Konsultacja merytoryczna:

Ulgix Laxi

Ulgix Laxi

Dokuzynian sodu jest związkiem powierzchniowo czynnym. Działa emulgująco i zmniejsza napięcie powierzchniowe na granicy nabłonka przewodu pokarmowego i mas kałowych. Dzięki temu ułatwia przenikanie wody i tłuszczów w głąb mas kałowych w jelicie grubym, co zmienia konsystencję stolca i ułatwia wypróżnienie. Dokuzynian nie pobudza perystaltyki jelit.

Wskazania
Ulgix Laxi stosuje się w zapobieganiu zaparciom i leczeniu przewlekłych zaparć, wspomagająco u pacjentów z guzkami krwawniczymi i (lub) szczelinami odbytu, jak również u pacjentów, u których ze względu na stan zdrowia niewskazany jest wysiłek przy oddawaniu stolca oraz w przygotowaniu do zabiegów diagnostycznych i operacyjnych.

Jaki jest skład Ulgix Laxi, jakie substancje zawiera?

Lek zawiera substancję czynną sodu dokuzynian.
Jedna kapsułka zawiera 50 mg sodu dokuzynianu.

Inne składniki leku to: makrogol 400, glicerol, glikol propylenowy, żelatyna, sorbitol ciekły niekrystalizujący, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ulgix Laxi – jak stosować ten lek?

W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie.

Dorośli: od 1do 4 kapsułek na dobę (od 50 mg do 200 mg)
Dzieci od 6 do 12 lat: od 1 do 2 kapsułek na dobę (od 50 mg do 100 mg).

Każdą dawkę leku należy popijać pełną szklanką wody lub soku owocowego.

Działanie leku występuje po 1-3 dniach od przyjęcia pierwszej dawki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie leku występuje rzadko i objawia się nadmierną utratą wody i zaburzeniami gospodarki elektrolitowej. W takim przypadku zaleca się podawanie większych ilości płynów doustnie i uzupełnienie elektrolitów.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ulgix Laxi – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ulgix Laxi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym ryzykiem dla płodu.

Dokuzynian sodu przenika do mleka matki i dlatego nie zaleca się stosowania leku przez kobiety karmiące piersią.

Ulotka Ulgix Laxi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ULGIX LAXI, 50 mg, kapsułki miękkie (Natrii docusas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ulgix Laxi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ULGIX LAXI, 50 mg, kapsułki miękkie (Natrii docusas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku

Cena - ile kosztuje Ulgix Laxi?

Cena Ulgix Laxi i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ulgix Laxi.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ulgix Laxi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

2 komentarze do “Ulgix Laxi”

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Centrum Energia tabletki (Opakowanie: 30 )Centrum Energia tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety dla kobiet i mężczyzn zawierający witaminy, minerały oraz wyciągi z żeńszenia oraz miłorzębu japońskiego. Przeznaczony dla dorosłych, chcących utrzymać wysoki poziom energii witalnej.
Efekt działania Centrum Energia tabletki (Opakowanie: 30 )Jod wspomaga optymalne funkcjonowanie tarczycy. Witaminy z grupy B wspierają układ nerwowy, pamięć oraz funkcje poznawcze. Są…

32.99 

Luvos Heilerde Hydro Maske Naturkosmetik (Opakowanie: 2X7.5 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

5.99 

Zastosowanie CeraVe balsam nawilżający do skóry bardzo suchej (Opakowanie: 1 l)CeraVe balsam nawilżający do skóry bardzo suchej (Opakowanie: 1 l) to nawilżający i regenerujący balsam przeznaczony do skóry suchej i skłonnej do podrażnień czy alergii. Po zastosowaniu, cera staje się miękka i elastyczna. Kosmetyk może być stosowany zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.
Efekt…

87.95 

Zastosowanie Gehwol kąpiel dla stóp z rozmarynem - porcje 10x25g (Opakowanie: 10X25 g)Gehwol kąpiel dla stóp z rozmarynem - porcje 10x25g (Opakowanie: 10X25 g) to sole przeznaczone do przyrządzania kąpieli dla stóp. Delikatnie oczyszczają skórę i zapobiegają nadmiernemu poceniu. Są szczególnie polecane przy skórze suchej i normalnej, do codziennego użytku.Efekt działania Gehwol kąpiel…

32.99 

Opokan (Opakowanie: 20 tabl.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

16.47 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief