Xefo

Xefo jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ) i przeciwreumatycznym zaliczanym do grupy oksykamów. Lek jest przeznaczony do krótkotrwałego leczenia ostrego bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, jeżeli leczenie doustne nie jest możliwe.

Jaki jest skład Xefo, jakie substancje zawiera?

Fiolka:
– Substancją czynną leku jest lornoksykam.
– Jedna fiolka z proszkiem zawiera 8 mg lornoksykamu.
– Roztwór po przygotowaniu: jeden ml zawiera 4 mg lornoksykamu.
– Pozostałe składniki to: mannitol, trometamol, disodu edetynian.

Ampułka:
– Rozpuszczalnik – woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Dawkowanie preparatu Xefo – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka leku dla dorosłych to 8 mg podane domięśniowo (im.) lub dożylnie (iv.). Nie należy przyjmować więcej niż 16 mg na dobę. Jednakże w pierwszym dniu leczenia, lekarz może przepisać dodatkową dawkę 8 mg leku Xefo roztwór do wstrzykiwań. Xefo 8 mg proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań należy przed podaniem rozpuścić w dołączonych 2 ml rozpuszczalnika do sporządzania roztworu do wstrzykiwań.

Xefo 8 mg roztwór do wstrzykiwań jest przeznaczony do podawania we wstrzyknięciach domięśniowych (im.) lub dożylnych (iv.). Wstrzyknięcie dożylne należy wykonywać powoli, przez co najmniej 15 sekund, a wstrzyknięcie domięśniowe przez co najmniej 5 sekund.

Nie mieszać leku Xefo 8 mg roztwór do wstrzykiwań z innymi lekami, chyba że ich zgodność została wyraźnie potwierdzona. Lornoksykam wykazuje zgodność z 0,9% roztworem NaCl, 5% roztworem dekstrozy (glukozy) i roztworem Ringera. Jeżeli zgodność nie została wyraźnie potwierdzona, lek Xefo 8 mg roztwór do wstrzykiwań należy zawsze podawać oddzielnie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli pacjent otrzyma dawkę leku Xefo większą od przepisanej, powinien skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

W przypadku przedawkowania mogą wystąpić następujące objawy: nudności, wymioty, objawy ze strony ośrodkowego układu nerwowego (takie jak zawroty głowy lub zaburzenia widzenia).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Xefo – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Xefo w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
W pierwszych sześciu miesiącach ciąży stosowanie leku Xefo nie jest zalecane, chyba że jest to wyraźnie wskazane przez lekarza. Nie wolno przyjmować leku Xefo w ostatnich trzech miesiącach ciąży.

Karmienie piersią
W przypadku kobiet karmiących piersią stosowanie leku Xefo nie jest zalecane, chyba że jest to wyraźnie wskazane przez lekarza.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Xefo nie wpływa lub nieznacznie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Xefo i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność i cenę leku.

Ulotka Xefo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Xefo 8 mg proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Lornoxicamum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Xefo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Xefo 8 mg proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Lornoxicamum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Xefo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Dodaj komentarz