Konsultacja merytoryczna:

Losagen Combi

Lek Losagen Combi jest połączeniem antagonisty receptora angiotensyny II (losartanu) i leku moczopędnego (hydrochlorotiazydu). Angiotensyna II jest substancją wytwarzaną w organizmie, która wiążąc się z receptorami w ścianach naczyń krwionośnych, powoduje ich zwężenie. Skutkuje to zwiększeniem ciśnienia krwi. Losartan zapobiega wiązaniu się angiotensyny II z tymi receptorami, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych i w związku z tym zmniejszenie ciśnienia krwi. Działanie hydrochlorotiazydu polega na zwiększeniu wydalania wody i sodu przez nerki. Pomaga to również w obniżeniu ciśnienia krwi.

Lek Losagen Combi wskazany jest w leczeniu pierwotnego nadciśnienia tętniczego (wysokiego ciśnienia krwi).

Jaki jest skład Losagen Combi, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: losartan potasowy i hydrochlorotiazyd.

Jedna tabletka powlekana leku 50 mg +12,5 mg zawiera 50 mg losartanu potasowego i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

Jedna tabletka powlekana leku 100 mg + 25 mg zawiera 100 mg losartanu potasowego i 25 mg hydrochlorotiazydu.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia żelowana, kukurydziana, magnezu stearynian, hydroksypropyloceluloza, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171) i żelaza tlenek żółty (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Losagen Combi – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lekarz zadecyduje o odpowiedniej dawce leku, w zależności od stanu pacjenta oraz przyjmowanych innych leków. Ważne jest, aby kontynuować stosowanie leku Losagen Combi tak długo jak zalecił lekarz w celu utrzymania równomiernej kontroli ciśnienia krwi.

Zalecana dawka leku dla większości pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi wynosi 1 tabletkę leku Losagen Combi, 50 mg/12,5 mg, na dobę w celu kontroli ciśnienia krwi przez okres do 24-godzin. Dawkę można zwiększyć do 2 tabletek leku Losagen Combi, 50 mg/12,5 mg, raz na dobę tabletek lub zmienić na 1 tabletkę leku Losagen Combi, 100 mg/25 mg (wyższa dawka) na dobę. Maksymalną dawką dobową są 2 tabletki na dobę leku Losagen Combi, 50 mg/12,5 mg lub 1 tabletka leku Losagen Combi, 100 mg/25 mg.

Pacjenci w podeszłym wieku
Lek Losagen Combi działa tak samo oraz jest jednakowo dobrze tolerowany u większości pacjentów w podeszłym wieku oraz pacjentów dorosłych w młodszym wieku. Większość pacjentów starszych wymaga takiego samego dawkowania jak pacjenci młodsi.

Dzieci i młodzież
Nie ma doświadczenia w stosowaniu leku Losagen Combi u dzieci. Dlatego lek ten nie powinien być stosowany u dzieci.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przedawkowania należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w celu niezwłocznego podjęcia odpowiednich działań. Przedawkowanie może spowodować spadek ciśnienia krwi, szybkie bicie serca, spowolniony puls, zmiany w składzie krwi oraz odwodnienie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Losagen Combi – czy mogę spożywać alkohol?

Zaleca się aby pacjent nie pił alkoholu podczas stosowania tych tabletek: alkohol i tabletki leku mogą zwiększać swoje działanie. Sól zawarta w diecie w zbyt dużych ilościach może przeciwdziałać działaniu tabletek.

Duże ilości gliceryny, które są zawarte w lukrecji mogą mieć wpływ na działanie leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Losagen Combi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy powiedzieć lekarzowi o podejrzeniu ciąży (lub planowaniu ciąży). Lekarz zaleci przerwanie stosowania leku przed zajściem w ciążę lub jak tylko pacjentka dowie się, że jest w ciąży oraz zaleci zastosowanie innego leku w zamian za lek Losagen Combi. Nie zaleca się stosowania leku Losagen Combi w okresie ciąży i nie może być stosowany po upływie 3. miesiąca ciąży, ponieważ przyjmowanie tego leku w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.

Przed zażyciem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Losagen Combi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Losagen Combi, 50 mg + 12,5 mg tabletki powlekane (Losartanum kalicum + hydrochlorothiazidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 75.01 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Losagen Combi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Losagen Combi, 50 mg + 12,5 mg tabletki powlekane (Losartanum kalicum + hydrochlorothiazidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 156.54 KB

Cena - ile kosztuje Losagen Combi?

Cena Losagen Combi i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Losagen Combi.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Losagen Combi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Zeniac LP krem (Opakowanie: 30 ml)Krem ten łączy potrójne działanie: złuszcza, matuje i nawilża. Formuła oparta na alfa-hydroksy kwasach, kwasie salicylowym i mleczanie amonu. Likwiduje także wągry i zaskórniki.Złuszcza skórę i pozostawia ją aksamitnie gładką. Jest bardzo dobrze tolerowany. Zawiera specjalny kompleks z korzenia łopianu, biotyny i cynku 8%.
SkładAqua, ammonium lactate, C12-15 alkyl benzoate, mandelic…

Zastosowanie Apap Extra (Opakowanie: 50 )Apap Extra (Opakowanie: 50 ) to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, stosowany przy słabych i umiarkowanych stanach bólowych oraz przy przeziębieniu i grypie. Przeznaczony jest do objawowego leczenia bólu menstruacyjnego, zębów czy głowy.
Efekt działania Apap Extra (Opakowanie: 50 )Apap Extra (Opakowanie: 50 ) działa w ośrodkowym układzie nerwowym, hamuje w nim aktywność enzymu odpowiedzialnego za syntezę hormonu wywoł…

Zastosowanie Salvequick Animal Planet plastry dla dzieci (Opakowanie: 20 )Salvequick Animal Planet plastry dla dzieci (Opakowanie: 20 ) to plastry przeznaczone dla dzieci. Są wytrzymałe i specjalnie dostosowane do wielu nietypowych aktywności uprawianych przez najmłodszych. Dodatkowo ciekawy i bardzo atrakcyjny motyw sprawi, że wyrób będzie stosowany chętnie.Efekt działania Salvequick Animal Planet plastry dla dzieci (Opakowanie: 20 )Salvequick Animal Planet plastry dla dzieci (Opakowanie: 20 ) to elastyczne i…

Zastosowanie Olivenoel intensywny krem przeciwzmarszczkowy esklusiv (Opakowanie: 50 ml)Wraz z wiekiem skóra traci swoją elastyczność i jędrność, co w konsekwencji prowadzi do zmiany konturu całej twarzy. Olivenoel intensywny krem przeciwzmarszczkowy esklusiv (Opakowanie: 50 ml) zapewnia aktywną pielęgnację przeciwzmarszczkową. Poprawia gęstość i elastyczność skóry.
Intensywna pielęgnacja i regeneracja skóry suchej i wrażliwej Efekt działania Olivenoel intensywny krem przeciwzmarszczkowy esklusiv (Opakowanie: 50 ml)Olivenoel…

Zastosowanie Prenalen gardło pastylki do ssania (Opakowanie: 16 )Prenalen gardło pastylki do ssania (Opakowanie: 16 ) to suplement diety w formie pastylek do ssania wspierający właściwe funkcjonowanie układu odpornościowego i niwelując podrażnienia w okolicy jamy ustnej.
Suplement skierowany jest dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, odczuwających nieprzyjemne uczucie drapania czy nadmiernej suchości w gardle.
Produkt może być…