Ziele rdestu ptasiego

Ziele rdestu ptasiego to naturalny produkt, który jest bogatym źródłem wielu cennych składników, takich jak flawonoidy, garbniki, kwas kawowy, kwas chlorogenowy, krzemionka rozpuszczalna, węglowodany oraz składniki mineralne. Wykazuje właściwości ściągające, kojące na błonę śluzową gardła, przeciwzapalne oraz moczopędne. Stosowany jest tradycyjnie w krwawieniach z przewodu pokarmowego oraz przy hemoroidach jako pomocniczy środek przeciwkrwotoczny. Jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Ziele rdestu ptasiego. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Wskazania
Odwar stosuje się miejscowo jako środek ściągający do płukania w łagodnych stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Jaki jest skład Ziele rdestu ptasiego, jakie substancje zawiera?

100 % ziela rdestu ptasiego (Polygoni avicularis herba).

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Ziele rdestu ptasiego – jak stosować?

Podanie na śluzówkę jamy ustnej i gardła:
2 łyżeczki produktu (ok. 3,0 g) zalać 1 filiżanką (ok 100 ml) letniej wody, zagotować i utrzymywać we wrzeniu przez okres 5-10 minut, lekko ostudzić, przecedzić. Świeżo przygotowany odwar używać do płukania jamy ustnej i gardła do 4 razy dziennie.
Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ziele rdestu ptasiego – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Ziele rdestu ptasiego w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Ziele rdestu ptasiego

Ulotka Ziele rdestu ptasiego – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Ziele rdestu ptasiego przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie leków.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ziele rdestu ptasiego m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie leków.

Sprawdź cenę i dostępność Ziele rdestu ptasiego w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Ziele rdestu ptasiego

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ziele rdestu ptasiego? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Ziele rdestu ptasiego. Podziel się doświadczeniami na forum.