelarabina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 357.95 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Atriance m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Atriance 5 mg/ml roztwór do infuzji (Nelarabina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 361.68 KB

Cena - ile kosztuje Atriance?

Cena Atriance i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Atriance.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Atriance? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Dentosept A Mini spray (Opakowanie: 30 ml)Dentosept A Mini spray (Opakowanie: 30 ml) to wysokiej jakości spray do higieny jamy ustnej dla dzieci. Preparat przyczynia się do zniwelowania stanów zapalnych czy zmian chorobowych w jamie ustnej.

Produkt przeznaczony jest dla dzieci niezależnie od wieku, w przypadku występowania stanów zapalnych dziąseł czy jamy ustnej.

Preparat może być stosowany w przypadku problemów z utrzymaniem…

16.62 

Zastosowanie Eucerin Atopicontrol krem do twarzy skóra atopowa (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Atopicontrol krem do twarzy skóra atopowa (Opakowanie: 50 ml) to intensywnie nawilżający krem do twarzy, przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry suchej, podrażnionej, popękanej i swędzącej.

Produkt zawiera kwasy tłuszczowe Omega oraz łagodzący Licochalcone A. Składniki te przyspieszają również regenerację skóry.

Krem szybko się wchłania…

71.85 

Zastosowanie VISCOPLAST Zestaw Turystyczny (Opakowanie: 17 )VISCOPLAST Zestaw Turystyczny (Opakowanie: 17 ) to plastry do opatrywania drobnych ran i skaleczeń, przeznaczone szczególnie do stosowania w podróży, na różnego rodzaju wycieczkach, podczas wypoczynku. Są hipoalergiczne, wodoodporne, bardzo trwałe i wytrzymałe, dlatego sprawdzą się w każdych warunkach. Plastry wykonano z oddychającego materiału, zapewniają swobodę ruchu i chronią przed zanieczyszczeniami.
SkładPlastry wodoodporne o rozmiarach: 72 x 19 mm, 57 x 16…

8.31 

Bort Manuzip volar rechts large schwarz (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

251.99 

Zastosowanie Sterimar Zatkany Nos Roztwór Hipertoniczny (Opakowanie: 50 ml)Sterimar Zatkany Nos Roztwór Hipertoniczny (Opakowanie: 50 ml) to wyrób medyczny w postaci sprayu do nosa przeznaczonego dla dorosłych i dzieci od 3. roku życia. Zawiera hipertoniczny roztwór wody morskiej, który delikatnie i skutecznie oczyszcza nos w trakcie przeziębienia czy zapalenia zatok.
Efekt działania Sterimar Zatkany Nos Roztwór Hipertoniczny (Opakowanie: 50 ml)Sterimar Zatkany Nos Roztwó…

30.04 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief