Produkt leczniczy przeznaczony wyłącznie do diagnostyki.
TRUE Test jest stosowany do diagnostyki alergicznego kontaktowego zapalenia skóry. Kontaktowe zapalenie skóry jest reakcją skórną na działanie obcych substancji powodujących reakcję alergiczną.
TRUE Test jest gotowym do użycia testem płatkowym dla określenia przyczyny alergicznego kontaktowego zapalenia skóry.
Test składa się z 2 plastrów samoprzylepnych zawierających po 12 płatków. Każdy płatek zawiera substancję testową, mogącą wywołać reakcję skórną u ludzi z nadwrażliwością. Takie substancje nazywane są alergenami. Każdy płatek zawiera inny alergen. TRUE Test zawiera 24 najczęściej występujące alergeny/mieszaniny alergenów.
TRUE Test wykonuje się w celu potwierdzenia uczulenia na którąkolwiek z substancji testujących (alergeny) wchodzących w skład paneli. Jeśli substancja, na którą pacjent jest uczulony zetknie się ze skórą, spowoduje to reakcję zapalną nazywaną kontaktowym zapaleniem skóry.
Substancje te mogą być składnikiem perfum lub wody po goleniu, maści lub kremu, rękawiczek gumowych, przemysłowych środków chemicznych itp. Substancje w TRUE Test są znanymi alergenami. Jeśli pacjent jest uczulony na określoną substancję zawartą w płatku, wtedy reakcją skóry pod płatkiem będzie zaczerwienienie i zapalenie. Jeśli pacjent nie jest uczulony na określoną substancję w płatku, nie dojdzie do reakcji skóry. Można być uczulonym na więcej niż jedną substancję testową.
Jaki jest skład True Test, jakie substancje zawiera?
Substancje czynne
Panel 1
1. Niklu siarczan
2. Alkohole sterolowe z lanoliny
3. Neomycyny siarczan
4. Potasu dichromian
5. Mieszanina kaina)
6. Mieszanina substancji zapachowychb)
7. Kalofonia
8. Żywica epoksydowa
9. Mieszanina chinolinc)
10. Balsam peruwiański
11. Etylodiaminy dichlorowodorek
12. Kobaltu chlorek
Panel 2
13. Żywica p-tertbutylofenolowo-formaldehydowa
14. Mieszanina parabenówd)
15. Mieszanina pochodnych węglowyche)
16. Mieszanina czarnej gumyf)
17. Cl+Me-izotiazolinon (Kathon CG)
18. Quaternium-15
19. Merkaptobenzotiazol
20. Parafenylenodiamina
21. Formaldehydg)
22. Mieszanina pochodnych merkaptanowych mixh)
23. Tiomersal
24. Mieszanina tiuramówi)
a) Pięć części benzokainy oraz po jednej części chlorowodorku cynchokainy i chlorowodorku tetrakainy
b) Pięć części geraniolu oraz mchu dębowego, po cztery części hydroksycytronellalu i alkoholu cynamonowego, po dwie części aldehydu cynamonowego i eugenolu oraz po jednej części izoeugenolu i aldehydu amylocynamonowego
c) Kliochinol i chlorchinaldol w równych proporcjach wagowych
d) Parahydroksybenzoesan metylu, parahydroksybenzoesan etylu, parahydroksybenzoesan propylu, parahydroksybenzoesan butylu oraz parahydroksybenzoesan benzylu w równych proporcjach wagowych
e) Difenyloguanidyna, dietyloditiokarbaminian cynku oraz dibutyloditiokarbaminian cynku w równych proporcjach wagowych
f) Dwie części N-izopropylo-N’-fenylo-parafenylenodiaminy, pięć części N-cykloheksylo-N’ fenyloparafenylenodiaminy oraz pięć części N,N’-difenylo-parafenylenodiaminy.
g) Aktualnie preparat zawiera N-hydroksymetylo imid kwasu bursztynowego
h) Morfolinylomerkaptobenzotiazol i N-cykloheksylobenzotiazylosufonamid oraz disiarczek dibenzotiazylu w równych proporcjach wagowych
i) Disulfiram, disiarczek dipentametylenotiuramu, disiarczek tetrametylotiuramu oraz siarczek tetrametylotiuramu w równych proporcjach wagowych
Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:
Dawkowanie preparatu True Test – jak stosować ten lek?
1. Otworzyć opakowanie i wyjąć panel TRUE Test.
2. Zdjąć folię chroniącą powierzchnię panelu. Uważać, aby nie dotknąć substancji testowych.
3. Nakleić test na plecy pacjenta – ewentualnie na zewnętrza część ramienia. Ostrożnie wygładzić powierzchnię plastra w kierunku od środka ku brzegom tak, by zapewnić dobry kontakt poszczególnych alergenów ze skórą. Oba plastry przylepia się w odległości kilku centymetrów od pośrodkowej linii ciała.
4. Specjalnym medycznym markerem należy zaznaczyć na skórze miejsce odpowiadające dwóm wycięciom na każdym plastrze.
TRUE Test powinien pozostać na skórze przez minimum 48 godzin. Nie należy go odklejać i przesuwać. Przestrzegać by nie został zamoczony (woda, pot).
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Brak danych.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania True Test – czy mogę spożywać alkohol?
Brak odrębnych zaleceń.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować True Test w okresie ciąży i karmienia piersią?
Nie zaleca się stosowania zestawu TRUE Test u kobiet w ciąży. Jest ważne, aby poinformować lekarza, jeśli kobieta jest w ciąży lub gdy istnieje podejrzenie, że może być w ciąży.
Nie zaleca się stosowania zestawu TRUE Test u kobiet karmiących piersią.
Ulotka True Test – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
Cena - ile kosztuje True Test?
Cena True Test i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę True Test.Opinie o True Test - forum pacjentów
Stosujesz True Test? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.