ULTRACAIN

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

ULTRACAIN - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku ULTRACAIN. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku ULTRACAIN w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ULTRACAIN? – OPIS I WSKAZANIA

Ultracain jest lekiem stosowanym w stomatologii do znieczulenia miejscowego (środek znieczulający miejscowo). Jako substancję czynną zawiera artykainę (substancję o działaniu miejscowo znieczulającym) i adrenalinę (epinefrynę). Adrenalina wykazuje działanie zwężające naczynia krwionośne. Zmniejsza to przepływ krwi w miejscu wstrzyknięcia przez lekarza (miejscowe niedokrwienie). Dzięki temu zmniejsza się krwawienie w trakcie zabiegu oraz nasila się działanie miejscowo znieczulające.

Lek Ultracain wskazany jest do miejscowego znieczulenia podczas zabiegów stomatologicznych u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 4 lat, w tym:
– usunięcie jednego lub kilku zębów;
– usunięcie próchnicy;
– przygotowanie kikuta korony.

SKŁAD ULTRACAIN, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są artykainy chlorowodorek i adrenalina (epinefryna). 1 ml roztworu do
wstrzykiwań zawiera 40 mg artykainy chlorowodorku oraz 0,005 mg adrenaliny (epinefryny). 1,7 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 68 mg artykainy chlorowodorku oraz 0,0085 mg adrenaliny (epinefryny).

Pozostałe składniki to: sodu pirosiarczyn (E 223), sodu chlorek, kwas solny 10%, woda do wstrzykiwań.

JAKIE JEST DAWKOWANIE ULTRACAIN? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lekarz stomatolog określi dawkowanie i sposób podawania Ultracain, w oparciu o następujące zalecenia:

Wstrzyknięcie 1,7 ml leku Ultracain na ząb zazwyczaj jest wystarczające przy zwykłym usunięciu górnych zębów szczęki nie objętych stanem zapalnym. W niektórych przypadkach, do uzyskania pełnego znieczulenia miejscowego, może być konieczny kolejny zastrzyk z 1 – 1,7 ml.

Ogólnie nie każdy ząb musi być znieczulany całą dawką leku Ultracain, jeśli usuwane są zęby sąsiednie. Liczba wstrzyknięć zazwyczaj może być zmniejszona.

Jeśli konieczne jest nacięcie lub założenie szwów na podniebienie, wystarczająca jest dawka ok. 0,1 ml na wkłucie.

Podczas usuwania przedtrzonowców bez stanu zapalnego w dolnej szczęce, wstrzyknięcie objętości 1,7 ml na ząb jest na ogół wystarczające. Jeżeli po tym nie wystąpi pełny efekt znieczulenia, lekarz stomatolog może wykonać kolejny zastrzyk o objętości 1 – 1,7 ml. W przypadku, gdy strona nie jest całkowicie znieczulona, nawet po kolejnym wstrzyknięciu, lekarz stomatolog może wykonywać przewodowe znieczulenie całego nerwu żuchwowego.

W preparacji ubytków i przygotowywaniu kikuta korony – z wyjątkiem dolnych trzonowców – wskazane jest stosowanie iniekcji 0,5–1,7 ml roztworu od strony przedsionka jamy ustnej; dokładna wielkość dawki zależy od zasięgu i czasu trwania leczenia.

Dorośli mogą otrzymać do 7 mg artykainy na kg masy ciała w trakcie zabiegu. Dawki do 500 mg (co odpowiada 12,5 ml roztworu do wstrzykiwań) są zazwyczaj dobrze tolerowane.

Osoby w podeszłym wieku i pacjenci z ciężkim zaburzeniem czynności wątroby i nerek
U pacjentów w podeszłym wieku i pacjentów z ciężkimi zaburzeniami wątroby i nerek (np. w przypadku zapalenia nerek lub marskości wątroby), może pojawić się zwiększenie ilości artykainy we krwi. W tych grupach pacjentów, lekarz dentysta powinien zachować szczególną ostrożność, aby upewnić się, że stosowana jest najmniejsza możliwa dawka dla odpowiedniego znieczulenia.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Jeśli lek Ultracain jest stosowany u dzieci, powinna zostać użyta minimalna objętość niezbędna do osiągnięcia odpowiedniego znieczulenia . Wstrzyknięta ilość powinna być dostosowana indywidualnie do wieku i wagi dziecka. Maksymalna dawka 7 mg artykainy na kg masy ciała (0,175 ml / kg) nie powinna być przekroczona. Ten lek nie był badany u dzieci poniżej 1 roku życia.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ULTRACAIN, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zastosowania za dużej ilości leku Ultracain , mogą wystąpić zaburzenia układu nerwowego, np.:
– senność;
– zawroty głowy;
– nudności;
– zaburzenia świadomości;
– drgawki i zaburzenia oddychania.

Mogą także wystąpić zaburzenia czynności układu krążenia, takie jak spadek lub wzrost ciśnienia krwi.

Wystąpienie takich zaburzeń wymaga obserwacji i ewentualnie odpowiedniego leczenia przez lekarza dentystę.

W przypadku jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza, lekarza dentysty lub farmaceuty.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Po przyjęciu leku Ultracain , nie należy przyjmować żadnych pokarmów dopóki środki miejscowo znieczulające nie przestaną działać.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ULTRACAIN W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży, lekarz dentysta zaleci stosowanie leku Ultracain po dokładnym rozważeniu
stosunku korzyści do ryzyka.
Brak doświadczeń dotyczących stosowania artykainy w czasie ciąży, innych niż w trakcie porodu.
Badania na zwierzętach wykazały, że adrenalina ma szkodliwy wpływ na potomstwo, w dawkach większych niż stosowane w znieczuleniu dentystycznym. W wyniku działania adrenaliny, po omyłkowym podaniu leku Ultracain do naczynia krwionośnego u matki, może wystąpić zmniejszenie przepływu krwi do macicy.

Substancje czynne leku Ultracain są szybko rozkładane przez organizm. Oznacza to, że ilość substancji czynnych, która jest szkodliwa dla niemowlęcia karmionego piersią, nie jest wydzielana do mleka. Nie ma konieczności przerwania karmienia piersią w czasie krótkotrwałego stosowania leku Ultracain.

ULOTKA LEKU ULTRACAIN – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Brak ulotki w bazie.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ULTRACAIN CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

Brak charakterystyki w bazie.

REZERWACJA LEKU W APTECE - ULTRACAIN CENA, REFUNDACJA

ULTRACAIN OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here