Konsultacja merytoryczna:

Alzepezil

Alzepezil należy do grupy leków zwanych inhibitorami acetylocholinesterazy. Stosuje się go w leczeniu objawów otępienia u pacjentów ze zdiagnozowaną choroba Alzheimera w postaci łagodnej do umiarkowanie ciężkiej. Lek poprawia pamięć i myślenie. Lek przeznaczony jest wyłącznie dla dorosłych.

Jaki jest skład Alzepezil, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest chlorowodorek donepezylu 5 mg lub 10 mg w tabletce powlekanej.

Pozostałe składniki to: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza magnezu stearynian, otoczka tabletki: Opadry Y-1-7000 White: hypromeloza , tytanu dwutlenek (E171), makrogol 400.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Alzepezil – jak stosować ten lek?

Alzepezil należy przyjmować doustnie popijając wodą, wieczorem przed udaniem się na spoczynek.

Alzepezil można przyjmować niezależnie od posiłków, gdyż jedzenie nie ma wpływu na skuteczność leku.

Zalecana dawka początkowa to 5 mg raz na dobę. Po upływie miesiąca lekarz może zwiększyć dawkę do 10 mg na dobę, podawaną wieczorem. Maksymalna zalecana dawka dobowa wynosi 10 mg. Należy zawsze przestrzegać zaleceń lekarza, w jaki sposób i kiedy przyjmować lek. Nie wolno zwiększać dawki ani zaprzestawać przyjmowania leku bez uprzedniego porozumienia się z lekarzem. Lekarz udzieli porady jak długo należy przyjmować tabletki. Należy regularnie odwiedzać lekarza w celu kontroli leczenia i oceny objawów. Lek ten nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży (w wieku poniżej 18 lat).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie należy przyjmować więcej niż 10 mg każdego dnia. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. W przypadku braku możliwości kontaktu z lekarzem, należy udać się do izby przyjęć najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie z resztą leku w celu informacyjnym.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alzepezil – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki należy zażywać wieczorem popijając wodą, przed udaniem się na spoczynek. Alzepezil można przyjmować niezależnie od posiłków, gdyż jedzenie nie ma wpływu na skuteczność leku.W trakcie leczenia donepezylem nie wolno spożywać alkoholu, gdyż może on zmniejszać jego skuteczność.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Alzepezil w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Alzepezil nie należy stosować w okresie ciąży o ile nie jest to bezwzględnie konieczne (wskazane przez lekarza), gdyż nie ma wystarczających danych klinicznych dotyczących tej grupy pacjentów. Kobiety przyjmujące donepezyl nie powinny karmić piersią.

Ulotka Alzepezil – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Alzepezil, 5 mg, 10 mg, tabletki powlekane (Donepezili hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 30 razy

Rozmiar plku 109.18 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Alzepezil m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Alzepezil, 5 mg, 10 mg, tabletki powlekane (Donepezili hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 33 razy

Rozmiar plku 130.04 KB

Cena - ile kosztuje Alzepezil?

Cena Alzepezil i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Alzepezil.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Alzepezil? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
94.99 

Zastosowanie syNeo 5 Deo Roll on Antyperspirant przeciw nadmiernej potliwości (Opakowanie: 50 ml)Dzięki specjalnej kombinacji składników działa do 5 dni, zabezpieczając przed nadmiernym poceniem i zapobiegając nieprzyjemnemu zapachowi skóry ciała. Wygodna forma stosowania…

15.74 

Olimp Chrom Activ 200 mcg (Opakowanie: 60 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

29.99 

Zastosowanie Amol (Opakowanie: 250 ml)Amol (Opakowanie: 250 ml) to płyn z olejkami eterycznymi do stosowania wewnętrznego i zewnętrznego. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego. Stosowany miejscowo poprawia samopoczucie oraz łagodzi nieprzyjemne dolegliwości po ukąszeniach owadó…

15.63 

Zastosowanie Lokomotiv sm.landrynkowy płyn (Opakowanie: 130 ml)Lokomotiv sm.landrynkowy płyn (Opakowanie: 130 ml) przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia i osób dorosłych, które uskarżają się na nieprzyjemne dolegliwości wynikające z…

25.53 

Zastosowanie Vizik krople na podrażnione i zaczerwienione oczy (Opakowanie: 10 ml)Vizik krople na podrażnione i zaczerwienione oczy (Opakowanie: 10 ml) to produkt o działaniu łagodzącym, przyczyniający się do zmniejszenia zaczerwienienia oczu, szczególnie po długim…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief