Ziele rdestu ptasiego

Jak działa i kiedy stosujemy Ziele rdestu ptasiego?

Wskazania
Odwar stosuje się miejscowo jako środek ściągający do płukania w łagodnych stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Jaki jest skład Ziele rdestu ptasiego, jakie substancje zawiera?

100 % ziela rdestu ptasiego (Polygoni avicularis herba).

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Ziele rdestu ptasiego – jak stosować ten lek?

Podanie na śluzówkę jamy ustnej i gardła:
2 łyżeczki produktu (ok. 3,0 g) zalać 1 filiżanką (ok 100 ml) letniej wody, zagotować i utrzymywać we wrzeniu przez okres 5-10 minut, lekko ostudzić, przecedzić. Świeżo przygotowany odwar używać do płukania jamy ustnej i gardła do 4 razy dziennie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ziele rdestu ptasiego – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ziele rdestu ptasiego w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Cena Ziele rdestu ptasiego i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Ziele rdestu ptasiego i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Ziele rdestu ptasiego – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Pobierz ulotkę leku Ziele rdestu ptasiego. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie leków.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Ziele rdestu ptasiego m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie leków.

Opinie o Ziele rdestu ptasiego - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz lek Ziele rdestu ptasiego? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.