Aphtin

Aphtin to lek dostępny bez recepty, który ma postać roztworu do stosowania w jamie ustnej. Substancją czynną leku jest boraks, który działa łagodnie antyseptycznie. Lek jest stosowany w leczeniu pleśniawek, czyli zakażeń drożdżakowych błony śluzowej jamy ustnej. Aphtin działa przeciwgrzybiczo, ściągająco i odkażająco.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Aphtin ma postać roztworu do stosowania w jamie ustnej. Boraks – substancja czynna leku działa łagodnie antyseptycznie. Odkaża błony śluzowe jamy ustnej.

Wskazania:
Pleśniawki – zakażenie drożdżakowe błony śluzowej jamy ustnej.

Skład

Substancją czynną leku jest boraks.
1 g roztworu zawiera 200 mg boraksu.

Pozostały składnik to gliceryna 86%.

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, miejsca zmienione chorobowo smaruje się 1 lub 2 kroplami 2 lub 3 razy na dobę. Czas leczenia: 3 do 10 dni. U dzieci powyżej 1 roku życia stosować nie dłużej 3 do 5 dni.

Stosowanie u dzieci
U dzieci poniżej 1 roku życia lek należy stosować w porozumieniu z lekarzem.

Przedawkowanie

Przedawkowanie leku Aphtinu stosowanego miejscowo jest mało prawdopodobne. W przypadku zastosowania zbyt dużej ilości leku, należy zmyć go z błony śluzowej wodą lub wypłukać usta i powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Leku nie należy stosować w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Ulotka Aphtin

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Aphtin (forum)

Stosujesz Aphtin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Aphtin. Podziel się doświadczeniami na forum.