Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Fludeoksyglukoza

FDG Pozyton

FDG Pozyton to lek stosowany w medycynie nuklearnej, który jest używany jako środek kontrastowy w badaniach PET (pozytonowej emisji tomografii). Jest to radiofarmaceutyk, który po podaniu pacjentowi pozwala na obrazowanie aktywności metabolicznej różnych tkanek w ciele. FDG Pozyton jest dostępny tylko na receptę. Wskazania do jego stosowania obejmują diagnozowanie i monitorowanie różnych stanów, takich jak nowotwory, choroby serca i niektóre zaburzenia mózgu.

Fdgtomosil

Fdgtomosil to lek diagnostyczny, który zawiera substancję radioaktywną fludeoksyglukozę (18F) w postaci roztworu do wstrzykiwań. Jest stosowany do wykonania badania pozytonowej tomografii emisyjnej (PET), które umożliwia radiologiczne zobrazowanie poszczególnych części ciała. Po podaniu dożylnym umożliwia uzyskanie obrazów, które dostarczają lekarzowi więcej informacji o chorobie oraz jej stanie zaawansowania. Produkt jest przeznaczony wyłącznie do diagnostyki

Fludeoxyglucose (18F) Monrol

Fludeoxyglucose (18F) Monrol to lek stosowany w diagnostyce medycznej. Jest to roztwór do wstrzykiwań, który jest używany w badaniach obrazowych, takich jak tomografia pozytonowa (PET). Lek ten pomaga w wykrywaniu różnych stanów patologicznych, takich jak nowotwory czy stany zapalne, poprzez wykrywanie obszarów o podwyższonym metabolizmie glukozy. Jest dostępny na receptę.

Fludeoxyglucose (18F) Synektik

Fludeoxyglucose (18F) Synektik to specjalistyczny produkt radiofarmaceutyczny, który służy wyłącznie do celów diagnostycznych. Głównym składnikiem leku jest fludeoksyglukoza (18F), która umożliwia wykonanie radiograficznych obrazów wybranych części ciała. Lek jest wskazany do stosowania podczas badań z wykorzystaniem pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) u dorosłych i dzieci. Jest dostępny na receptę.

Glunektik

Glunektik to lek zawierający fludeoksyglukozę (18F), który jest stosowany w medycynie nuklearnej. Jest to związek radiofarmaceutyczny, który jest używany jako środek kontrastowy w badaniach obrazowych, takich jak tomografia pozytonowa (PET). Glunektik jest często stosowany do wykrywania i monitorowania różnych typów nowotworów, a także do oceny przepływu krwi i aktywności metabolicznej różnych tkanek i narządów. Lek jest dostępny tylko na receptę.

Gluscan

Gluscan to lek stosowany w diagnostyce obrazowej, który umożliwia wykonywanie zdjęć radiologicznych określonych części ciała i poprawia czytelność obrazowania radiologicznego. Jest to preparat na receptę. Wskazaniem do jego stosowania jest potrzeba poprawy jakości obrazów radiologicznych.

Steripet

Steripet – fludeoksyglukoza to produkt radiofarmaceutyczny stosowany w diagnostyce. Jest to roztwór do wstrzykiwań dożylnych, który zawiera glukozę znaczoną radioaktywnie. Produkt ten jest przeznaczony wyłącznie do diagnostyki i stosowany do wykonywania obrazowych badań diagnostycznych metodą emisyjnej tomografii pozytronowej (PET). Jest dostępny na receptę.

V-pet

Fludeoksyglukoza V-PET jest diagnostycznym produktem radiofarmaceutycznym. Jest stosowany do wykonywania obrazowych badań diagnostycznych metodą emisyjnej tomografii pozytronowej (PET). Produkt jest przeznaczony wyłącznie do diagnostyki. Jest dostępny na receptę.