Alpragen

Alpragen to lek przeciwlękowy, który zawiera substancję czynną alprazolam. Alprazolam należy do grupy leków zwanych benzodiazepinami, które mają działanie uspokajające, przeciwlękowe, nasenne i miorelaksacyjne. Alpragen jest wskazany do krótkotrwałego leczenia objawowego stanów lękowych u osób dorosłych, szczególnie gdy objawy są nasilone i uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie lub są bardzo uciążliwe. Lek jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Alpragen. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Alpragen zawiera substancję czynną alprazolam, która należy do grupy leków zwanych benzodiazepinami. Uważa się, że alprazolam zwiększa aktywność receptorów GABA, występujących w mózgu.

Alprazolam stosuje się przez krótki okres w leczeniu ciężkich zaburzeń lękowych. Leczenie alprazolamem powinno być krótkotrwałe, ponieważ może prowadzić do uzależnienia.

Jaki jest skład Alpragen, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest alprazolam.

– Ponadto lek zawiera: laktozę jednowodną, celulozę mikrokrystaliczną, skrobię kukurydzianą, sodu benzoesan, sól sodowa bursztynianu dioktylu, powidon, krzemionkę koloidalną, sól sodową glikolanu skrobi, magnezu stearynian

– Otoczka tabletek 0,5 mg zawiera indygotynę (E 132) i erytrozynę (E 127)

– Otoczka tabletek 1,0 mg zawiera erytrozynę (E 127).

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Alpragen – jak stosować?

Tabletki Alpragen stosuje się doustnie.
Alpragen należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się lekarzem lub farmaceutą. Nie należy stosować leku Alpragen dłużej niż zalecił to lekarz i zazwyczaj nie dłużej niż 8-12 tygodni.

Dorośli
Zazwyczaj stosowana dawka to 0,25 mg do 0,5 mg 3 razy na dobę.

W razie konieczności lekarz może zdecydować o zwiększeniu dawki do dawki maksymalnej 3 mg na dobę. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej dawki niż zalecana należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku oraz wszelkie pozostałe tabletki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alpragen – czy mogę spożywać alkohol?

Nie wolno pić alkoholu w czasie przyjmowania leku Alpragen; alkohol nasila działanie leku i w związku z tym należy go unikać.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Alpragen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje ciążę, nie należy stosować leku bez omówienia z lekarzem możliwego ryzyka i korzyści związanych ze stosowaniem tego leku.

Jeśli alprazolam stosuje się systematycznie w ostatnim trymestrze ciąży, u dziecka może wystąpić uzależnienie od alprazolamu oraz objawy odstawienne po urodzeniu.

Jeśli lekarz podejmie decyzję o stosowaniu alprazolamu w zaawansowanej ciąży lub podczas porodu, u dziecka mogą wystąpić objawy takie jak niska temperatura ciała, wiotkość, trudności z oddychaniem oraz karmieniem.

Nie należy stosować leku w czasie karmienia piersią, ponieważ może on przenikać do mleka kobiecego.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Alpragen

Ulotka Alpragen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Alpragen przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Alpragen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Alpragen w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Alpragen

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Alpragen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

29 komentarzy do “Alpragen”

 1. Ja biorę od kilku dni pół rano pół wieczorem . Wcześniej miałam mnóstwo leków z którymi nie dawałam rady skutki uboczne I lek przed lekami stawał się tak silny ze lądowałam na izbie przyjęć . Próbowałam sama pokonać leki i moje złe a nawet straszliwe samopoczucie niestety :( to wraca jest coraz gorzej doszło do tego ze zwykle wyjście do sklepu samej doprowadzało mnie do takiego stresu leku, że aż nie mogłam oddychać :( poszłam w końcu od dwóch lat męczarni dostałam Alpragen by zwalczyć ten silny najgorszy lek a za dwa tyg mam wizytę i będę powoli odstawiać ten lek zastępować innym. Moja opinia na ten lek jest taka gdy go zjem może i troszku jest lepiej ale gdy przestanie działać dalej mam panikę :( boję się, że już nic mi nie pomoże i nigdy nie będę taka jak kiedyś :( czy wie ktoś po jakim czasie stosowania mijają lęki i ataki paniki ???

  Odpowiedz
  • Lekami przeciwlękowymi nie wyleczysz nerwicy.
   Te leki tylko działają na receptory w mózgu łagodząc objawy lęku, ale nie leczą przyczyny lęku.
   W zasadzie jedyną metodą na wyjście z nerwicy jest psychoterapia i przepracowanie swoich negatywnych emocji.
   Choroba trwa różnie, jedni chorują rok, inni 3 lata, a inni całe życie.
   Reasumując.
   Leki przeciwlękowe łagodzą objawy lęku i stosuje się je pomocniczo.
   Natomiast nerwicę czy ataki paniki leczy się psychoterapią.
   Pomocna jest też zmiana stylu życia.
   Oraz ruch i sport.

   Odpowiedz
 2. Dziś wziełam alpragen czy mi pomoże boje się wsiąść jutro w auto jadac z ludźmi do pracy stach przed panika co myslicie czy Będzie ok bo ogarnia mnie lęk

  Odpowiedz
 3. Alpragen pomaga mi wyjść z depresji i nerwicy lekowej. Biorę sporadycznie. W mapa dach leku działa szybko.
  Mam nadzieję, ze wyjdę z tej strasznej choroby i po alpragenie nie będzie śladu. Już kiedyś miałam depresję. Leki brałam rok- antydepresanty i inne uspokajające sporadycznie. Nie uzależniona się i przez kilka lat był spokój. Teraz znów dopadło mnie to choroba no, ale wiem, że dzięki leków wyjdę z tego. Alpragen jest dobrym lekiem dla rozsądnych. Nie nadużywanie go, a będzie dobrze.

  Odpowiedz
 4. Mrs.. Zycie nieuzależniania…( tak jak tabletki)…Kto nie potrafi w życiu się odnaleźć i nie potrafi przejść przez to życie godnie..to jego sprawa…Życie jest piękne tylko samemu trzeba sobie go stworzyć…Tak w życiu nie ma nic za darmo to prawda…ale zależy z której strony patrzysz na to…. cyt..to co napisałeś(ła)…Przychodzi taki moment, ze człowiek nie jest w stanie funkcjonować bez tego rodzaju lekarstw. Lek jest nie doniesienia… osłabia psychicznie i rozwala emocjonalnie…. Po to jest alpragen…( TAK JA KIEDYŚ TAK SAMO MYŚLAŁAM JAK TY I CIE DOSKONALE ROZUMIE ALE UWIERZ TO TYLKO NA KRÓTKĄ METĘ TERAZ TO WIEM) to tylko nazwa leku wiesz ile jest takich leków zamienników o tym samym działaniu ..XANAX
  ZOMIREN
  ZOMIREN SR
  NEUROL SR 0,5
  NEUROL
  ALPROX
  XANAX SR
  XANAX SL
  AFOBAM
  ALE TO TYLKO LEKI…Może skorzystasz z niektórych zamienników ,mogą ci też pomóc…???… TO TWOJA SPRAWA I ZROBISZ JAK UWAŻASZ…..JA TYLKO PODZIELIŁAM SIE SWOIM ZDANIEM CO SĄDZĘ O TYM LEKU…DZIŚ WIEM ZE DŁUŻSZE ZAŻYWANIE TEGO LEKU…PROWADZI TYLKO DO POWAŻNIEJSZYCH PROBLEMOW….NIE WIEM PRZEZ ILE GO JUŻ ZAŻYWASZ.(.ALE Z TWEGO OPISU SADZE ZE KRÓTKO)…WIESZ POGADAMY WTENCZAS JAK OSIĄGNIESZ BRANIE TEGO LEKU PRZEZ 15 LAT …..POZDRAWIAM..

  Odpowiedz
  • Ja tez sie podzielilem swoimi przemysleniami. To oczywiste, ze wystepuja skutki uboczne. To jest przeciez czysta chemia. Pytanie, co tez moze uczynic dana choroba przez te 15 lat…, bez doraznego zazywania np. xanaxu? Nie ma sensu sie licytowac. Uwazam, ze to sprawa indywidualna. Indywidualna z uwagi na stopien zaawansowania choroby, w ogole podejscia do zycia i logicznego pojmowania przyczyn i skutkow. Brac Alpragen, ale z glowa- by jej NIE STRACIC doszczetnie.

   Odpowiedz
 5. Anonim, nie pisz glupot. To Twoj problem jak na Ciebie dzialaja. Zycie uzaleznia tez. Nie ma nic za darmo. To wybor kazdego chorego, sam decyduje, czy jest w stanie sobie poradzic bez lekow, czy tez nie. Przychodzi taki moment, ze czlowiek nie jest w stanie funkcjonowac bez tego rodzaju lekarstw. Lek jest nie dozniesienia… oslabia psychicznie i rozwala emocjonalnie. Po to jest alpragen, by go zazywac, nie dla zabawy, a dla powrotu na zagubione tory zycia. Jak ktos cpa dla samego cpania-, to juz jego problem.

  Odpowiedz
 6. o prawda co napisane jest w pierwszym artykule…cyt..Strategia „małych kroczków”, „nie bój się zmiany na lepsze” i „plan na życie”…Psychiatra zaoferuje ci zażywanie psychotropów,ale czy później,powie ci jak ciężko z tego wyjść…NIE.. bo po co ..na tym zarabiają farmaceuty….Mam przykład na sobie,od paru lat leczę sie na leki, przypisywano mi różne rodzaje leków,nic nie pomagało ,jedynie tłumiło mi mój mózg..Pewnego dnia dostałam taki atak ze nie wiedziałam co się dzieje wezwano karetkę ,zabrano mi do szpitala,zaczęły się pytania ,czy czasem nie myślę o samobójstwie,ity..ja byłam w takim szoku i osłabiona ze nawet nie chciano mi sie z nimi rozmawiać..Pewna lekarka powiedziała do mnie zapisze pani lek o nazwie Zomiren,to pani powinno przejść,Ale nic nie wspomniała że zażywa go sie bardzo krótko,ale ze akurat nie było go w aptece wiec zaproponowano i zamiennik na Alpragen..zażywałam go ponad 10 lat,pewnego razu doszłam do wniosku że cos sie zemną zaczyna dziać,zwróciłam sie do lekarza o przerwanie tego leku,zawsze odpowiadano a moze na wiosnę zaczniemy przerywać a może na jesień i tak kółko..Zmieniłam lekarza opowiadając mu o tym wszystkim…owszem wysłuchała mnie i powiedziała to będziemy przerywać,(tak przerywać) dowalając mi jeszcze dwa leki o innej nazwie ale niestety też należący do grupy leków zwanych benzodiazepinami ,gdy wybrałam z apteki ,siadłam i przeczytałam ulotki ,miałam dość..Stwierdziłam ze jak sama nic nie zrobię w tym kierunku ,to zrobią ze mnie królika doświadczalnego….Więc postanowiłam ze co trzy dni będę odstawiać po woli sama,zaczęłam od ćwiartki ,dziś już jest miesiąc jak odstawiam i powiem szczerze jest ciężko,ale sie nie poddaje bo wiem ze dam rade ,chce wreszcie rzucic to świństwo ..I każdemu to radze ,zacznijcie żyć normalnie ,a nie na wybuchowych psychotropach one do niczego dobrego nie prowadza a niszczą organizm i własne poczucie godności… Tylko ten nie odniesie niepowodzenia, KTO W OGÓLE NIE PRÓBUJE.. Nie słuchajcie lekarzy,oni na tym zarabiają,a wy stajecie sie ich niewolnikami..MAM NAUCZKĘ NA SAMEJ SOBIE…NIERAZ WARTO POSŁUCHAĆ WŁASNEGO SUMIENIA…I TO CO SOBIE SAMI POSTANOWICIE WALCIE O TO BO WARTO….NIE REZYGNUJCIE SĄ INNE LEKI I ZIOŁA KTÓRYMI TEŻ MOŻNA SIĘ USPAKAJAĆ ALE NA TRZEŹWO…..POZDRAWIAM…

  Odpowiedz
  • taaa.. spisek BIGFARMY. jak zaczynasz brać psychotropy, to musisz wiedzieć jakie są tego konsekwencje. ja jestem na lekach ponad 7 lat, na alpragenie 9 miesięcy. i jedyne co mogę powiedzieć, to że ŻAŁUJĘ, że nie zaczęłam łykać tabsów wcześniej. jak bardzo inaczej ułożyłabym sobie życie.. nie planuję odstawić leków. bo bez nich nie działam wystarczająco aktywnie. biedne poszkodowane przez pazernych przekupionych przez koncerny farmaceutyczne pacjenty… ojoj

   Odpowiedz
 7. Wzięłam dziś pierwszy raz lek Alpragen i poczułam się po senna, nic do mnie nie docierało i trochę jak bym była naćpana i wyluzowana na krzyki dzieci tez nie reagowałam.

  Odpowiedz
  • Karolino…nie bierz tego świństwa…to tylko na krótką metę będziesz silna pełna Energi…ale później odstawić go jest bardzo ciężko uwierz mi mam to na swoim przykładzie …teraz jestem w trakcie odstawiania …powiem krótko ciężko ale się nie poddaje dam rade ,chce żyć normalnie a nie na chemii która rujnuje umysł i zdrowie….ODRADZAM KOMU KOL WIEK TEGO BRANIA….POZDRAWIAM…Krystyna..

   Odpowiedz
   • mi choroba rujnuję mózg nie lek kłopoty z wysławianiem sie stany lekowe depresyjne i nerwica problem z koncentracją i pamięcią od kąd biore alpragen 2latka bedzie odrzyłem mózg na lepszych obrotach jest choć mogło być lepiej brałem 5 różnych leków i nic warzywem się stawałem tylko

    Odpowiedz
  • lepiej nie zaczynaj kup cos lzejszego ziolowego albo idz do psychologa ja biore alpragen od poltora roku ale male dawki ichce go osstawic ale nie wiem jak sprobuje sama jak radzil ANONIM wyzej PROSZE NIE UZALEZNIAJ SIE POTEM BEDZIE JESZCZE GORZEJ

   Odpowiedz
 8. moja koleżanka zażywa ten lek od 4 lat bez przerwy czy to normalne ?? bo piszą że stosowany jest w krótkotrwałym leczeniu …boję się o nią

  Odpowiedz
   • Anonim to do ciebie…Bierzesz 12 lat i mówisz ze jest ,,ok,,tak do czasu ja brałam przez 15 lat byłam silna pełna Energi…do pewnego momentu jak leki wzięły inny obrót ,zamiast mi pomagać zaczęły mnie dobijać…gorsze leki,złe samo poczucie itp…ZASTANÓW SIĘ CO ROBISZ….Radziłabym ci jak najszybciej pomyśleć na odstawieniu tego świństwa chemicznego…tak jak zrobiłam to ja ..jestem w tej chwili na odstawianiu muszę powiedzieć jest bardzo ścieżko ale niestety nie poddaje się i walczę ..chce normalnie patrzeć na świat a nie z zamazanym mózgiem….Tak wiem jak się czujesz jesteś pełny Energi możesz przewracać góry…Ale pamiętaj przychodzi jeden moment i z góry można się zoczyć..pozdrawiam …Krystyna..

    Odpowiedz
     • 14 lat 3 mg dziennie i wszystko jest ok, pracuję, jestem szczęśliwy i również napiję się drinka

 9. Biorę 0,5 mg alpragenu z powodu braku snu i stresów, wycisza mnie i pozwala zasnąć. Pomaga po rozstaniu z mężem…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Alpragen. Podziel się doświadczeniami na forum.