Sonovue

SonoVue jest przeznaczony wyłącznie do celów diagnostycznych.

SonoVue to środek cieniujący do badania ultrasonograficznego (USG). Zawiera maleńkie pęcherzyki wypełnione gazem o nazwie sześciofluorek siarki.

Jest to środek cieniujący, który pomaga w uzyskiwaniu wyraźniejszych obrazów serca, naczyń krwionośnych i (lub) tkanek wątroby i piersi podczas badania ultrasonograficznego.

Jaki jest skład Sonovue, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest sześciofluorek siarki w postaci mikropęcherzyków.

Pozostałe składniki leku to: makrogol 4000, distearylofosfatydylocholina, dipalmitylofosfatydyloglicerol sodu, kwas palmitynowy.

Szklana strzykawka zawiera roztwór 9 mg/ml (0,9%) chlorku sodu do wstrzykiwań.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Sonovue – jak stosować ten lek?

SonoVue podawany jest pacjentowi przez lekarza lub personel medyczny z doświadczeniem w wykonywaniu tego rodzaju badań. Lekarz lub członek personelu medycznego obliczy odpowiednią dawkę w zależności od części ciała poddawanej badaniu. Zalecana dawka na pacjenta to 2 lub 2,4 ml.

W zależności od potrzeb dawkę można podać ponownie, jednak maksymalnie może ona wynieść 4,8 ml.

Pacjent pozostanie pod ścisłą obserwacją personelu medycznego w trakcie wstrzykiwania lekui przez co najmniej 30 minut po.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie jest mało prawdopodobne, ponieważ lek podaje lekarz. W przypadku przedawkowania lekarz zastosuje odpowiednie środki. .

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sonovue – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sonovue w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed przyjęciem tego leku.

Nie wiadomo, czy lek przenika do mleka ludzkiego. Po badaniu USG należy wstrzymać się z karmieniem piersią przez dwie-trzy godziny.

Ulotka Sonovue – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Sonovue? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz