Alprazolam SandozJak działa i kiedy stosujemy Alprazolam Sandoz?

Alprazolam Sandoz stosuje się w leczeniu lęku, którego objawy są nasilone, zaburzają prawidłowe funkcjonowanie pacjenta lub są dla niego bardzo uciążliwe.

Alprazolam należy do grupy leków o nazwie „benzodiazepiny”. Leki tej grupy wpływają na aktywność chemiczną mózgu i stosowane są w celu ułatwienia zasypiania i zmniejszenia lęku lub niepokoju.

 

REKLAMA


Masz problem z zasypianiem?

Jeżeli stresuje Cię bezsenność i szukasz skutecznego preparatu ułątwiającego zasypianie, zapoznaj się z polecanym suplementem pomagającym w wyciszeniu przed snem oraz przyczyniającym się do rozładowania napięcia.

TabletkiOcenaCena
Melatolin Plus 9.5Sprawdź!

Jaki jest skład Alprazolam Sandoz, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest alprazolam.
Jedna tabletka zawiera 0,25 mg, 0,5 mg lub 1 mg alprazolamu.
‚
Ponadto lek zawiera: sodu dokuzynian, sodu benzoesan (E211), skrobię żelowaną ziemniaczaną, celulozę mikrokrystaliczną, laktozę jednowodną, magnezu stearynian , krzemionkę koloidalną bezwodną, erytrozynę lak (E127) – tylko w tabletkach 0,5 mg, indygotynę (E132) – tylko w tabletkach 1 mg.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Alprazolam Sandoz – jak stosować ten lek?

Dorośli
‚Dawka początkowa: 0,25-0,5 mg trzy razy na dobę.
‚Jeśli dawka ta okaże się nieskuteczna, lekarz może ją zwiększyć maksymalnie do 3 mg na dobę (na 24 godziny), podzielonych na kilka pojedynczych dawek.

Lek Alprazolam Sandoz przeznaczony jest do podawania doustnego. Tabletki należy przyjmować codziennie o tej samej porze, popijając szklanką wody. Lek można stosować niezależnie od posiłków.

Leku Alprazolam Sandoz nie mogą stosować pacjenci z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W takim przypadku należy natychmiast zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Objawami
przedawkowania mogą być:
-‚ senność,
‚- splątanie ,
‚- letarg.

Znaczne przedawkowanie może spowodować zaburzenia koordynacji, na przykład:
‚- chwiejny chód,
‚- zmniejszone napięcie mięśni,
‚- zmniejszone ciśnienie tętnicze krwi,
‚- zahamowanie oddychania,
‚- rzadko śpiączka,
‚- bardzo rzadko zgon.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alprazolam Sandoz – czy mogę spożywać alkohol?

W trakcie stosowania leku Alprazolam Sandoz należy unikać picia alkoholu ze względu na możliwość nasilenia działania uspokajającego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Alprazolam Sandoz w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ma wystarczającego doświadczenia dotyczącego stosowania leku Alprazolam Sandoz u kobiet w ciąży. Kobiety w ciąży lub planujące ciążę nie powinny przyjmować tego leku, chyba że lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne. Obserwacje u ludzi wskazują, że alprazolam może szkodliwie działać na nienarodzone dziecko. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje ciążę, powinna skonsultować z lekarzem możliwość przerwania leczenia. Jeśli pacjentka przyjmowała lek do czasu porodu, należy poinformować o tym lekarza, gdyż u noworodka mogą wystąpić niektóre objawy odstawienia.

Ze względu na ryzyko wpływu na dziecko, podczas stosowania leku Alprazolam Sandoz nie należy karmić piersią

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Alprazolam Sandoz i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Alprazolam Sandoz – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Alprazolam Sandoz. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Alprazolam Sandoz m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Alprazolam Sandoz? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Alprazolam Sandoz.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.