Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Atozyban

Atosiban Accord

Atosiban Accord to lek stosowany do opóźniania porodu przedwczesnego. Jest przeznaczony dla dorosłych kobiet w ciąży, od 24. tygodnia do 33. tygodnia ciąży. Lek ten działa poprzez zmniejszenie siły skurczów macicy i sprawia, że skurcze macicy występują z mniejszą częstością. Atosiban Accord jest dostępny na receptę.

Atosiban EVER Pharma

Atosiban EVER Pharma to lek na receptę, który zawiera atozyban. Jest stosowany do opóźnienia porodu przedwczesnego. Przeznaczony jest dla dorosłych kobiet w ciąży, między 24. a 33. tygodniem ciąży. Działanie Atosiban EVER Pharma polega na zmniejszeniu siły skurczów macicy oraz na zmniejszeniu ich częstotliwości.

Atosiban Mercapharm

Atosiban Mercapharm to lek, który zawiera atozyban i jest stosowany do opóźniania porodu przedwczesnego. Przeznaczony jest dla dorosłych kobiet w ciąży, między 24. a 33. tygodniem ciąży. Działanie Atosiban Mercapharm polega na zmniejszeniu siły skurczów macicy oraz zmniejszeniu ich częstotliwości. Jest dostępny na receptę.

Atosiban Pharmidea

Atosiban Pharmidea to lek stosowany do hamowania przedwczesnej czynności porodowej u dorosłych kobiet w ciąży, od 24. tygodnia do 33. tygodnia ciąży. Działa poprzez zmniejszenie siły skurczów macicy i częstości ich występowania. Lek jest dostępny na receptę.

Atosiban SUN

Atosiban SUN to lek w postaci roztworu do wstrzykiwań, który zawiera substancję czynną atosiban. Jest to syntetyczny peptyd, konkurencyjny antagonista receptorów oksytocyny i wazopresyny. Lek jest stosowany do hamowania przedwczesnej czynności porodowej u dorosłych kobiet będących w ciąży, jeżeli w okresie 30 minut występują co najmniej 4 regularne, trwające co najmniej 30 sekund skurcze macicy. Atosiban SUN jest wydawany na receptę.

Tractocile

Tractocile to lek, który jest konkurencyjnym antagonistą ludzkiej oksytocyny na poziomie receptorowym. Działa poprzez zmniejszenie częstotliwości skurczów i napięcia mięśni macicy. W przypadku zagrażającego porodu przedwczesnego, w zalecanych dawkach, przeciwdziała skurczom macicy i indukuje jej stan spoczynkowy. Lek jest dostępny na receptę i jest stosowany do hamowania przedwczesnej czynności porodowej u dorosłych kobiet w ciąży.