ULTRACAIN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ULTRACAIN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? – WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Ultracain jest lekiem stosowanym w stomatologii do znieczulenia miejscowego (środek znieczulający miejscowo). Jako substancję czynną zawiera artykainę (substancję o działaniu miejscowo znieczulającym) i adrenalinę (epinefrynę). Adrenalina wykazuje działanie zwężające naczynia krwionośne. Zmniejsza to przepływ krwi w miejscu wstrzyknięcia przez lekarza (miejscowe niedokrwienie). Dzięki temu zmniejsza się krwawienie w trakcie zabiegu oraz nasila się działanie miejscowo znieczulające.

Lek Ultracain wskazany jest do miejscowego znieczulenia podczas zabiegów stomatologicznych u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 4 lat, w tym:
– usunięcie jednego lub kilku zębów;
– usunięcie próchnicy;
– przygotowanie kikuta korony.

REKLAMA

Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: .

CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

ULTRACAIN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) SKŁAD – CO ZAWIERA TEN LEK?

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancjami czynnymi leku są artykainy chlorowodorek i adrenalina (epinefryna). 1 ml roztworu do
wstrzykiwań zawiera 40 mg artykainy chlorowodorku oraz 0,005 mg adrenaliny (epinefryny). 1,7 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 68 mg artykainy chlorowodorku oraz 0,0085 mg adrenaliny (epinefryny).

Pozostałe składniki to: sodu pirosiarczyn (E 223), sodu chlorek, kwas solny 10%, woda do wstrzykiwań.

ULTRACAIN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) DAWKOWANIE – JAK STOSOWAĆ TEN PREPARAT?

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Lekarz stomatolog określi dawkowanie i sposób podawania Ultracain, w oparciu o następujące zalecenia:

Wstrzyknięcie 1,7 ml leku Ultracain na ząb zazwyczaj jest wystarczające przy zwykłym usunięciu górnych zębów szczęki nie objętych stanem zapalnym. W niektórych przypadkach, do uzyskania pełnego znieczulenia miejscowego, może być konieczny kolejny zastrzyk z 1 – 1,7 ml.

Ogólnie nie każdy ząb musi być znieczulany całą dawką leku Ultracain, jeśli usuwane są zęby sąsiednie. Liczba wstrzyknięć zazwyczaj może być zmniejszona.

Jeśli konieczne jest nacięcie lub założenie szwów na podniebienie, wystarczająca jest dawka ok. 0,1 ml na wkłucie.

Podczas usuwania przedtrzonowców bez stanu zapalnego w dolnej szczęce, wstrzyknięcie objętości 1,7 ml na ząb jest na ogół wystarczające. Jeżeli po tym nie wystąpi pełny efekt znieczulenia, lekarz stomatolog może wykonać kolejny zastrzyk o objętości 1 – 1,7 ml. W przypadku, gdy strona nie jest całkowicie znieczulona, nawet po kolejnym wstrzyknięciu, lekarz stomatolog może wykonywać przewodowe znieczulenie całego nerwu żuchwowego.

REKLAMA

W preparacji ubytków i przygotowywaniu kikuta korony – z wyjątkiem dolnych trzonowców – wskazane jest stosowanie iniekcji 0,5–1,7 ml roztworu od strony przedsionka jamy ustnej; dokładna wielkość dawki zależy od zasięgu i czasu trwania leczenia.

Dorośli mogą otrzymać do 7 mg artykainy na kg masy ciała w trakcie zabiegu. Dawki do 500 mg (co odpowiada 12,5 ml roztworu do wstrzykiwań) są zazwyczaj dobrze tolerowane.

Osoby w podeszłym wieku i pacjenci z ciężkim zaburzeniem czynności wątroby i nerek
U pacjentów w podeszłym wieku i pacjentów z ciężkimi zaburzeniami wątroby i nerek (np. w przypadku zapalenia nerek lub marskości wątroby), może pojawić się zwiększenie ilości artykainy we krwi. W tych grupach pacjentów, lekarz dentysta powinien zachować szczególną ostrożność, aby upewnić się, że stosowana jest najmniejsza możliwa dawka dla odpowiedniego znieczulenia.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Jeśli lek Ultracain jest stosowany u dzieci, powinna zostać użyta minimalna objętość niezbędna do osiągnięcia odpowiedniego znieczulenia . Wstrzyknięta ilość powinna być dostosowana indywidualnie do wieku i wagi dziecka. Maksymalna dawka 7 mg artykainy na kg masy ciała (0,175 ml / kg) nie powinna być przekroczona. Ten lek nie był badany u dzieci poniżej 1 roku życia.

PRZEDAWKOWANIE – OBJAWY PRZYJĘCIA ZBYT DUŻEJ DAWKI LEKU

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

W przypadku zastosowania za dużej ilości leku Ultracain , mogą wystąpić zaburzenia układu nerwowego, np.:
– senność;
– zawroty głowy;
– nudności;
– zaburzenia świadomości;
– drgawki i zaburzenia oddychania.

Mogą także wystąpić zaburzenia czynności układu krążenia, takie jak spadek lub wzrost ciśnienia krwi.

Wystąpienie takich zaburzeń wymaga obserwacji i ewentualnie odpowiedniego leczenia przez lekarza dentystę.

W przypadku jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza, lekarza dentysty lub farmaceuty.

STOSOWANIE LEKU Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Po przyjęciu leku Ultracain , nie należy przyjmować żadnych pokarmów dopóki środki miejscowo znieczulające nie przestaną działać.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

ULTRACAIN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Jeśli pacjentka jest w ciąży, lekarz dentysta zaleci stosowanie leku Ultracain po dokładnym rozważeniu
stosunku korzyści do ryzyka.
Brak doświadczeń dotyczących stosowania artykainy w czasie ciąży, innych niż w trakcie porodu.
Badania na zwierzętach wykazały, że adrenalina ma szkodliwy wpływ na potomstwo, w dawkach większych niż stosowane w znieczuleniu dentystycznym. W wyniku działania adrenaliny, po omyłkowym podaniu leku Ultracain do naczynia krwionośnego u matki, może wystąpić zmniejszenie przepływu krwi do macicy.

Substancje czynne leku Ultracain są szybko rozkładane przez organizm. Oznacza to, że ilość substancji czynnych, która jest szkodliwa dla niemowlęcia karmionego piersią, nie jest wydzielana do mleka. Nie ma konieczności przerwania karmienia piersią w czasie krótkotrwałego stosowania leku Ultracain.

PEŁNA DOKUMENTACJA LEKU

Jeżeli w powyższym opisie nie znaleźliście Państwo poszkiwanych informacji, istnieje możliwość pobrania pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta lub charakterystyki produktu leczniczego (dla lekarzy lub farmaceutów).

ULTRACAIN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ulotka leku, chpl, opinie, dawkowanie

ULTRACAIN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

ULOTKA LEKU (pliki PDF lub DOC) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.

Brak ulotki w bazie.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL (pliki PDF lub DOC) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.

Brak charakterystyki w bazie.


ZAMIENNIKI - LISTA PRODUKTÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

Potencjalne zamienniki - poniższe zestawienie zawiera wykaz produktów (leków, suplementów diety, wyrobów medycznych) zawierających co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany produkt.

OPINIE PACJENTÓW / OCENA PRODUKTU / FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność tego leku.

Możesz także ocenić ten produkt przyznając gwiazdkę od 1 do 10. :)

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here