ASTERDAN

ASTERDAN to lek dostępny na receptę, który zawiera 300 mg erdosteiny w jednej tabletce. Erdosteina jest lekiem mukolitycznym, który zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej w drogach oddechowych i ułatwia jej wykrztuszanie. Lek jest zalecany do stosowania w leczeniu ostrych i przewlekłych chorób górnych dróg oddechowych, oskrzeli i płuc z towarzyszącym nieprawidłowym wydzielaniem i transportem wydzieliny śluzowej.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek ASTERDAN zawiera substancję czynną erdosteinę, która należy do grupy leków mukolitycznych – zmniejszających lepkość wydzieliny oskrzelowej i ułatwiających wykrztuszanie.
ASTERDAN jest zalecany w leczeniu sekretolitycznym w ostrych i przewlekłych chorobach górnych dróg oddechowych, oskrzeli i płuc z towarzyszącym nieprawidłowym wydzielaniem i transportem wydzieliny śluzowej. Stosowany jest również w leczeniu zapobiegawczym sezonowych zaostrzeń przewlekłego zapalenia oskrzeli.
Lek ASTERDAN jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Skład

– Substancją czynną leku jest erdosteina. Jedna tabletka zawiera 300 mg erdosteiny.

– Pozostałe składniki to: celuloza, mikrokrystaliczna (typ 102), magnezu stearynian, krzemionka, koloidalna bezwodna, celuloza, mikrokrystaliczna (typ 101), powidon K-25.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka dla dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat to:
1 tabletka po 300 mg dwa razy na dobę.
Leku nie należy stosować przed snem.

Przedawkowanie

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.
W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Jedzenie i picie (alkohol)

Jedzenie i picie nie wpływa na wchłanianie leku.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. O zastosowaniu leku decyduje lekarz.

Ulotka ASTERDAN

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o ASTERDAN (forum)

Stosujesz ASTERDAN? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o ASTERDAN. Podziel się doświadczeniami na forum.